Author Topic: Pandemija virusa Corona (COVID-19)  (Read 229957 times)

0 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #315 on: 13/June/2020 »
Samo sam usput pomenuo da, iako se ovoj pandemiji još ne nazire kraj, vec postoje najave novih pandemija.

Da li je neko možda čuo šta se zbilo na sastanku CDC i predstavnika kruzera?

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #316 on: 13/June/2020 »
Što se tiče sastanka sa CDC je bio veoma mlitav ,znači pričalo se o vraćanju crew .I na tome je ostalo ništa se više ne priča .
 :nono: Po meni veoma veliko razočaranje ,ništa oni neznaju kako dalje.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #317 on: 13/June/2020 »
Zaista je neverovatno da su pojedini crew memberi od sredine marta do sada zaglavljeni na brodovima. Zamislite da ste na brodu, ne primate platu, a imate porodicu koju treba prehraniti. Zaista strašno.

Možda sam ja bio u krivu kada sam govorio da ce kruzevi verovatno startovati tokom leta ili krajem leta. Nisam baš veliki optimista. Izgleda kao da ce se to odlagati u nedogled. Uopšte ne vidim neke pozitivne znake za početak rada kruz industrije. Maltene će to biti jedina grana koja ne može opet da posluje.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #318 on: 13/June/2020 »
Carnival se sada posipa pepelom za njihova senzacionalna krstarenja sa 8 brodova u 8 mj., kao nisu tako mislili.
Pokupili su lovu od bookinga, jeftinije se zadužili, a svi koji su vjerovali u to su ispali veliki magarci  :giggle:

https://cruiseradio.net/carnival-ceo-admits-i-dont-know-when-well-sail-again/?fbclid=IwAR3fGBW75ChJDJMyrIO9KrLr3xK5-WMpPxh0fV2qqy8QVIElmNsYO_iXRuw

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #319 on: 13/June/2020 »
Mislim da je jedina istina sadržana u rečenici "I don't know when we will sail again".

Bar kada bi krenuli recni brodovi u malo većem broju. Na njima puno ljudi daje otkaze i beži kući pa onaj ko ima EU passport može da se nada da će dobiti posao tokom sezone. Da bi puno rečnih brodova plovilo potrebni su gosti iz Amerike.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #320 on: 13/June/2020 »
Ta jedna rečenica je pametnom dosta.
Situacija u Americi je katastrofalna, a pogotovo u Južnoj. Brazil ima preko 800 000 zaraženih i preko 40 000 mrtvih.
Pišući ovdje da virus slabi, prognozirate da drugog vala gotovo sigurno da neće biti, citirajući lokalne "stručnjake" i Billa Gatesa, to sve govori o vama samima, da ne koristim neprimjerene izraze.
Virus je već sada mutirao, tko zna što nam donosi sutra.
Kruz industrija je na koljenima i tamo će ostati dok se ne pronađe cjepivo i lijek, a s obzirom da virus mutira već sada je upitno i koliko će ti lijekovi i cjepiva biti efikasni.




Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #321 on: 14/June/2020 »
A koga covek da citira ako nece zvanicne doktore? Sigurno necu citirati tabloide, niti babu komsinicu...

Da li si ti mozda epidemiolog?

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #322 on: 14/June/2020 »
Nije on predvideo nista. Nego vi cujete sta zelite da cujete.

Ja i rekoh, "Ako je on rekao". Ko ce vise pohvatati ko sta govori i sta od toga i kako bude preneseno.
Zaista verujem da covek zna sta prica, bez obzira sto nije lekar, ali ne mogu da ispratim sta ko sve izjavljuje.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #323 on: 14/June/2020 »
Pišući ovdje da virus slabi, prognozirate da drugog vala gotovo sigurno da neće biti, citirajući lokalne "stručnjake" i Billa Gatesa, to sve govori o vama samima, da ne koristim neprimjerene izraze.

Imas konkretan primer? BG i razni strucnjaci su citirani upravo u kontekstu onoga sto i ti tvrdis, a ne da drugog vala nece biti. Oni koji su tvrdili da ce sve uskoro krenuti i da je ovo sve sprdnja nisu citirali nikakve strucnjake, ako nisam nesto propustio.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #324 on: 16/June/2020 »
Imas konkretan primer? BG i razni strucnjaci su citirani upravo u kontekstu onoga sto i ti tvrdis, a ne da drugog vala nece biti. Oni koji su tvrdili da ce sve uskoro krenuti i da je ovo sve sprdnja nisu citirali nikakve strucnjake, ako nisam nesto propustio.
Propustio si. Ako te zanima listaj unazad i naći ćeš postove u kojima se citiraju lokalni "stručnjaci" i Bill Gates, kao i članovi foruma koji tvrde da drugog vala gotovo sigurno pa neće biti. Pobogu tko to može sada znati ?
Ja samo tvrdim sa ne možemo sa sigurnošću predvidjeti što nas čeka sutra i da je virus već sada mutirao.
Pa virusi se mijenjaju i prilagođava okolini, to nije nikakva znanstvena fantastika, virusi tako preživljavaju.
Te promjene možda i nisu velike, ali opet ne možemo sa sigurnošću tvrditi da možda sutra neće biti značajne.
Sreća da je ovaj virus skoro pa bezopasan za širu populaciju, tj. relativno je mala smrtnost od njega.

Poštujem tuđa mišljenja čak i kada se apsolutno ne slažem s njima, ali mrzim kada se kao argumenti koriste priče rekla kazala  :neceici:

Offline Jev

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #325 on: 16/June/2020 »
Kako stvari stoje ja mislim da sto se tice pokretanja cruisinga u USA - nece biti nista do Bozica i Nove godine.

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #326 on: 16/June/2020 »
Šta se dešava sa MSC?  Da li počinju da plove u Evropi u avgustu?

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #327 on: 16/June/2020 »
Šta se dešava sa MSC?  Da li počinju da plove u Evropi u avgustu?
Mislim da su sljedeća 2-3 tjedna ključna za Europu.
Počele su se otvarati granice i sada je po meni ključan period gdje se sve može polako vratiti u normalu, ali i može poći debelo po zlu.
Ima još puno vremena do tada ...

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #328 on: 17/June/2020 »
Sljedeći dani i mjesec odlučit će hoće li cruise industrija da se pokrene .  +U+  Hurtigruten Becomes the First Ocean Cruise Line in the World to Resume Cruising -Znam ovo je samo mali pomak ali vrijedan ,ako ova putovanja prođu bez lošeg publiciteta i novih zaraza Covidim .Ovo može služiti drugim operatorima kao vodič kako osigurati siguran odmor na brodu.

https://www.cruisecritic.co.uk/news/5396/

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pandemija virusa Corona (COVID-19)
« Reply #329 on: 17/June/2020 »
Svakako dobra vijest, ali ipak je riječ o malom brodu za lokalno tržište i ne vjerujem da može imati značajnog utjecaja na globalno pokretanje kruz industrije.

Zabrinjavajuće je što su NCL,Regent i Oceania već sada otkazali skoro sve kruzeve tamo do 31.09., sve kruzeve osim onih iz Seattlea na Aljasku. Čak je NCL već sada otkazao i neke kruzeve u oktobru,e to nije dobro nikako  :facepalm: