Author Topic: Da se i ja predstavim  (Read 3685 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vlado21

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Da se i ja predstavim
« on: 10/April/2009 »
Pozdrav ljudi!

Evo, nedavno sam surfao netom da nadjem neke informacije o radu na brodu i dragim cudom naisao na ovaj forum. Drago mi ja da ovakvo nesto postoji i saznao sam dosta korisnih informacija i cuo puno iskustava.
Evo ukratko o meni: Imam 21 godinu, iz Siska sam, studiram pravo, druga godina pri kraju,zavrsio gimnaziju (dakle bez ikakvog sam zvanja). Lagano isfrustriran kolicinom ucenja i isplativoscu zavrsavanja faksa i zaposljavanja u svojoj struci (3500 kn, dakle 500€ za odvjetnickog vjezbenika) i opcenitom situacijom u drzavi, a pogotovo besperspektivnoscu zivota i depresijom u sisku, ozbiljno razmisljam o radu na brodu. Prije godinu dana sam jos poceo razmatrati opciju da radim na brodu, ali brzo me pustilo kad sam skuzio da agencije ugl odbijaju ljude ispod 21.god. Ali evo, sada je taj uvjet zadovoljen pa da krenem na stvar.

1. Je li isplativo ici na brod u i kolika je sada potraznja za radnom snagon s obzirom na ekonomsku krizu. Bas sam danas gledao na CNBC-u neku reportazu o tome kako tim kompanijama bas i ne ide tolko dobro u zadnje vrijeme. Jel su se mozda smanjile place?
2. Zanima me da li dolazi u obzir da budem zaposlen s obzirom da nista konkretno ne znam raditi niti sam ikada radio, niti imam nekakve konkretne kvalifikacije, osim sto znam dobro engleski i njemacki, ali eto, imam dobru volju i spreman sam uciti  :D I naravno, jasno mi je da bi poceo od dna za sto uglavnom nisu potrebne neke kvalifikacije.
3. Sto bi mi mogli preporuciti od poslova, za sto da se prijavim. Bio bi spreman raditi sve u biti od ovih entry levela, ali sto bi moglo biti dobro u smislu place
4. Koju agenciju u zagrebu mi preporucate. Jel se moze s njima dogovoriti da dodjem i da se raspitam za neke pojedinosti (tipa sta mi sve treba, viza, zdravstveni, opcenito o zivotu na brodu. itd.
5. Imam ja jos masu pitanja, al necu sad sve izresetat, za pocetka dosta  :D
6. Stvarno puno hvala na tome sto postojite i nadam se da ce mi netko odgovoriti,hehe  b00/

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Da se i ja predstavim
« Reply #1 on: 10/April/2009 »
osim sto znam dobro engleski i njemacki

Ovo ti je vec odlican preduslov da dobijes dobru poziciju na brodu,ne neki entry level.Nemoj da se na entry pozicije odlucujes ako vec posjedujes znanje dva navedena jezika.To ti je moj savjet.
Imas topic ovde o svim agencijama,pa sam odluci koju ces kontaktirati.
Sa znanjem ova dva jezika,lako se dobijaju pozicije na recepciji,international host,itd. ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Vlado21

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Da se i ja predstavim
« Reply #2 on: 10/April/2009 »
E super, to mi puno znaci, hvala zasad, ovo je bio brz odgovor  :D
Idem onda probat poslat mail employment poweru pa da vidim jel se moze ugovorit neki termin da se raspitam pojedinosti. Pozdrav!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Da se i ja predstavim
« Reply #3 on: 10/April/2009 »
E super, to mi puno znaci, hvala zasad, ovo je bio brz odgovor  :D
Idem onda probat poslat mail employment poweru pa da vidim jel se moze ugovorit neki termin da se raspitam pojedinosti. Pozdrav!

Sretno !  ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Da se i ja predstavim
« Reply #4 on: 10/April/2009 »
Definitivno bi trebao iskoristiti znanje 2 jezika. I ne trebas brinuti oko njemackog, trebace ti samo da posredujes ako neko od malobrojnih njemaca treba nekakvu izvanserijsku pomoc na kruzeru, i ne pricaju engleski, a to je na Karibima jednom u 6 mjeseci.
Purser ili gift shop su ti dobre opcije.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Vlado21

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Da se i ja predstavim
« Reply #5 on: 10/April/2009 »
Ok, hvala sefe. Evo, mail je poslan employment poweru jos oko 13 h, odgovora nema. Valjda zato sto je Veliki petak, pa su ranije otisli s posla. Ugl, cekam do sljedeceg tjedna, pa javim kak je proslo

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Da se i ja predstavim
« Reply #6 on: 10/April/2009 »
mail je poslan employment poweru jos oko 13 h, odgovora nema.

Od mail-a nema leba, nego telefon u ruke i zovi! To ti je moj savet, jer meni nisu odgovorili,
ali sam ja bio uporan i dobio sta sve treba od dokumentacije da poshaljem!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Da se i ja predstavim
« Reply #7 on: 11/April/2009 »
Od mail-a nema leba, nego telefon u ruke i zovi! To ti je moj savet, jer meni nisu odgovorili,
ali sam ja bio uporan i dobio sta sve treba od dokumentacije da poshaljem!

U pravu je drmariokg,zato sto prvi kontakt treba da ostvaris bar telefonom,ako ne i uzivo,

Ok, hvala sefe. Evo, mail je poslan employment poweru jos oko 13 h, odgovora nema. Valjda zato sto je Veliki petak, pa su ranije otisli s posla. Ugl, cekam do sljedeceg tjedna, pa javim kak je proslo

Kad se upoznas s njima,kasnije je lako,jer ce ti vrlo brzo odgovarati na mail.U mom slucaju,ja kad sam saradjivao sa EP,Sinisa Golac najcesce mi je odgovarao na e-mail u roku max.do 2h.To je ok,a za sad-zovi i idi kod njih u office na crnomercu ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !