Author Topic: Invalid sam. Da li ce mi to predstavljati problem iako sam prosao lekarski?  (Read 2959 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline deBranko

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Pozdrav svima!
Kao navedeno u naslovu,invalid sam. Tacnije,desna potkolenica mi je ostecenja usled saobracajne nesrece te sam skoro skroz izgubio misic.
Lekarski pregled sam prosao jer sam molio doktora da me pusti i uz polozene B1,B2,Medical,VI/6-2,VI/6-1,dobio pomorsku knjizicu.
Sposoban sam za rad i to mi ne predstavlja problem da satima budem na nogama. Jedini problem je vizuelno stanje (stvarno izgleda lose). Ne primecuje se da hramljem kad hodam.
Ono sto me zanima je da li cu imati neki problem sa tim na brodu i da li ce biti neko proveravanje? Cak i ako bude proveravanje i ja dokazem da sam potpuno sposoban za rad, plasim se da ce i dalje biti problema.
Inace,vec ocekujem ukrcaj.
Ukoliko postoji neko ko zna nesto o tome,ili je u slicnoj situaciji,molio bih za odgovor.
Hvala unapred!  :uzdravlje:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ne reče nam nešto veoma bitno - na koju poziciju ideš?

Offline deBranko

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Ne reče nam nešto veoma bitno - na koju poziciju ideš?

Assistant Electrician

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Ne brini sto se posla tice jer nije zahtevan za noge i stopala kao sto recimo kolege koji su konobari,radnici u butiku,recepcija ili sobari ili higijenicari i sl. Na MSC-u ces dosta setati jer ta pozicija je vezana za menjanje sijalica po brodu pa bude i nesto merdevina ali nista nije strasno. Ako ima koji kolega da pojasni kako je na ostalim kompanijama ali cini mi se da je slicno iz razgovora sa istim. Sretno i mirno more.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline deBranko

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Ne brini sto se posla tice jer nije zahtevan za noge i stopala kao sto recimo kolege koji su konobari,radnici u butiku,recepcija ili sobari ili higijenicari i sl. Na MSC-u ces dosta setati jer ta pozicija je vezana za menjanje sijalica po brodu pa bude i nesto merdevina ali nista nije strasno. Ako ima koji kolega da pojasni kako je na ostalim kompanijama ali cini mi se da je slicno iz razgovora sa istim. Sretno i mirno more.  :uzdravlje:
Zahvaljujem na brzom odgovoru. Dodjem ti pivo :)
Vidim da si cadet,pa bih te zamolio ako mozes da mi ukratko opises svoj radni dan (sto se tice setnje i stajanja)? Inace,jeste da sam (skoro) skroz sposoban za rad,ali ipak se desava ponekad posle celog dana setnje da me zaboli noga. Opet,normalno hodam (naucio sam s godinama da prikrivam to i da trpim),ali me jednostavno boli.  Iskreno,malo sam uplasen zbog toga.

Offline deBranko

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
E da... da li ima i tih nasumice lekarskih pregleda posle ukrcaja?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Možda ti izmere pritisak kad dođeš, ali sigurno neće pregledati ekstremitete.
A nasumičnih testova ima samo na alkohol i narkotike, neće niko tražiti da se skidaš ili da trčiš.

Jedino se čuvaj ljubomornih kolega, pazi kome šta pričaš i pokazuješ ili ko te može videti kad si napolju, na plaži recimo...

Offline deBranko

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Neminovno je da ce me videti cimer. Iako tu nogu krijem kao zmija,moram se nekad okupati na plazi.
Svakako planiram ugradnju silikona po prvom dolasku kuci.
Da li mi uopste mogu napraviti problem zbog toga (mislim na kompaniju) ? Mislim,cekao sam za taj posao 6 godina,pa se plasim da me ne posalju kuci kad to vide...