Author Topic: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor  (Read 15070 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #15 on: 24/February/2015 »
Da ne idemo mnogo u off i beznadje, moja iskustva sa njima ,ko je citao prvi deo mojih pustolovina zna,da svi Rumuni koje sam upoznao su jedna velika :poop: !!! Od svih upoznatih dvojca su zaista ok i super kontakt sam imao sa njima..

Ostale ne zelim da spominjem ni da trosim reci... Rade minimum 10 godina za kompaniju,misle d su uhvatili Boga za m%$a, uzdignutog nosa . Ni jednu normlanu ni lepu Rumunku nisam upoznao ni video (poreklo im je Romsko,to svi znamo), sve su mal debele i noge prepune ispucalih kapilara i vena...

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #16 on: 24/February/2015 »
Ajde da se zaustavimo ovdje, nije tema oko Rumuna nego oko novih fotografa koji trebaju da apliciraju ili idu na MSC ... nemojte dalje da ulazite u temu o Rumunima plz. .... (svi znamo da bih te pregazili ili pojeli govno samo da dobiju promociju i  da su ljudi bez karaktera i obraza )....


POZZZZ

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #17 on: 02/March/2015 »
Evo jos jedan update sto se tice MSC Fotografa....

-Sto se tice radnog vremena neradite gangway uopste barem ja nisam radio na dva broda sto sam bio tako da je radno vrijeme pretezno od 17 - 24 h , radi se jutarnja smjena samo kada je brod na moru .

-Hrana je uzasno losa bila , zadnja dva mjeseca kada je dosao novi kuhar hrana je za mene bila perfekcija teska .... znaci nije do kompanije nego do kuhara koga dobijete ...

-Unifirma tesko smece tako da savjetujem svim novim fotografima da od kuce ponesu crne cipele bez ikakvih oznaka moraju biti 100 % crne nesmje biti nigdje neke boje , plavi i crni sako i 5-6 kosulja bijelih dugi rukav...
sve ovo mozete kupiti na brodu po veoma maloj cijeni al je teska plastika i imacete problema u tome ... .

-Sto se tice MSC-a i ljudi sa prostora Srbije , Hrvatske , CG, Bosne .... izuzetno smo cijenjeni kao radnici jer je puno nasih oficira tamo , kako su propale nase pomorske firme na podruciju Hrvatske i CG tako da su svi ljudi koji su skolovani bili presli da rade za MSC (to je sa moje tacke gledista)

Koga sta zanima neka slobodno pita odgovoricu 100%


Ae uzdravlje svima ... to je to sto sam se sjetio za sada nisam neki pisac pa radio odgovorim na pitanje nego da pisem o svemu ...


Offline triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #18 on: 02/March/2015 »
Pozdrav druze, hvala ti na svim informacijama, iako nisam fotografer... Mene zanima dal si mozda imao komunikaciju sa nekom ko radi u entertainment deparment? Ako imash bilo kakav info, bilo bi dobrodoslo.

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #19 on: 02/March/2015 »
Poz Triki , sta te zanima konkretno  imao sam par prijatelja iz entertaiment dep. cak sam bio dobar i sa sefom njihovim ... samo pucaj sta te zanima ... al prije nego pocenss da zans da ces raditi mnogo..... :)

Offline triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #20 on: 03/March/2015 »
Eto iz prve si pogodio sta me zanima, nadao se da je radno vreme kao sto imaju fotografi al si me zaj*** :D Ma salim se, nije frka da se radi, zato se i ide na brodu. Ako znash mozda, radno vreme entertainment tehnicara, dnevne obaveze i te stvari :)

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #21 on: 01/August/2015 »
Pozdrav svima, evo nakon duzeg vremena pauze odlucio sam da se javim ovde i da se malo ukljucim u sve teme ovde, koliko mognem stici naravno. Radio sam za MSC kao lab tech , i napisacu ovde moja iskustva , naravno za tu poziciju, i takodje cu napisati kako ja vidim FOTOGRAFE tamo na MSC - bar na brodu gdje sam ja bio :)

Prije svega intervju je bio jako lezeran, ako imate iskustvo, posao vam je tako reci zagarantovan. Isao sam preko strane agencije tj agenta, nisam placao nikakve provizije i slicne gluposti.

