Author Topic: Crkve  (Read 4534 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rakic 91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Crkve
« on: 21/May/2012 »
Pozdrav svima.
Ja sam bio u Februarskoj grupi u Ziri i prosao za Bar utility, sad cekam ukrcaj.
Zanima me nema ni jedan post o tome, da li ima mogucnost kada ste u pristanistu, obici neku crkvu i da li ima u Americi Pravoslavnih i katolickih crkvi?

Offline DaVido

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Crkve
« Reply #1 on: 21/May/2012 »
Imas crkvu na brodu-crew bar,to je ono ako zelis da se priblizis bogu u nekoj razumoj granici,a ako zelis neko vece duhovno priblizavanje bogu,tj neko astralno iskustvo predlazem ti zemlje centralne,latinske amerike i zemlje caripskog pojasa,supstance koje su tamo na meniju ce ti od svakog objekta naciniti verski Disneyland.  :uzdravlje:    :pop1:



Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Crkve
« Reply #2 on: 21/May/2012 »
Znam maximalno za 2-3 osobe koje su sa broda išle u crkvu u Nassau, na Bahamima.
Na brodu je postojala grupa koja se skupljala u staff messu iza večere, i pjevali su crkvene pjesme.
90% filipinske nacionalnosti i poneka crnkinja.
Zaboravi. Na brodu nema spavanja. Ako negdje i uhvatiš koji extra sat, poljubićeš jastuk.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline rakic 91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Crkve
« Reply #3 on: 22/May/2012 »
Hvala,sefe.Vidim  nigde se ne spominje a zanimalo me.A cuo sam za Crew bar da nasi balkanci nazivaju crkvom  :D Ipak sam mislio da ponekad odem do prave crkve kad izadjemu obilazak :)

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Crkve
« Reply #4 on: 22/May/2012 »
U Port Canaveralu imaš Space Coast Seafarer Ministry (http://www.seafarersministry.org/). Besplatno te voze kombijem u njihove prostorije. To nije crkva, ali tu rade volonteri hrišćanske orijentacije. Organizuju razgovore na hrišćanske teme, pjevanje pjesama u slavu Isusu Hristu. Takođe priređuju hrišćansku trpezu. Imaš besplatan veoma brz internet (na njihovim ili tvom kompjuteru) i telefon koji je daleko jeftiniji nego na brodu. U svom sastavu imaju i malu tezgu na kojoj možeš kupiti stvari bitne za život na brodu (kremu za cipele, pastu za zube, šampon,...) po krajnje povoljnim cijenama. Imam samo riječi hvale za njih. Na žalost, bio sam tamo samo jednom (dan prije nego što ću zbrisati na medical leave). Ne traže nikakve pare. Jedino u tom kombiju možeš ostaviti dobrovoljni prilog za gorivo, za šta mislim da je sasvim OK i da bi ga trebalo dati. Inače, ja sam pravoslavni hrišćanin i bio sam skeptičan po pitanju njih - da li su možda sekta koja vrši mentalnu manipulaciju. Ne brini. To nije 100%. Mentalne manipulacije ima mnogo više na brodu. Pričao sam sa tim volonterima. Rekli su mi da im je san da postanu rasadnik iz koga će se oformiti kritična masa ljudi za formiranje ćelija hrišćana na svakom brodu. 
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline rakic 91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Crkve
« Reply #5 on: 22/May/2012 »
Hvala puno za ovaj post,odlican je.Nadam se da cu imati prilike da odem tamo. :pop1:  Ako je tako kao so kazes trebalo bi to da ima na sto vise mesta.

Offline Tinchy

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
  • Always on!
    • View Profile
Re: Crkve
« Reply #6 on: 22/May/2012 »
Najveća organizacija koja pomaže pomorcima hrišćanima je Mission for Seafarers. Ona ima tzv. Seaman's club-ove po svim većim lukama na svetu.
Evo i mape: http://www.missiontoseafarers.org/for-seafarers/ports-worldwide
Oni osim interneta i telefona nude i pravnu pomoć. U većim klubovima se nalazi i jedna velika soba za druženje gde se može popiti kafa i čaj, igrati stoni fudbal itd.
Uvek možeš pitati security u portu gde se nalazi Seaman's club.
Lično sam bio u Bergenu i luci Tilbury uglavnom zbog interneta i telefona. I video sam da su ljudi skroz OK i da nije nikakva sekta u pitanju, jer samu ovu organizaciju podrzava i Britanska kraljica!
It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!

Offline rakic 91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Crkve
« Reply #7 on: 23/May/2012 »
U extra ovo je jos bolja solucija    :D .  Hvala na ovom postu znacice mi dosta ova informacija.

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Crkve
« Reply #8 on: 10/October/2012 »
Podržavam ovo da je crew bar najbolja crkva.Ali opet,dolazimo mi u Inverness,pada neka kišica,ja imam slobodan dan,oblačim uniformu da odem na deck 5 po kafu,nosim kafu u kabinu na deck 3 da se presvučem,pa opet se vraćam na deck 8 u crew bar da zapalim a sve to radim velikom brzinom jer neću da pijem ladnu kafu.Dokonim tako kad vidim neku katedralu na nekih 5 minuta šetanja,reko ajde ko mi brani Bog je Bog idem malo.Izadjem,dodjem stoji neki paroh ispred,pitam ga ja koliko je stara ova gradjevina kaže on mnogo,ja opet ponovim vidim on pojma ne zna kaže previše je stara možda 150 godina.Kažem ja njemu da sam bio u manastirima koji su stariji od Sjedinjenih Američkih Država,on me pita kako? I doda da to nije moguće.Objasnim ja njemu da je tamo neka Gračanica sazidana 1321 a da je Kolumbo otkrio Ameriku 1492.Ulazim u ajmo reći crkvu i odma zaokret napolje.Opet do njega,reko šta je ovo a unutra masa Filipinaca na internetu,na yuotubu vrišti muzika,dopisivanje ma sve u 16.Kaže on pa to je normalno i želim li da kupim sat vremena interneta za 2 funte.Eto toliko o mom iskustvu sa crkvom  :D
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Crkve
« Reply #9 on: 10/October/2012 »
 :rofl:

to je moderna crkva, nije sve kao kod kuće jbga, mora im se priznati da ipak drže "pastvu" na okupu, makar i internetom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)