Author Topic: kaže da su ga bez ikavog obrazloženja premjestili u crew mess iz open buffet restorana  (Read 3710 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bahama mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
 :D :)Pozdrav svima, uz pitanje/molbu..

Sin me zamolio da pitam, budući da on može jako ograničeno na net, a i skupo im je na brodu..uglavnom, on radi kao Restaurant Stewart na NCL Sun..kaže da su ga bez iakvog obrazloženja premjestili u crew mess iz open buffet restorana gdje je radio skoro 2 mjeseca..uglavnom, samo je prije smjene vidio da nije na popisu za Garden Cafe, gdje je dotad bio, i da sva sreća jer bi inače zakasnio na smjenu..niko ništa nije rekao..sve se svelo na to da im ljudi masovno odlaze, pa je manjak osoblja?!? ???..a rekao mi je i da pitam ima li itko iskustva s odrađenom satnicom..desilo se da je radio 12 sati, jer nije došla smjena..maitre'd mu je rekao nek si piše manje sati, uglavnom kaže sin da se maitreu to nije dopalo sve skupa, i ne plaćaju im overtime, iako bi morali..negdje sam vidjela na forumu da postoji nekakva kontrola te satnice i da se možeš negdje žaliti u takvim slučajevima..eto..molim pomoć, hvala unaprijed.. :) pozdrav.. :)

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
a rekao mi je i da pitam ima li itko iskustva s odrađenom satnicom..desilo se da je radio 12 sati, jer nije došla smjena..maitre'd mu je rekao nek si piše manje sati, uglavnom kaže sin da se maitreu to nije dopalo sve skupa, i ne plaćaju im overtime, iako bi morali..negdje sam vidjela na forumu da postoji nekakva kontrola te satnice i da se možeš negdje žaliti u takvim slučajevima..eto..molim pomoć, hvala unaprijed.. :) pozdrav.. :)

Za Carnival imas takozvani fun time,gde se logujes i izlogujes pre i posle radnog vremena i tako ti se vode sati.Posle svakog izlogovanja naj bolje je otstampati izvestaj sa satima i kad ti menadzer edituje radno vreme,prvo ga upozoris,a ako se ponovi ides kod hotel directora i prijavis ga,pa to kao posle ide u office.Sve su to price,al kako je u praksi ne znam....dal je uopste pametno zezati se s tim zbog para dana over time,hmm.....

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja sam ljenčario na poslu i bježao u crew bar na kavu, pa se nikad nisam žalio na pola sata ili sat viška, a mislim da je dosta ljudi bilo u istoj situaciji.

Što se tiče "iznenadnog" prebacivanja, sve je to u opisu posla.
Ja sam svedočio iznenadnom prebacivanju radnika sa broda na brod, jer ako je na jednom brodu višak, a na drugom manjak ljudi, to je normalno.
Ne radi nitko za "Fantasy" ili "Victory" nego za Carnival.

Ako je dobar sa ljudima, saznat će brzo zašto je premješten, a ako pravi probleme i nije dobar radnik, samo će mu reći da mu je takav raspored i gotovo.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bahama mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Hvala, Šefe i Wladimire.. :)

Koliko sam shvatila, vezano za over time, prema onom što mi je sin rekao, nije njemu problem što će odraditi koji sat viška, nego to što mu je maitre'd rekao da napiše da je radio manje sati nego što je de facto radio..dakle tražio ga je da falsificira satnicu na svoju štetu..i to po završetku smjene..Šefa molim da pomogne na način da kaže da li ima neki topic sa nekom kontrolama i satnicama.. :moli: :moli:čini mi se da je negdje pisalo o tome..hvala unaprijed.. :)


Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ma e, taj overtime sa tim se ne treba zezat, pogotovo fnb department. Nemash se tu kom zalit. Svi su manadjeri povezani.

A i to shta je reko sef, kolko puta za vreme radnog vremena odesh na kafu itd...nemosh onda se zalit zbog sat vremena overtime itd.

Jer kad bi oni kontrolirali nas onak kak treba bilo bi suza. To je normalno na brodu.

A da minja raspored je normalno. Nemosh cili ugovor radit na istom mjestu. Obicno novima daju dobar raspored inace da ih odma sjebu crew mess itd dali bi otkaz ljudi, niko ne voli crew mess i staff. Al kaj je tu je i tu neko mora radit. Normalno da mu tesko sada pada ta promjena al to je on ocekivo, sigurno prica sa ljudima na brodu i zna kak stvari idu tako da. :)

Kaj ga ne ubije bude ga ojacalo.

@bahama mama, nema od toga nista, manadjeri moraju rasporede radit svima iste sate i niko ne bi trebao preko 10 sati, normalno da se desi da nekad ode preko al radit frku oko toga samo ce sebi nastetiti, naravno da moze, neka ode fnb/u i nek mu kaze situaciju i maitre d ce izribat fnb, al kak ce onda tvom sinu biti ostatak ugovora radit sa maitre d e pa to je sad vec drugi par rukava. Bolje mu da suti i da radi bez dizanja prasine.

Offline bahama mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Hvala puno svima na odgovorima.. :)

Puno pozdrava.. :D