MSC je , da tako napisem, ciganska firma. Naravno kao sto je poznato sve su Italijani, jako su bahati i neprofesionalni, najvise Juznjaci koji su po svemu , a najvise po kulturi  totalno razliciti od sjevernjaka - najcesce najveca bagra je slata na MSC brodove - to je podatak od Italijana licno ...

U sustini, sto se tice foto tima, moja ocjena je da su totalni amateri. Na pitanje zasto amateri, odgovor je sledeci :

Fotografi koji rade fotografiju 10 godina, ne znaju da odrede expoziciju za slikanje , npr. sailaway (problem je sto zna biti jakog sunca, a oni slabo koriste expoziciju i bliceve, sto bi bilo koji laik uocio da ne znaju da koriste kamo li neko ko radi fotografiju dugo godina kao fotograf i lab tech )  Od njih 6 sigurno 4 fotografa su imali lose expozicije , a dvojica bi imali cesto slike koje isprintam samo da sef vidi , i njih nismo odbravali da idu na zid u foto galeriji.

Jedna stvar koja je meni licno zapala za oko i jako smetala je to sto , kad se rade portreti, iznenadio sam se jako negativno, da kazem, BLAGI UZAS ! Fotografi nemaju svjetlomjere, postavljaju stoduio proizvoljno i takodje isto tako fotkaju. Sto se expozicije tice, oni uslikaju par slika, koja bude dobra, na tim settings slikaju. To u prevodu znaci da njih 6 svi slikaju s razlicitim settingsima, a to je UZAS i PATNJA za lab techa. Takodje poze su sve prozivoljne, izmisljene m kroping , sve mi nekako djeluje previse amaterski.  Rasvjeta je neka spatna, nepoznatog proizvodjaca (bar meni nepoznat ) , jedino sto znam da je kvalitetno su bili AUTOPOLEs !

Organizacija je jako slaba, ne zna se ko pije a ko placa. Levele ima od treceg fotografa pa do prvog, mada nerijetko i ti prvi fotografi su totalni levati. Mnogo godina rada, a veze nemaju, samo puno pricaju, foliraju se i uce druge necemu sto ni sami ne znaju.

Dok sam ja bio na brodu, tu je bio jedan lab tech koji je meni davao handover 7 dana , da me malo uputi u rad laboratorije i slicno. On je kao i manager bio Rumun naranvo, pa vjerujem da je i zato i dalje uz firmu. Slike su mu uzasne, radio je sve samo da brzo zavrsi, nije kontrolisao ni expozicije, gustine niti bilo sta, samo je pustao slike onako kako bi bile uslikane , da ne bi morao da ostane cjelu noc u labu ( ja sam znao poceti navece u 7 a ostanem do sledeceg jutra do 12 , samo da bi dobio kvalitetne slike , jer ni malo nije lako da radis kad moras SVAKU SLIKU da korigujes jer fotografi nisu radili svoj posao kako treba da rade ).

Jos jedna stvar koja mi se ne svidja, fotografi su jako neuredni, ne postuju te u tvom rodjenom labu, ostavljaju smece za sobom , uzimaju ti sta stignu iz frizidera  od hrane do pica. Dolaze u LAB, piju, jedu, a onda se na tebe nakaci security koji su vecinom Izraelci, i ne prastaju rodjenom tati kamo li nekome od nas . Masu puta su nas raportovali i imali smo probleme zbog skupljanja u labu, pica, glasne muzike i slicno ( ukoliko te stvari zabranis papan si, nisi dio ekipe, levat i slicno, sto meni licno nije smetalo, nakon nekog vremena prelije casu sve i onda ih sve marsnes , sve redom, i odrzavas red u svom labu ) .

Fotografi kao tim nisu bas bili neki tim, vise su jedni druge ogovarali, svadjali se, gledali kako ce neko nekome da zabije noz u ledja i slicno. To mi se nije dopadalo, a posto sam ja bio sam u LABU, svi su dolazili meni i jadali se, sto uopste nije dobar osjecaj, tesko je ostati neutralan skroz, al cutis i trpis naravno.

