Author Topic: Na garantnom pismu mi pise datum ukracaja  (Read 3609 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aljosa90

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Imam pitanje za veterane ili one koji mislie da mi mogu odgovoriti na ovo pitanje.Na garantnom pismu mi pise datum ukracaja.E sad dali je to TACAN datum ili moze biti odstupanja? ;D

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Na garantnom pismu mi pise datum ukracaja
« Reply #1 on: 05/March/2012 »
Da li je garantno pismo LOE ili nije ,nerazumem . Kada si dobio kada si bio na treningu itd opsi malo vise

Offline aljosa90

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Na garantnom pismu mi pise datum ukracaja
« Reply #2 on: 05/March/2012 »
Firma u kojoj radim, mi duguje pare a trebaju mi za troskove oko odlaska na brod(obecali su mi da ce me isplaiti ako im donesem neku potvrdu ili garanciju da stw idem na brod)Te sam ja zamolio agenciju da mi daju neku potvrdu i dobio sam.Garantno pismo,znaci nije LOE.E sad na tom garantnom pismu pise sto sam rekao u prethodnom postu

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Na garantnom pismu mi pise datum ukracaja
« Reply #3 on: 05/March/2012 »
Uloga LOE (garantno pismo) je da ti omogući vađenje C1/D vize u Američkoj ambasadi.
Ne možeš otići prije, ali možeš otići poslije datuma koji su napisali na LOE. To je stvar dogovora kompanije i agencije, ali ništa se ne dogovara dok ne dobiješ vizu.
Obično na LOE piše da ćeš se ukrcati u određenom roku (mjesec do mjesec i pol) od dana izdavanja vize.

Kada dođeš u US, granična služba će te pitati za LOE, i nazvat će tel. broj koji je naveden na njemu, da bi se uvjerili da te tamo očekuju, i da papir nije falsifikat.
To će učiniti sa svim mornarima svih kompanija, tako da se obično desi da vas drže u posebnoj prostoriji, vas 30-50, i jednog po jednog puštaju.
Provjera može trajati i do 3-4 sata.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aljosa90

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Na garantnom pismu mi pise datum ukracaja
« Reply #4 on: 05/March/2012 »
Zahvaljujem Sefe na ovako brzom i potpunom odgovoru :)Ovo mi je vec skoro 6-ti mesec kako cekam poziv, pa se hvatam za svaku slamicu  vec  oT

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Na garantnom pismu mi pise datum ukracaja
« Reply #5 on: 08/July/2012 »
To će učiniti sa svim mornarima svih kompanija, tako da se obično desi da vas drže u posebnoj prostoriji, vas 30-50, i jednog po jednog puštaju.
Provjera može trajati i do 3-4 sata.
j****e vrak... pa to tulum napraviš! stigneš se i nacugat i otrijeznit!  oT