Posao na Brodu > Engine Department

Elektricar na brodu/kruzeru..

(1/2) > >>

Shuplji95:
Bok, zanima me  opis posla kao električar na kruzeru ili brodu.
Volio bih što više detalja, dakle kakve su plaće na prvom ugovoru a kakve kasnije, iskustva i naravno cjelokupno mišljenje.
Razmišljam se prijaviti pa bih volio što više detalja.
Pozz ;)

wolfns:
Imas u mojim postovima nesto o strujasima na Princess / P&O brodovima. Plate se krecu od 1500 EUR do 15000 EUR.

Ne znam sada vise koliko je pocetna, to mozes videti po agencijama i tome sta sada nude, al mislim da je oko 2000 eur realno za neku pocetnu poziciju. Mozda moze i vise da se uhvati.

Oficirske pozicije startuju oko 3000 eur na manje placenim kompanijama, prosek je nekih 3500 za nize oficirske pozicije. Seniorske su placene dobro, 7000 EUR pa na dalje, a na nekim kompanijama i oko 15000 (uz adekvatne godine sluzbe). Rekao bih da je prosek oko 10000 po tome kakve ponude dobijam u poslednje vreme. Navedene cifre su mesecne plate za odradjeni mesec, a od tipa ugovora zavisi da li primas platu kad si na brodu ili treningu ili ti je podeljena na 12 meseci... 

Moje iskustvo je bilo dobro, uzivao sam u tom poslu i zaista mislim da je elektrika na brodovima zaista dobra vestina za imati. Cela pomorska industrija je dobra, jaka i lepo placena, a strucnih ljudi je malo. Nakon nekoliko godina na brodu, mocices mozda naci posao na kopnu, a ostati vezan za pomorsku bransu, ukoliko ti plovidba ne bude odgovarala.

Ja sam prestao da plovim zbog porodice, ali iskreno, sto se posla tice nisam imao nikakve zamerke i zaista mi nedostaje cesto.

Shuplji95:
Da li bi mi mogao reći što je sve potrebno?
Znači prvi put bih išao sada.
BTW. Imam 5 god iskustva rada sa strujom, cak i sa dalekovodi a, tako da vjerujemo da se necu puno morati brinuti oko posla.
E sad, znači zanima ma sva potrebna dokumentacija te me zanimaju po vama najbolje agencije.
Iz HR sam.
Pozz :D

wolfns:

--- Quote from: Shuplji95 on 31/August/2019 ---E sad, znači zanima ma sva potrebna dokumentacija te me zanimaju po vama najbolje agencije.
Iz HR sam.
Pozz :D

--- End quote ---

Nemam pojma. Svaka kompanija ima svoje zahteve.  Za mnoge je dovoljan samo basic safety trening (koji se lako uradi kad osiguras posao) , a neki mozda traze ETR brevet (,electrotechnical rating).

Shuplji95:
A odgovarajuću vizu Vadim isto kad već osiguram posao, logično :D
Što se tiče one pomorske iskaznice, dobio sam informaciju da ne Vadim u HR jer ce me docekat porez i to malo jaci kad se vratim... Imaš možda ideju koju da onda Vadim?
I nacuo sam da neka slovenska agencija nije loša, samo ne znam koja je u pitanju...
Hvala na pomoći BTW  :deda:
Uspinjaca ne znam kakva je, a allcruisesjobs mi se cini ok

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version