Losa stvar, po meni, u MSC je to da SVAKI DAN TI JE ISTO RADNO VRIJEME ! Znaci, ukoliko ne slikas embarkation ili gangway (gangway je rijeskots i najvise zavisi od portova i od managera ) , onda znas da radis od 16h pa sve do 24:00, ili si u galeriji da prodajes ili sliaks portrete, trece nema, nema SLOBODE navece. Ekipe su im jako male, za razliku npr od Princess-a , koji ima toliko fotografa da jedna ekipa radi, druga odmara, pa se onda zamjenu za smjene, znaci jednu noc radis, jednu si slobodan . Ovde toga nema, radis SVAKU VECE.

Hrana na brodu je bila OCAJ OCAJ ! Npr, staff mess je otvoren , ali ako pocnes da radis u 16h, i nisi stigao na pauzi da jedes, moras da jedes poslije smjene, a to znaci u crew mess, a to znaci samo jedno , virsle i pomfrit svaku je**** vece, ili riza, tone rize, suve, za indonezane naravno. Pa ti sebi biraj. Nekad se potrefi neka dobra hrana ali to je rijetkost bas bas . Iz tog razloga cesto sam jeo vani i trosio novac. Cesto sam donosio hranu sebi u kabinu i jeo je 2 dana , pravio sendvice sebi i sl.

Svjetla tacka broda na kojem sam ja radio bio je definitvno menadzer Cristian Popescu, Rumun, al odlican covjek, vrijedan radnik i dosta dobar manager. S njim sam se bas slagao , i trudio se da pomogne svima koliko moze, hvala mu za to. Podrzavao nas je maximalno i zato smo svaki kruz koji smo odradili isli over target i dobijali smo dodatne bonuse.

Na kraju , vjerujem da vas to mnogo zanima, novac, zarada , plata.
Meni kao Lab Techu ugovor je na 1505 $ mjesecno + commission . Moja prva plata s bonusima bila je isplacena na 2800 $ a druga na 3005 $, nakon toga sam se vratio kuci zbog problema sa dozvolom za rad u Brazilu, jer je sezona u  Evropi  bila prosla, a papiri za Brazil nam nisu bili spremni na vrijeme. Znaci da je para dobra , bar je bila za mene, s tim da su fotografi malo slabije placeni i commission je malo manji, al opet ne mogu reci da su nezadovoljni platom.

Ukoliko neko ima nekih pitanja, neka slobodno pita, ja ako sta mogu da pomognem da odgovorim, rado cu to uraditi.

Zakljucak : na MSC neka ide onaj ko moze da trpi da ga drugi handre, da moze da trpi neprofesionalizam , i psihicke napore svakodnevno.

Sve najbolje svima, mirno more

TSUNAMI


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #22 on: 02/August/2015 »
Kabina za MSC fotografe djeluje pristojno ... valjda su zamjenili tv do sada  :pop:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Smole

  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #23 on: 02/August/2015 »
Ovaj lik sto ima donji krevet jel vidi on uopste tv? S obzirom da je bas visoko postavljen?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #24 on: 02/August/2015 »
Vidi, bez brige. A vjerovatno se gornji moze I sklopiti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #25 on: 03/August/2015 »
hahha sefe ovi stari televizori su jos tu, ma ko ima na msc da gleda tv, ali se ne vidi s dojnjeg kreveta sve mutno hahaha, neke kabine cak imaju prozor, zavisi na koju te stranu stave ahhaha.
Sto se tice fotografa, moja frendica je dosla s Carnivala i kaze da joj je na Msc puno lakse raditi nema gangway-a, nema stresa, na mom zadnjem brodu Divini menadzer je iz Srbije super lik nisam cula da se neko od njih zalio na njega, u timu su bili dvoje iz Argentine, nasih je cetvero 2 decka iz Hrvatske dva iz Srbije, djevojka iz Perua, i nekoliko Rumuna, Assistant Manager neki debeli lik iz Rumunije isto je ok.
Sve u svemu na Mscu je totalna neorganizacija u svim departmentima, razlog je u tome sto na svim glavnim pozicijama su Talijane koji su dobili pozicije jer dolaze iz Napolija ne zato jer su sposobni, zapravo nesposobni su. Bio je tu jedan photo menadzer iz Itaije Riccardo izbacivali su ga milion puta al vazda se vraca nekako  :facepalm:

