Author Topic: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.  (Read 8583 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #15 on: 28/July/2015 »
Kada se po treci put pojavi tvoj broj, ides na salter br. 3 ili na salter br. 4 (u zavisnosti iznad kog saltera se pojavio  :) ). Na salteru 3 je veoma prijatna gospodja, a na salteru 4 ocigledno taj Amerikanac. I ako je ova gospodja Amerikanka, govori srpski bolje nego vecina ljudi koji su rodjeni i zive u Srbiji! Tako da, svaka im cast i za to i za organizaciju rada!

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #16 on: 28/July/2015 »
Na prvom salteru su mi pitali zasto vadim vizu, koji mi je ugovor, itd. Na drugom salteru crnkinja amerikanka uzima otiske prstiju. Na trecem amerikanac me pita isto da objasnim zasto mi treba viza, da li mi je prvi put da idem u USA i rekao mi samo, cestitamo viza vam je odobrena. Meni je zapalo da je taj dan samo na prvom salteru radio srbin.  :uzdravlje:

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #17 on: 28/July/2015 »
S obzirom da ima vise saltera nije ni cudo sto si ti dobio crnkinju, a ja neku finu narandzasto farbanu tetu :D

I usla sam ovde da napisem nesto pametno, a ti me sada zamajavas sa Amerikancima  :P
Smole, sledeci put idemo zajedno u ambasadu pa mozda tada (pri poslednjem pojavljivanju nasih brojeva na salteru) ti dobijes Amerikanku, a ja Amerikanca  :uzdravlje:

Inace, jutros mi je stigao sms od DHL-a da je kod njih moja posiljka iz americke ambasade! Udjem i na mail, a tamo obavestenje od sluzbe za vize da je posiljka poslata u DHL. Naravno, ja ne verujem da mi je viza gotova za jedan dan! Tus, oblacenje, bus i u YUBC. Dodjem do lokala DHL-a, udjem, dam licnu kartu, daju mi posiljku (koverat), zahvalim se i izadjem. Otvorim posiljku, a unutra moj pasos sa vizom do 26.07.2018. !!! :yahoo:

Ako treba bilo kakva info, tu sam!  :uzdravlje:

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #18 on: 28/July/2015 »
Vidis tebi je viza bila gotova za dan, a ja sam cekam 10 dana od dana intervjua do podizanja u DHL. Cak je malo failo da pozovem ambasadu da vidim sta se desava.
Nadji amerikanca u US ako ti se toliko svidjaju  :giggle:  :uzdravlje: :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #19 on: 28/July/2015 »
 :waiting:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Firefly

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #20 on: 28/July/2015 »
Izvini sefe.
I nemoj da se ljutis sto se ubaci i malo sale u ozbiljne teme   :-*

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: USA Embassy, Beograd, iskustvo, Maj 2015.
« Reply #21 on: 28/July/2015 »
 :D

Offline lena_enaa

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re:
« Reply #22 on: 19/October/2015 »
Ja sutra idem da uplatim ono sto treba za c1/d.. zanima me da li je razgovor samo na engleskom? Da li su strogi? Ja idem preko steinera i ovo mi je prvi ugovor i prvi put uopste da idem u ambasadu..

Pozz :)

Послато са Grand S Flex уз помоћ Тапатока


Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #23 on: 20/October/2015 »
Nema čega da se plašiš. U ambasadi ćeš dobiti broj na papiru, i na kom od šaltera se pojavi  tvoj broj tu ideš(kao u banci) Imaš tri šaltera. Na jednom predaješ dokumenta, na drugom daješ otiske prstiju, i na trećem ti amer postavi par pitanja, na engleskom naravno:   Jel ti prvi put da ideš na brod, koja pozicija, da li imaš rodbinu u US i sl. Obična pitanja, ništa specijalno, dont worry :-) Na kraju ti kaže da ti je viza odobrena i kada i gde ćeš moći da je pokupiš. Samo prati uputstva i nema brige :-)

Offline lena_enaa

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re:
« Reply #24 on: 20/October/2015 »
Hvalaaaa :)

Послато са Grand S Flex уз помоћ Тапатока