Posao na Brodu > Zdravstveni pregled za brod ~ Medical

Važno: MMR vakcinacija za nove zaposlenike kompanije Royal Caribbean Int.

<< < (2/8) > >>

Princ na belom brodu:
Trebalo bi te zdravstvene kriterijume i zahteve svi da razumemo i podržavamo... ne želimo mesecima da budemo zatvoreni u konzervi zajedno sa ljudima raznih nacija koji su došli sa ko zna kojih strana sveta sa ko zna kojim preležanim ili nepreležanim bolestima i mogućim zarazama i epidemijama.

Još od bivše YU, zdravstveni sistem je takav da su sva deca (osim ona van sistema, neki Romi npr.) kalendarom obavezne vakcinacije obuhvaćena MMR vakcinacijom. I gotovo je sigurno da su naše naknadne MMR vakcinacije za rad na brodu samo uzaludno bacanje para zarad potvrde.

Međutim, otkud znamo da li su npr. mali Indonežani dobijali te vakcine i da li će doći sa nekim virusom na brod? (izvinjavam se Indonežanima, uzeo sam ih samo kao primer nacije o čijem kalendaru vakcinacije pre 2 ili 3 decenije verovatno niko sa foruma ništa ne zna)

Na kraju krajeva, osim što međusobno treba da brinemo o svom zdravlju, nadležni brinu i o tome da li smo mi na brodu možda nosioci nekog virusa, pa ćemo idući od luke do luke da raširimo pandemiju.

OK, verovatno sam malo naivno sve ovo opisao, nije mi to struka, ali je bitno da jedna potvrda i za nas i za kompaniju znači manje glavobolje.

Darus:
Danas sam se suocio sa tom mukicom :)) Problem kod nas u CG je taj sto se ta vakcina primala odvojeno do devedeset i neke (MR pa kasnije M) . Pa nigdje u zdravstvenim kartonima nas starijih od 20 god. ne stoji da smo primili MMR komb. vakcinu ...  oT

Dia:
Da, da, i mene je juce to obavestenje iznenadilo, nedelju dana pre ukrcaja, medjutim ne plasite se, lako se vadi. Odete do skolskog dispanzera, odeljenje za vakcinaciju, doktorica vas pita za godiste, potom pronadje vas karton, prepise u jednu knjizicu sve vakcine koje ste primili (izmedju ostalih i MMR, koju ste primili jos u osnovnoj) i to ponesete sa sobom, posao od deset minuta, nije vam potrebno da imate zdravstvenu knjizicu. E sada, ja sam uvek te neke ''srece'', pa se nesto zakomplikuje u poslednjem trenutku no;;; nisu mogli moj karton da pronadju, generacija 1987 je prosto iscezla  :waiting: tako da sam otisla do arhive i bucala po kartonima iz 1960 i neke i nasla svoj karton, tako da bez panike.

mornarac:

--- Quote from: Darus on 26/April/2013 ---Danas sam se suocio sa tom mukicom :)) Problem kod nas u CG je taj sto se ta vakcina primala odvojeno do devedeset i neke (MR pa kasnije M) . Pa nigdje u zdravstvenim kartonima nas starijih od 20 god. ne stoji da smo primili MMR komb. vakcinu ...  oT

--- End quote ---

Haha pa nije to problem samo u CG, nego u celoj Jugoslaviji. Jednostavno tako smo vakcinisani/cijepljeni. Evo majka mi radi u domu zdravlja, kaze imas dve vakcine primljene 1987, ali ne i trecu protiv rubeola jer jednostavno
u to vreme se nisu primale vakcine protiv rubeola. Meni traze isto za RCCL sad MMR, poslali su mi  kao neki dokument kao dokaz da sam to primio... naravno sredicu da sam kao primio MMR iako nisam primio
protiv rubeola, kaze mi doktorka da je smesno sad u 26. godini primati vakcinu protiv rubeola :)

bobica:
A sta ako je neko prelezao rubeolu?

Edit: nije glupo vakcinisati se ni u 30. ako si zensko, jer ako se pojavi u trudnoci moze ubiti plod.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version