Author Topic: Pomo?nik u kuhinji tj. Utility! Šta se tu radi i dal da prihvatim tu poziciju?  (Read 4830 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja79

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Pozdrav...

Dobio i ja poziv od gospodina Doeringa za intervju 9/10 decembra u Beogradu.
Konkurisao za HK ali me zbog mog ranijeg iskustva sa Princesa sam stavio za pomocnika u kuhinji tj. Utility!
Dal neko od vas moze priblizno da mi obljasni sta se tu radi i dal da prihvatim tu poziciju.

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
pomocnik u kuhinji tj. Utility!
« Reply #1 on: 28/November/2013 »
Utility ti je perac sudova.Po nekoj prici ljudi koji rade na vikingu,najgori posao i retko ko tu izdrzi dugo.Dosta njih se ispovredjivalo,pa se menjaju kao na traci.Peres sudove,cistis kuhinju,ljustis povrce,imas neku malu pauzu u toku dana.

Offline Pedja79

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
pomocnik u kuhinji tj. Utility!
« Reply #2 on: 28/November/2013 »
Bas si mi ulepsao dan oT Hvala u svakom slucaju...Probacu na razgovoru da promenim poziciju ako je to moguce, a ako ne onda idem pa kako bude...

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
pomocnik u kuhinji tj. Utility!
« Reply #3 on: 28/November/2013 »
Pozdrav...

Dobio i ja poziv od gospodina Doeringa za intervju 9/10 decembra u Beogradu.Konkurisao za HK ali me zbog mog ranijeg iskustva sa Princesa sam stavio za pomocnika u kuhinji tj. Utility! Dal neko od vas moze priblizno da mi obljasni sta se tu radi i dal da prihvatim tu poziciju.

Čula sam od poznanika koji je radio poziciju utilitija ,da je radio min 16 sati dnevno,kada bi završio pranje suđa poslije ručka uvaljivali su mu po vreću krompira,luka...da oguli i ako bi imao sreće napravio bi pauzu od sat vremena do večere :( zeznuto skroz ALI radiš mjesec -mjesec si kući.Eto možda pomogne informacija.
:plovim: :pad:

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
pomocnik u kuhinji tj. Utility!
« Reply #4 on: 28/November/2013 »
Koliko sam ovde procitao i po drugim forumima utility cleaner je zaduzen za kupatila, prozore, open deck, hodnike.
A cabin stward za apartmane, sobe, kupatila, hodnike?
Da li mogu od iskusnijih da dobijem tacniji odgovor.
Znam da se na recnim brodovima radi i po 14 sati koliko cujem ima i zajednckih poslova kada se vrsi istovar i utovar robe i slicno.
Interesuje me jos da li je dvokratno vreme kao na prekookeanskim?

Offline XYX

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
pomocnik u kuhinji tj. Utility!
« Reply #5 on: 29/November/2013 »
Moze li neko ko ima iskustva da kaze kako izgleda intervju za poziciju cabin steward, kakva pitanja postavljaju, koliko dobro mora da se zna engleski? Unapred hvala  ;D

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
pomocnik u kuhinji tj. Utility!
« Reply #6 on: 29/November/2013 »
Koliko sam ovde procitao i po drugim forumima utility cleaner je zaduzen za kupatila, prozore, open deck, hodnike.
A cabin stward za apartmane, sobe, kupatila, hodnike?
Da li mogu od iskusnijih da dobijem tacniji odgovor.
Znam da se na recnim brodovima radi i po 14 sati koliko cujem ima i zajednckih poslova kada se vrsi istovar i utovar robe i slicno.
Interesuje me jos da li je dvokratno vreme kao na prekookeanskim?

Kakva glupost 14 sati..ako cemo biti iskreni a to ti govorim iz ne tako malog iskustva 14 sati rade samo konobari(govorim o mojoj kompanij)i dishwasheri,A viking je skoro pa identicna kompanije..odstupanja svih rijecnih kompanija su mala..recimo u zaradi..no da prijedem na stvar..radim od ujutro 8 do 14 h nekad zavrsimo i ranije ali to je to ugl.to je 6 h i navecer od 7h dok ne zavrsis(prosijek 20.30-21h) znaci 2 sata sto bi ukupno znacilo 8...jednom tjedno ili 2 puta najvise si stand by u laundry  
tad radis od 8h-12h pa odmor do 14h pa rad do 17h pa odmor do 18.30 (jer tad pocinje sastanak koji imamo svako vece u to vrijeme) samo sat vremena duze nego normalni dan ..
embarkation je druga prica kad radis recimo od 7 ujutro do 21h navecer uz pauzu oko 1.5 do dva sto bi znacilo samo taj dan 14 sati a ni toliko..no nek bude 14 h..pa bi to sveukupno bilo maksimalno 4 dana po 8 h(normalni dan)32 sata,pa dva po devet sati i jedan 14h iliti u prijevodu64 radna sata tjedno..a tu sam uracunao i pauze za rucak koje su tokom tvog radnog vremena i pauza za kavu svaki dan u 10h(15 min.)pa kad to sve lijepo izracunas..dobijes?hahahaha mislim da svi znaju sracunati!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline t0fz88

