Author Topic: prosto bih voleo da se zna ta?an datum održavanja interview-a  (Read 1908 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Čisto da ne bude zabune nemam ja ništa protiv agencija ili sl. nego prosto bih voleo da se zna tačan datum održavanja. Ako kaže za godinu dana - onda se vidimo za godinu dana, ovaj sistem "štapa i šargarepe" (mrkve) ume da iritira. Biće za nedelju dana, pa za mesec, pa na leto, pa na jesen... Prosto čovek ne zna kako da organizuje svoje aktivnosti.  Sigran sam da je mnogima, koji čekaju intervju, prioritet #1 odlazak, stoga zasigurno zapostavljaju druge ponude i sve aktivnosti povlađuju prioritetu #1. Neizvesnost povećava tenziju...
Iskreno mislim da je to zbog straha a i lenjosti samih agenata, koje nežele i nemogu da urgiraju i utanače tačan datum dolaska svojih kolega sa zapada, koji sprovode intervjue...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Uzbuđujete se bez potrebe.
Puno puta sam napisao da su agenti i agencije vrlo sitni igrači u cijelom procesu vašega zapošljavanja.
Oni vas niti ne zapošljavaju niti vam diktiraju uvjete zapošljavanja.

Uloga agenata i agencija je da kada kompanijin regruter nazove i pita npr. "kakav si sa fotografima?", on odgovori "imam 2,3,4 na stand by"
I to je super agencija i super agent.
A ako bi agent odgovorio " imao sam do jučer petoricu ali iznenada je jučer:
jedan se predomislio
jednom je dosadilo čekati
jedan je našao posao drugdje
jedan se razbolio
jedan ima smrtni slučaj u obitelji
..... e onda to ne bi bilo dobro za agenta.

Ne vuku vas agencije za nos, one bi vas sve poslale sutra da mogu, ali neće vas kompanije zaposliti samo zato jer ste prošli interview.
Nema na brodu viška kreveta pa da tamo čekate. Brod je maximalno iskorišten za zaradu.
Imate anketu o čekanju pa vidite i sami koliko drugi čekaju.


Imam utisak da oni koji prođu interview naprave grešku i svima poznatima obznane da su dobili super posao. A onda krene čekanje. Prolaze dani, pa i mjeseci, a ljudi ih počnu za*****avati. Kandidat misli da na brodu izgaraju od želje da se on pojavi na poslu, a stvarnost je takva da ćete i otići na brod i završiti ugovor od 6 ili 8 mjeseci, a 90% ljudi vam neće niti ime znati, usprkos nametagu na košulji.
Ako vam je ime Bojan, zvat će vas Bodžan, Slavica će biti Slavika, Mirjana Mirdžana, Maja Madža ... itd itd ...
Poslije 8 mjeseci na brodu, kada se pojavite sa torbama na carinskoj kontroli koja se obavlja na brodu na jutro odlaska, pola ljudi neće znati da li odlazite ili dolazite.
Ne mogu vam dočarati koliko je jedan fotograf/konobar/itd...itd... nevažan kao pojedinac. Kada napravite nešto dobro ili nešto loše, neće vas pitati iz koje zemlje dolazite, nego kojem timu i odjeljenju na brodu pripadate i tko vam je šef.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
šef ima  pravo,

agent je  posrednik i živi od posredovanja, znači sto više to bolje... dobar agent ima ekipu na stend by i zna kome  od aplikanata  ponudit drukči od željenog posla...
regruter ako je dobar ima nekoliko agenta koji ga cekaju s nekoliko stend by aplikanata spremnih po mogucnosti na više pozicija...

kompanije krcaju samo i iskljucivo kada imaju  potrebu za radnom snagom... recesijske godien smanjuju obujam potražnje..

a priče koja je kompanije bolja pa više krca su puste  priče... 
ča je  život vengo fantažija