Offline kexi95

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #26 on: 14/August/2015 »
vec neko vreme citam, teme na forumu, odlucih da se registrujem i postavim i ja neko pitanje :D
posto imam 20 godina, a situacija je takva da mora da se radi i bezi iz zemlje, odlucih da pojurim neki brodic. MSC kako sam razumeo jedini prima ljude koji imaju manje od 21 godinu, kapiram, za ture po mediteranu...
zanima me ovako: kakav je intervju bio, sta su pitali, kakve su provere jezika? sto se tice fotografije, to sam vec ukapirao da je na brodu toliko dosadno i monotono sto se toga tice, ali pare su pare :D sto se tice fotografija i portfolija se ne brinem, samo me brine da me ne udavi neko na intervju i da ne prodjem. hvala

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #27 on: 17/August/2015 »
Brate moj, ne boj se, ne davi tamo niko, tamo su normalni ljudi, kulturni, uredni, ne kao kod nas da dave ;)

Sto se intervjua tice, ocekuj bilo kakva pitanja vezano za iskustvo u fotografiji, vezano za sta si radio, kako si radio, kakvu opremu koristis, neka tehnicka pitanja, sta je expozicija, sta je blenda, ISO i slicna pitanja ..U sustini intervju je razgovor da procitaju psiholoski profil osobe sa kojim imaju posla tj koji je potencijalni kandidat za posao na brodu  ... Cilj je biti opusten, normalan, komunikativan, nasmijan, i naravno, uslov je dobar engleski ..Jezik se najlakse provjeri, ili ga znas ili ne znas, trece nema. Moj savjet ti je da vjezbas engleski, ako si vec potkovan znanjem u fotografiji, onda ti to nije problem, samo sve to znanje , iskustvo, tehnicke detalje, treba takodje znaci njima opisati, objasniti na engleskom jeziku :) U sustini, to je jedan opusten razgovor, tako ga shvati i imaces najbolje rezultate, PROVJERENO :)

Srecno, ziv bio, i srecno na MSC, naradices se, sto jes jes :D

Online bass.funk

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #28 on: 30/August/2015 »

MSC je , da tako napisem, ciganska firma...


Sve napisano u ovom postu je istina, možda su reči malo prejake, ali to je suština. Koliko znam, sa platama su jači u odnosu na ostale ali neke druge stvari bodu oči, naročito nama koji smo radili na drugim kompanijama. Sa tehničke strane je haos na više strana, baš onako kako je napisano.

Imao sam priliku da razgovaram sa fleet supervisorom koji je iz Hrvatske, strašno dobar lik koji zapravo ZNA posao i šta bi sve trebalo da se izmeni i on mi je rekao da se radi na tome ali da će proći neko vreme dok se neke loše navike iskorene. Mislim, ako se crew memberi štrecaju i spominju kako je neki menadžer "voice of Sorrento", onda do mojega...

Što se tiče gosn. Hotel menadžera koji je negde spomenut kako komunicira isključivo na italijanskom (inače živa istina :facepalm:), on time krši pravilo kompanije o obaveznom jeziku.

Biće bolje...jednom.

Offline Kruzr

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #29 on: 17/September/2015 »
Pozdrav , ja sam iz CG , prodajem fotografije na online stock sajtovima (dreamstime i fotolia) koji su samo landscape/still life/objects, profile nisam ni pokusao, radio u studio nikad nisam niti sa studijskom opremom/blicevima/rasvijetom.

U ponedeljak 14-og septembra sam bio na prezentaciji o kruzerima preko Kouzon-a, 17-og sep sam imao prvi intervju sa Kouzon reprezentative iz Makedonije i rekli su mi da ce mi javit.Bili su zadovoljni intervjuom iako sam rekao da nemam velikog iskustva sa portret fotografijom.
Pomenuli su Skoplje i da ce se tamo morati ici na drugi intervju i trening. Mene interesuje da li mora bas u Skoplje ili moze i u Hrvatskoj negdje - bilo bi mi lakse ?

Takodje me interesuje kako cuvas pare i gdje, sta radis sa njima kad ih dobijes na ruke, kao i da li je plata u eur ili $$$ ?

Od hrane da li ima na meniju: kuvana jaja, integralna riza, povrce, voce, nuts,  i da li je flasirana voda besplatna ?