Author Topic: koliki su troskovi odlaska na recni brod?  (Read 6410 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline markohux

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
koliki su troskovi odlaska na recni brod?
« on: 21/September/2012 »
Sad se uclanih na forum pa da pitam(nisam nasao da se igde pominje) koliki su troskovi odlaska na recni brod? Uopsteno usluge agencije i dodatni troskovi oko papirologije. Kontaktirao sam agenciju ali mi zena na brzinu objasni sve sto ovde vec pise i uputi na apliciranje pa reko da je ne smaram dodatno.
Vidim da su malo stariji postovi i oni sto znaju odgovor su svi verovatno na poslovima...

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
koliki su troskovi odlaska na recni brod?
« Reply #1 on: 21/September/2012 »
Sad se uclanih na forum pa da pitam(nisam nasao da se igde pominje) koliki su troskovi odlaska na recni brod? Uopsteno usluge agencije i dodatni troskovi oko papirologije. Kontaktirao sam agenciju ali mi zena na brzinu objasni sve sto ovde vec pise i uputi na apliciranje pa reko da je ne smaram dodatno.
Vidim da su malo stariji postovi i oni sto znaju odgovor su svi verovatno na poslovima...
Potrazi malo bolje, spominje se to u vise navrata.  ???
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: koliki su troskovi odlaska na recni brod?
« Reply #2 on: 21/September/2012 »
250€ ti je provizija agencije..put(ovisno gdje ides na ukrcaj,i kojim prijevoznim sredstvom)mogu varirati od 30€(vlak budimpešta)do cak 150€ amsterdam avionom
I to ti je to..da i trebas nesto para za sebe recimo 50€do svog prvog tipa(just in case)
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline markohux

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: koliki su troskovi odlaska na recni brod?
« Reply #3 on: 22/September/2012 »
Hvala puno Ledeni. Mislio sam da je vise(bar duplo pa plus svi propratni troskovi...) ni ovo nije zanemarljivo naravno ali daleko manje od mojih predvidjanja.
Mislio sam da cu zimu morati raditi na Kopaoniku a ovako imam vreme da se posvetim i koncentrisem na cilj. Na svakom poslu sam imao dosta konverzacije sa strancima(na engleskom) i bas sam mislio da znam dobro pricati ali kad zakopas malo dublje tek onda vidis koliko u stvari jos treba nauciti...
Hvala jos jednom, bas sam se obradovao sad  :yahoo: Sad josmalo da prebiram po vasim postovima pa na usavrsavanje...

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: koliki su troskovi odlaska na recni brod?
« Reply #4 on: 28/December/2012 »
 Zar ne treba uraditi lekarski pregled i nabaviti radne vize, pre nego se ode na brod? Sto kosta.

Offline Vrana

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 102
  • Like a rolling stone.
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Viking Cruises
  • Job Title: Guest Services Manager
Re: koliki su troskovi odlaska na recni brod?
« Reply #5 on: 28/December/2012 »
Zar ne treba uraditi lekarski pregled i nabaviti radne vize, pre nego se ode na brod? Sto kosta.


Ljekarski se ne plaća, a viza, mislim da je 60 eura.
Uostalom,ima sve na na forumu   :rtfm:
If you're not having fun, you're doing something wrong.