Author Topic: Intervju za Scylla tours, 13 januar 2011, Hotel Palas, Beograd  (Read 21336 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vlajko

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Kapiram da je malo zainteresovanih za Scylla tours zbog nemackog jezika, ali zar bas nikog nema za taj intervju!?

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Pa jel' uslov za tu kompaniju njemački?

Offline vlajko

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Uslov je nemacki. Ja sam aplicirao pre mesec i po na njihovom sajtu on line.

Nikakav odgovor do pre desetak dana, a onda mi se javili mailom da li sam zainteresovan za intervju, da im posaljem cv na nemackom a da ce mi naknadno javiti termin.
I danas dobijem poziv za intervju 13.01. u 12.00 u hotelu Palas.
Dobijem kontakt nekog lika Aleksa Babica. On je iz Bosne i predstavnik je Scylle za ex Yu. Zajedno sa nekim Svabom ce voditi intervju u Palasu. Na nemackom.

Offline Vlado-knezovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pozdrav Vlajko.
Molim te ako možeš pošalji kontakt od toga Babića za SCYLLU možda mi može pomoći .

Offline vlajko

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Zavrsen intervju za Scyllu!!!

Danas u 12.00 u hotelu Palas je odrzan Intervju za Scylla tours! I bilo je jako zanimljivo!!!Na intervju je doslo 14 ljudi!!!

Na pocetku, klasika, sacekao nas je predstavnik Scylle, Aleksandar Babic, hotel menadzer, upoznavanje i par uvodnih reci. Onda nas je upoznao sa predstavnicima kompanije a oni su Arthur Bont i Sander Williams. Zato sto je prostorija u kojoj je bilo predstavljanje kompanije i kasnije intervju bila jako mala, podelili smo se u 2 grupe po 7, i tako, kad je jedna grupa zavrsila, usla je druga! Svih 7 ljudi je sedelo u istoj prostoriji i tu se sedi i ne izlazi, sve dok svi ne zavrse intervju. Sto znaci da se intervju ne radi klasicno jedan na jedan, vec pored tebe sede i ostalih 6 kandidata. I ne ustajes dok svi ne zavrse. Nasumice se izvlaci redosled kandidata! Ja sam naravno bio drugoj grupi (pozdrav za Ognjena i Pop Zmaja)!

I sve je to ok, ali onda se desilo moje veliko iznenadjenje. U predstavljanju kompanije nam je, izmedju ostalog, receno da oni u svojoj floti imaju 12 brodova a od toga 4 broda rade sa americkim turistima!!!! I naravno ko hoce intervju moze da odradi i na engleskom! Cini mi se da u trenutku nije bilo srecnijeg coveka od mene, jos kad sam cuo da ce od nas 14, njih 9 odraditi razgovor na nemackom, ludilo!

Na pocetku razgovora me pitao na kom jeziku cu pricati i da li razumem nemacki. Rekao sam da cu odgovarati na engleskom a da nemacki razumem pomalo ali da ga nisam praktikovao od skolskih dana. Malo pre toga, slusajuci izlaganje jedne devojke, shvatio sam da ga ne razumem skoro uopste!! Ostalo klasika, predstavljanje, gde i sta si radio itd itd. Razgovori su trajali u proseku izmedju 10 i 15 minuta, dakle duplo duze nego u Zagrebu i cini mi se da je bilo dosta opustenije! Rezultate ce nam poslati u toku vikenda!

U toku sledece nedelje oni koji su primljeni, izjasnjavaju se konacno da li prihvataju ponudjene pozicije, odmah posle toga se radi viza i svi koji su primljeni ukrcavaju se izmedju 10 i 30 marta. Nema nista on hold, ovo ono! Svi ugovori su na oko 10 meseci i zavrsavaju se krajem godine. Svi ostali uslovi slicni kao i kod Uniworlda!

I tako, sa vecom nadom da cu pre proci ovaj intervju nego onaj u Zagrebu, ne znam zasto, odoh da se spremam za vecerasnje ludilo! Pozdrav svima!

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Za koje pozicije su bili intervjui?

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Zavrsen intervju za Scyllu!!!

.......................

I tako, sa vecom nadom da cu pre proci ovaj intervju nego onaj u Zagrebu, ne znam zasto, odoh da se spremam za vecerasnje ludilo! Pozdrav svima!

:run: :run: :run: :run: :run:
odlicno
imam utisak da ce te primiti!
zelim ti svu srecu!!!!   :yahoo:

Offline vlajko

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Primali su za sve pozicije! Nije bilo klasicno apliciranje za poziciju, nego su se kroz razgovor razmatrale pozicije na kojima bi mogao da radis!
Pitanje je samo da koliko pozicija sa engleskim traze, a skoro sam sto posto siguran da sa nemackim svi prolaze. Mislim svih 9!!!