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
pomocnik u kuhinji tj. Utility!
« Reply #7 on: 29/November/2013 »
jel ima ovde neko da zna bilo sta on intervjuima, posto vidim da je to najveca briga vecine. a niko ne odgovara :P

Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
pomocnik u kuhinji tj. Utility!
« Reply #8 on: 29/November/2013 »
jel ima ovde neko da zna bilo sta on intervjuima, posto vidim da je to najveca briga vecine. a niko ne odgovara :P
Ja sam recimo išla na intervju za cabin stewardess,prije dve godine,preko riversida u zg,bilo je puno ljudi,4 je došlo iz kompanije,bio je dug i iscrpljujući intervju.Od kako sam spremala do vrsta hemikalija.Mene je intervjuisala neka djevojka,nisu me primili tada.Bio je i neki mlađi lik iz vikinga ,ko je otišao njemu da razgovara razgovarao je puno kraće a i dao se šarmirati,znam djevojku 22 god.bez brod.iskustva što je pozvana na stand by.Tada i nisu imali ovu enormnu potrebu za posadom idu i 2 brend nova kruzera u 2015.U međuvremenu sam odradila jedan ugovor na Seabournu,hoću viking i aplicirala online ove godine,obavila intervju na brodu sa hotel menadžerom i evo dobila predugovor za 2014.sezonu.Sve u svemu većina ljudi čeka bar par mjeseci od intervjua do odlaska,većina.Radila sam i na riječnim a i okeanskim,moram reći da se više radi na riječnom,pored stand by koji imaš svaki 3,4 dan tu je loading,ukrcaj namirnica na brod,pripreme za embarcation itd.mislim da prosjek radnim sati sa dobrim i lošim danima ne može biti ispod 10 !!! ali postoje dr.pogodnosti,kada završiš sa obavezama ti si off i možeš izaći van svaki put kada ti se izlazi,ugovori su humaniji ideš češće a kraće kući,nema male djece kao gostiju,a mislim da je lova malo veća.
:plovim: :pad:

Offline lambo85

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
pomocnik u kuhinji tj. Utility!
« Reply #9 on: 29/November/2013 »
putnik izvini jer mozes na moje pitanje da odgovoris??pustio sam pre 4,5postova???
hvala

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
pomocnik u kuhinji tj. Utility!
« Reply #10 on: 29/November/2013 »
Hvala za info :) , znao sam da je dvokratno vreme, isto kao i na prekookeanskim brodovima.
Koliko sam ja gledao po netu Viking ima ambiciozan plan da u toku 2014 godine  izbaci 16 novih kako oni kazu "dugackih brodova".
Svaki od tih brodova ima 190 osoba sa punim kapacitetom, a 50 ljudi u posadi i 95 apartmana/soba.
Info mozete pogledati ovde: http://en.wikipedia.org/wiki/Viking_Cruises
Od 2013 godine kompanija Viking radi i prekookeanske rute. Trenutno ima samo jedan veliki brod sa  kapacitetom od oko 900 ljudi.


Offline putnik

  • Registered
  • *
  • Posts: 118
    • View Profile
pomocnik u kuhinji tj. Utility!
« Reply #11 on: 29/November/2013 »
 
   Dobio saml pre 2 ned mail od Tobiasa i rekao je da ce me pozvati na interviu krajem godine,
    za poziciju konobar,a nije mi nista stizalo do sad za ovaj datum -()-..!
   Da li neko zna koliko je pametno nazvati Viking i pitati kolike su sanse da me pozovu na interviu sad za 11.dec,ili trebam samo da cekam??
 
   
Pitao si me da ti odgovorim,najbolje je da pratiš postove šta se dešava sa pozivima na intervju,da li su svi dobili? I mene je panika uzdrmala oko pre-contract,počeli ljudi dobijati a ja ništa,međutim oni su bili mjesec dana prije mene na intervjuu i eto 3,4dana nakon njih i ja dobi :) Sačekaj do 1,2 decembra pa ih onda pitaj.
:plovim: :pad: