Author Topic: Gola Istina o Kruzerima!  (Read 102624 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline milanaac

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #165 on: 22/February/2014 »
jao sad sam sve procitao od ove sofije....kako devojka lupa gluposti ljudi moji...znaci ignorisite totalno...imam 3 ugovora iza sebe na princessu i uopste nemam lose iskustvo...sve suprotno od onoga sto je ona 'dozivela'...a dobro je poznato da snack attd na celebrity ima 1000$ platu a ova pise ovde da asst waiter ima 700$!!!Sofija jesi ti normalna dete???snack ima vecu platu od asst waitera???pa ja bio junior waiter i imao sam 2000$ mesecno!


Ne znam koliko se u proseku zaradjuje u baru, ALI devojka sve sto je navela o uslovima života je uglavnom tačno! I ne treba ignorisati baš sve.

Offline tali

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #166 on: 22/February/2014 »
Osim što mislim da je post koristan (makar mi je mater frapirao, te me zvala sa prizemlja vičući "Meni nije dobro!!" :pad: a ja brže bolje htedoh da je pridržim :pop1:), fascinira me jedna stvar.

Kod vas ostalih.

A to je koliko ste ludački daleko sposobni da odete u krajnost sa svađama, omalovažavanjima i još ektremnijim vređanjima u odgovor na najmanju moguću naznaku bilo čega. A bogami, čitam postove svih vas i isti oni koji se ovde žale da sofijin post vrca diskriminacijom, istu prosipaju po ostatku foruma :D

Ako ništa, zar nije bolje pročitati ovakav post, pa otići na brod i otkriti da nije toliko strašno? Skidam sofiji kapu i drago mi je što sam pročitala njeno iskustvo (unatoč nekim netačnim tehničkim informacijama) i veliko hvala i Argonautu na onaj super odgovor o šlihtanju :D

 :pilot:

Offline Polke

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
  • Mickey Mouse
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #167 on: 23/February/2014 »
Before you speak, ask yourself,
is it kind, is it necessary, is it true,
does it improve on the silence?

Sai Baba
'Posao na brodu nije samo posao. It's a Lifestyle.'

Offline brka_brka

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #168 on: 20/March/2014 »
Draga Sofija, tvoj post je u 99% stvari apsolutno tacan.
Zastrasujuce, ali citam i pronalazim se u skoro svemu.

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #169 on: 20/March/2014 »
opet korisna tema da se sagleda i druga strana medalje i da se vidi da ne treba ocekivati samo med i mleko...

Ali, kao sto bi bilo glupo da ja delim neke savete o brodu, a nisam krocio ni na camac, tako je glupo da zensko daje savete ''radite na gradjevini imacete 3000din dnevno''...prvo sto nema veze sa istinom jer maksimum koji mozes da dobijes radeci 10 sati na gradjevini je 1500 din, a cesto i samo 1000, pri tome radeci takve poslove za koji sam ubedjen da im po teskoci ne moze parirati nijedan posao na brodu...a da ne pricam kako te uglavnom gledaju na gradilistu kad si fizikaner, kao na najgoreg bednika i nize bice pocevsi od raznih majstora do raznoraznih poslovodja koji su tu....a 3000 moze da ima samo neki majstor, parketar, keramicar, elektricar itd...a kao fizikaner nikako....tako da ovo nije nikakav argument niti alternativa.

Zaradjuju ljudi krvav lebac i na kopnu...tako da verujem da takvima nece biti problem da istrpe neke stvari radi bednih 1000 dolara tamo na brodu...jer mnogo toga slicnog moraju da istrpe kuci za 5 puta manje para

Ovo moje se odnosi samo na taj deo o kom sam pisao, ponavljam, ne pricam o uslovima zivota na brodu, tu nema sta da se ne slazem sa autorkom ili da joj ne verujem kad je ocigledno dozivela to sve na svojoj kozi.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #170 on: 20/March/2014 »
Pazi, devojka vas nista nije slagala. Sve sto je napisala tako je. Nisam licno doziveo sve to, ali imam drugare koji jesu. Treba uzeti u obzir sve ovo , pa otici na brod spreman. Ne doziveti shok tamo. Zato pamet u glavu kada birate department. Pametan smo narod mi balkanci i mozemo se lako umuljati na sve pozicije. Potrebno je samo zavarati rekrutera da znate o cemu pricate i sta radite. A posle vec na brodu lako se nauci za sta god ste aplicirali.