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Bravo Vlajko care,sa srecom ja sam za Uniworld na On hold ali nadam se da necu dugo cekati,e da sam znao da ce i na engleskom biti trebao sam te poslusai i aplicirati al sad sta je tu je,nema veze!!!!Srecno ti bilo pa se vidimo negde na Dunavu a moze i ranije u nekoj kafani!!heheh

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
E ovako da ja kažem nešto malo u vezi sa Scylla kompanijom..odnosno šta konkretno nude!
Što se tiče housekeeping departmenata, plate su svima osim housekeeperu 680 eura + tip koji se kreće otprilike 100 eura sedmično! Ugovor traje 10. mjeseci i svi koji prođu ( a rezultati će biti sutra ) će se odmah morati odlučiti da li će prihatiti poziciju i da li se slažu sa uslovima. Nakon toga sledeće sedmice šalju ugovore DHL-om da bi što prije mogli predati papire za vizu! Ne radi se ljekarski pregled, a ukrcaj će biti od 10. do 30. marta i prije ukrcaja se ide u Basel i onda oni dalje raspoređuju na brodove! Svakog mjeseca dobijamo 7,5 dana godišnjeg ( za cijeli ugovor 75 dana ) koji možemo iskoristiti nakon dva mjeseca rada! Takođe je spominjao dodatnih 50 eura mjesečno koje kompanija daje kao neku vrstu podsticaja koji ćemo dobiti na kraju ugovora, to je kao neka premija! Takođe ćemo svakog mjeseca dobijati po 75 eura za prevoz! Postoji penziono i zdravstveno osiguranje! Pare od penzije možeš podići nakon prvog ugovora ako neželiš više raditi za njih!
Naša obaveza je da platimo prevoz do Basela i da kupimo četiri majcice ( dvije kratki rukav i dvije dugi rukav )od kompanije koje koštaju 15 eura po komadu, to kao da se raspoznajemo u gradu ( nisam baš najbolje skontao )..

Htio bih dodati da će svaki neiskorišteni dan godišnjeg odmora biti plaćen!

Eto ga to je to!

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
E ovako da ja kažem nešto malo u vezi sa Scylla kompanijom..odnosno šta konkretno nude!
Što se tiče housekeeping departmenata, plate su svima osim housekeeperu 680 eura + tip koji se kreće otprilike 100 eura sedmično! Ugovor traje 10. mjeseci i svi koji prođu ( a rezultati će biti sutra ) će se odmah morati odlučiti da li će prihatiti poziciju i da li se slažu sa uslovima. Nakon toga sledeće sedmice šalju ugovore DHL-om da bi što prije mogli predati papire za vizu! Ne radi se ljekarski pregled, a ukrcaj će biti od 10. do 30. marta i prije ukrcaja se ide u Basel i onda oni dalje raspoređuju na brodove! Svakog mjeseca dobijamo 7,5 dana godišnjeg ( za cijeli ugovor 75 dana ) koji možemo iskoristiti nakon dva mjeseca rada! Takođe je spominjao dodatnih 50 eura mjesečno koje kompanija daje kao neku vrstu podsticaja koji ćemo dobiti na kraju ugovora, to je kao neka premija! Takođe ćemo svakog mjeseca dobijati po 75 eura za prevoz! Postoji penziono i zdravstveno osiguranje! Pare od penzije možeš podići nakon prvog ugovora ako neželiš više raditi za njih!
Naša obaveza je da platimo prevoz do Basela i da kupimo četiri majcice ( dvije kratki rukav i dvije dugi rukav )od kompanije koje koštaju 15 eura po komadu, to kao da se raspoznajemo u gradu ( nisam baš najbolje skontao )..

Htio bih dodati da će svaki neiskorišteni dan godišnjeg odmora biti plaćen!

Eto ga to je to!
uslovi mi deluju savim odlicno  +U+

Offline Vlado-knezovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pozdrav svima danas sam bio na razgovoru sa g.Babićem za svoju poziciju da mi pomogne pa mi je rekao da samo troje nije prošlo interviju.
Imenjače nadam se da si ti prošao i još jednom hvala na pomoći možda bude nešto i za mene.

Offline vlajko

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  :run:  :run:  :run:

Primljen za Scyllu!!!!!

Sad mi javili da sam primljen i jako sam srecan! Salju mi ovih dana  ugovor, da potpisem pa da im vratim. Kad dobiju ugovor, papire salju u Nemacku ambasadu i idem da radim vizu. Za 15 dana cu znati datum ukrcavanja, koji bi trebalo da bude izmedju 20.03. i 15.04.

Zahvaljujem se svima na podrsci (posebno ekipi iz Zagreba), Sefu foruma i svim ljudima koji su ostavili razne price i utiske i koji su mi dosta pomogli!

Izgleda da stvarno ima nesto u onoj "Nada umire poslednja"!

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Cestitamo!!!!!  :uzdravlje:

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Pa rekao sam ti Vlajko..vidjelo se odmah onaj dan da će nas proći veliki procenat!
I ja primljen opet u Housekeeping sad me zvao Alex!
Sad počinju muke sa odlukom koju kompaniju odabrati! :)