Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - roger_nbgd

Pages: [1] 2
1
Hvala matori,

Mozda se opet negde sretnemo pa da zalijemo!

2
Viking Bragi 24.05. ide li neko?

3
Bar Department / Re: Bakšiš od $1050
« on: 13/September/2013 »
Gorance iz Makedonije je kralj.Palo cascavanje posle u crew baru do zore!

4
Bolje ti je Bar Utility,jer ces lakse napredovati a i posao u baru ti je manje stresan nego da radis u crew messu.

5
Moja vam je preporuka telefon u ruke i nazovite direktno HR-a.

6
Ponesi barem jos 5 belih majica,jer ces menjati barem dve u toku dana a neces uvek imati vremena za pranje vesa

7
Cestitam! :clapping:

8
Naravno da se isplati slati sve preporuke i sertifikate koje imas.Posalji im prvo na jeziku na kojem imas pa ako traze lako ces ih prevesti

9
Cruise Lines / Re: CMV-Cruise Maritime Voyages
« on: 20/August/2013 »
Hvala na korisnim informacijama.

Ako mozes napisi nesto malo i crew baru,kako je opremljen,da li su cene povoljne kao i na drugim brodovima i ko cini menadzment na CMV?

10
Najbolje je da ih pozoves telefonom

11
Napisi nesto o kabinama i uslovima za restoran department ako imas info.

Pozdrav

12
Prema onome sto sam video i prema prici drugih koji su radili na toj poziciji dan ti izgleda otprilike ovako:

Pocinjes sa doruckom oko 07 sati i radis do 09:30.
Pauza do rucka.
Rucak pocinje u 11:00 i radis do 14:00
Pauza do Vecere.
Vecera pocinje  oko 18h i traje do 22h.
Sledeci dan radis samo dorucak i veceru.

Nekada ces raditi i do ponoci,ali ces dan nakon toga dobiti slobodno za dorucak i rucak.

Opis posla snacka:

Rad u buffet restoranu gde dopunjujes jela,salate,soseve sa linija gde se gosti sami sluze.Odnosis prljave tanjire sa stolova i odrzavas iste cistim i urednim.
Nakon zatvaranja linija peres iste i pripremas za sledeci obrok.

Ukratko sve to je slicno kao rad u menzi sa pet zvezdica.
Ako je dobar menadzment bice ti ok kao i svuda a ako nije onda ce biti malo teze.
Moj predlog,budi nasmejan,radi sta ti se kaze,NEMOJ DA KASNIS i nemoj da bezis sa linije i dobices promociju.
Nadam se da sam pomogao.

13
Celebrity Cruises / Re: Snack Attendant Celebrity
« on: 16/August/2013 »
Snack na Celebrity brodovima radi iskljucivo na Lidu tj. buffet restoranu gde se gosti sami sluze.

Radi manje nego assistant waiter,ali je i manje placen.

Plata je 1000$.Nema tipsa,jer ne sluzi goste.

Ako se dobro pokaze promocija posle prvog ugovora.

14
Moj ti je predlog da nadjes neku manju advokatsku firmu,jer kod vecih ces se nacekati dok dodjes na red.

Obavezno uzmi sve papire sa medicala sa broda,a ako ti ne daju originale trazi kopije.To ti moraju dati.

Gde se sada nalazis?

15
Ja sam lave jako dobro,ali me zeludac boli od likova kao sto si ti i koji imaju takav stav.Srecom ja popijem ranisan i bude mi bolje,ali tebi tesko da ce ikada biti sa takvim karakterom.
Za 10 godina rada na brodu stekao sam prijatelje i neprijatelje razlicitih nacionalnosti,ali nikada nisam generalizovao neku naciju niti sam zbog par mongola rekao da su svi babalu.
Pajzano opusti se ako mislis da nastavis da radis i nesto napravis na brodu,a ako ne mozes zasigurno ces naci neki bife u Rumi u kom ti niko nece praviti probleme i kome ti niko nece podrigivati.