Inace ja prezirem sve kruz kompanije (iako cu sad opet da idem do duse druga pozicija totalno) i voleo bih da se sve ovo obelodani i da ti mrtvi gosti znaju kako nas kompanije tretitiraju.

Jos vise prezirem te goste sto tamo dodju.

Zato sam sada aplicirao za poziciju na kojoj moram da gledam goste samo na slikama.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Berserker

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #171 on: 25/March/2014 »
90% ovog je istina, sve zavisi od čoveka do čoveka kako to može podneti,a bar utility je još 5 puta teži posao od posla JBS-a i fizički i psihički. Samo mi nije jasno kako je devojka kao JBS morala da učestvuje u ribanju paintry-ja kad je to posao bar boy-a, i kako to da baš nikada nije imala day-off?

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #172 on: 26/March/2014 »
Hahahaha. Ma jeli. Otkad bar boy riba pantry? Bar boy samo pod sredi, zidovi i case su od bar waitera. :)

Koi day off? Ja ga nisam isto nikad imo? Ak je day off da pocinjes od 18h do 00h ae okej. :D, onda sam imo. :D

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #173 on: 31/March/2014 »
Sto se tice cabin inspekcija, na celebrity century je veoma strogo, bar je bilo jedno vreme. Bile su racije svaki drugi dan pa su onda napravili na sred i95 hodnika jedan deo okruzen trakama, a unutra sve sto ne bi smelo da se nadje u kabini.  Na tom brodu sam bio 8 meseci. U pocetku je bilo ok, mogao sam da pijem i pusim u kabini, cak se i duvalo. Mogao sam kafu da unesem u kabinu. A onda smo skoro pali USPH ili kako vec se zove, pa su nam postrozili sve zivo.


Items NOT ALLOWED in crew cabin.


Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline DoubleJnC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #174 on: 31/March/2014 »
Mogu shvatiti za kemikalije, (neatestirane) elektronske napravice i sl. ali ovdje vidim i dosta stvari za koje bas nema smisla da budu zabranjene: utezi, notesi, prostirke za gym, stolice. Naravno ako to nije vlasnistvo kompanije "na privremenom boravku u crew area-i"

Btw neko se ozbiljno bacio na biznis kantama

Offline layla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #175 on: 31/March/2014 »
ja koliko vidim i upakovane case plasticne ono za vodu i sok..a cak i solje.. pitam se samo odakle onda covek da pije vodu ..na primer  :hmm: :hmm:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #176 on: 31/March/2014 »
samo plastične čaše certificirane od kompanije... :D

"It always seems impossible until it's done"

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #177 on: 31/March/2014 »
Gde nadjose ove zardjale tegove,u makini li ,cccccc  :rofl:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #178 on: 31/March/2014 »
Logika je tamo slabija strana. :D  Na primer hemikalije nisu dozvoljene u kabini, ali se od vas trazi da sami cistite svoju kabinu. Pa kad vam je nesto potrebno idete u crew office i trazite od hemija sta vam treba. Sto naravno oduzima brdo vremena pa niko ne praktikuje.

Tegovi su verovatno klepili iz teretane pa su se zato tu nasli. Ma katastrofa brod. Ja sam prve 2 nedelje cupao sve moguce veze da me prebace odatle, ali bezuspesno, pa sam nekako izgurao 8 meseci.  :run:
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Gola Istina o Kruzerima!
« Reply #179 on: 01/April/2014 »
Hahahaha. Ma jeli. Otkad bar boy riba pantry? Bar boy samo pod sredi, zidovi i case su od bar waitera. :)

Koi day off? Ja ga nisam isto nikad imo? Ak je day off da pocinjes od 18h do 00h ae okej. :D, onda sam imo. :D
Bar boy pere pod sa 3bucket sistem-om,baca smeće,separatiše za reciklažu,pere čaše i bar opremu,pere mašinu za pranje čaša,pere zidove,plafon,one prljave dranage sisteme,nekad i zaštitne plastike od neonki skida,pere ako ima u baru mašinu za ceđenje citrusa,čisti walk in fridge,seče voće, . . .
I ako day off počinje od 16h do 0130 ae okej, onda sam ih i ja imao.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .