Author Topic: Najmanje napojnice daju Nemci  (Read 2503 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Najmanje napojnice daju Nemci
« on: 26/March/2010 »
РИМ - За већину европских туриста бакшиш је традиција коју треба сачувати - 62 одсто Енглеза, 58 одсто Фрацуза и 44 одсто Италијана изјаснило се у прилог остављања напојнице, док половина Шпанаца сматра да је треба обухватити рачуном.

Многи туристи остављају бакшиш - то редовно чини 43 одсто Енглеза, 31 осто Француза, 22 одсто Италијана и 20 одсто Шпанаца.

Истраживање, које је обухватило 2.500 становника Европске уније, показало је да су амерички путници најдарежљивији када је реч о остављању напојница, док су „Оскара” за цицијашлук убедљиво понели немачки туристи.

Највеће напојнице добијају собарице којима туристи у просеку остављају око пет евра. Следе носачи, портири и рецепционери који добијају око два евра.

Истраживање открива да туристи често награђују неку особу само због тога што им је симпатична или има пријатан спољни изглед, па се не ретко дешава да један широки осмех или плаве очи имају исти учинак као и квалитетна услуга.

Танјуг

Tacit

  • Guest
Re: Najmanje napojnice daju Nemci
« Reply #1 on: 26/March/2010 »
Pa to je opste poznato.Nemci su cuveni po "darezljivosti". :D

Offline Bosanac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Najmanje napojnice daju Nemci
« Reply #2 on: 30/November/2010 »
Pa to je opste poznato.Nemci su cuveni po "darezljivosti". :D

ja do sad po iskustvu kazem , Njemci cijene konobarai Asst. koji znaju njemacki .Ja govorim Njemacki i nikad nisam imo declain od svabskih musterija a jako cesto sam imo predobar baksis od Svaba i to u Eurima .Iskreno nekad mi je pravo crnjak kad vidim neki Indijac dobio 15 svaba na stanici a ja 15 indijaca ..j*** ih otac!Al eto gost je  gost i ja ih sve volim (kad plate )