Author Topic: Pro?i jeftinije za lije?ni?ki !? Imam plan !  (Read 2881 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Bokić svima!

Saznala sam da za liječnički rade kompletnu krvnu sliku , test na drogu,test na HIV, test na hepatitis a.b.c. , vdrl , urin ,EKG , rengen pluća i srca , test sluha i vida,psihotest i mjerenje kilaze , visine ...

E sada ... liječnički kod doktora Nikolića u Rijeci košta 1200kn plus 100kn slikanje pluća . Pa sam si ja malo razmisljala , dal se može otići kod svoje obiteljske doktorice da uzmem uputnicu za slikanje pluca(usteda 100) , pa da izvadim kompletnu krvnu sliku i donesem ju , nebi sad pretjerivala pa sve rijesila i kod njega otisla samo na psiho test  :haha:
uglavnom planirala sam kompletnu krvnu sliku izvadit ,napravit EKG , snimit srce i pluca i to mu skupa s knjizicom cijepljena donijeti . pa nek on ostatak radi i naplati ako nista drugo bar 200kn manje .
Jel ima tko kakvo mišljenje o ovome ?  :)

Lijeepi poooozdrav
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Pro?i jeftinije za lije?ni?ki !? Imam plan !
« Reply #1 on: 28/November/2012 »
Hej Rosie,

Za slikanje pluća pretpostavljam da možeš tako napraviti, a krvnu sliku i ostalo... Sumnjam - inače ne bi postojali "ovlašteni liječnici od kompanije" već bi liječnički mogli obaviti bilo gdje. Nazovi dr. Nikolića pa pitaj, ali sumnjaam, sumnjaam... Sad kad si bila u Rijeci, mogla si cak otici pitati oci u oci - ordinacija mu je 2 ulice prije mjesta na kojem si se fotkala  :plovim:
Once a sailor, always a sailor.

Offline rosie2507

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Pro?i jeftinije za lije?ni?ki !? Imam plan !
« Reply #2 on: 28/November/2012 »
Hej Rosie,

Za slikanje pluća pretpostavljam da možeš tako napraviti, a krvnu sliku i ostalo... Sumnjam - inače ne bi postojali "ovlašteni liječnici od kompanije" već bi liječnički mogli obaviti bilo gdje. Nazovi dr. Nikolića pa pitaj, ali sumnjaam, sumnjaam... Sad kad si bila u Rijeci, mogla si cak otici pitati oci u oci - ordinacija mu je 2 ulice prije mjesta na kojem si se fotkala  :plovim:

aaaa  kvrapcu !  :( :(     znaci tamo kod rive boduli je njegova ordinacija hm....paa daaaaa jesam blesava  oT
Bolje je napraviti pogrešku punom snagom svoga bića,nego pažljivo izbjegavati pogreške bojažljiva duha.Odgovornost znači prepoznati i zadovoljstvo i cijenu,izabrati na osnovi te spoznaje,a zatim živjeti s tim izborom bez zabrinutosti.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kickback
« Reply #3 on: 28/November/2012 »
Koliko ljudi godišnje agencija pošalje na liječnički pregled za Carnival?
Ajmo reći 100. Koliko dugogodišnjih zaposlenika mora te godine obnoviti pregled jer traje samo 2 godine? Ajmo reći 200.
100+200=300
300 x cijena pregleda €200 = €60.000

Znači, agencija bira kome će napraviti promet od €60.000. (to je samo za Carnival, a zastupa još 5-6 kompanija)
"Authorized Medical Practitioner" naravno, postaje onaj tko ponudi najveći "kickback" (A return of a percentage of a sum of money already received, typically as a result of pressure, coercion, or a secret agreement.)

E sad, ako se bilo koji pregled odvija izvan spomenute zdravstvene ustanove, to je neplansko curenje love iz proračuna ...
Tako da sumnjam da će to dozvoliti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Pro?i jeftinije za lije?ni?ki !? Imam plan !
« Reply #4 on: 28/November/2012 »
posalji kompaniji mail u kojem formatu ti treba biti ljecnicki i onda nadji doktora koji je odobren od lucke kapetnije i koji je jeftiniji.
iz svoga iskustva znam da nikolic taj isti ljecnicki naplacuje razlicito ovisno o kompaniji. jer sam inace placao 600 kn kod njega, promjenio kompaniju 1500kn, a znam da su neki prosli i za manje od 600kn
i ne sklapa dogovor sa carnivalom, nego sa agencijom u hr koja mu salje ljude.