Author Topic: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor  (Read 15071 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #30 on: 17/September/2015 »
Kouzon ne radi u Hr. Moraćeš u Skopju.

Od hrane da li ima na meniju: kuvana jaja, integralna riza, povrce, voce, nuts,  i da li je flasirana voda besplatna ?
Jaja ima, integralna riža ne znam šta je ali u običnoj riži se možeš udaviti ako ne paziš, povrće ima, voće ima, nuts ne znam na koje misliš, flaširanu vodu dobiješ ako radiš na gangway-u, valjda, ali inače kupuješ.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #31 on: 11/October/2015 »
Evo zavrsih i ovaj jeb.....  drugi ugovor kao jeb..... fotograf na jeb,... MSC.....

Pisem vam uskoro o svemu samo da skinem blokadu iz glave za jedno 15 dana, i da odmorim zivce ....

PS reko samo da se javim da sam online sledeca 3 mjeseca pa ako ima neko pitanja oko msc-a neka postavlja vrlo rado odgovarm ....

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #32 on: 11/October/2015 »
Evo zavrsih i ovaj jeb.....  drugi ugovor kao jeb..... fotograf na jeb,... MSC.....

Pisem vam uskoro o svemu samo da skinem blokadu iz glave za jedno 15 dana, i da odmorim zivce ....

PS reko samo da se javim da sam online sledeca 3 mjeseca pa ako ima neko pitanja oko msc-a neka postavlja vrlo rado odgovarm ....

:D ja jedva cekam kad vidim ovakvu najavu. ozbiljno.

hajde napisi nekad ove sedmice, sta ti fali

Offline Umek

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #33 on: 09/November/2015 »
Ary druze javljaj se sto pre, prosao sam preliminarni i sve su sanse da idem na MSC brod ako prodjem i glavni a trebalo bi...

Evo par pitanja pa kad stignes odgovori, znaci mi puno:

1. Kakva je trenutno situacija oko karata, da li ti placaju samo do njih ili povratnu?
2. Naravno klasicno pitanje - plata za nas pocetnike iznosi koliko i kakve su plate u odnosu na druge kompanije (reci mi bar minimalnu cifru cisto da znam na cemu sam)?
3. Koliko se otprilike sati radi dnevno i koji su termini i sta se tacno radi? U principu mnogo bi mi znacilo psiholoski da ne ustajem u 5-6 ujutru, nije mi problem da legnem u npr. 04:00 a da ustanem u 10:00, ionako sad lezem u 00:00 a ustajem u 06:00 radnim danima  b00/
4. Kakve su sanse za napredovanje?
5. Vidim da ljudi ovde pominju nekakve sertifikate, mozes li da mi pojasnis ima li to veze sa nama?

To je to za sada, unapred zahvaljujem na odgovoru, mnogo bi mi znacio odgovor iz prve ruke a vidim da si relativno skoro bio na brodu pa imas taze informacije  :)
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog!

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #34 on: 09/November/2015 »
1. Kakva je trenutno situacija oko karata, da li ti placaju samo do njih ili povratnu?
Sve ti oni placaju, a u slucaju da prekines ugovor ti placas. Ukoliko zavrsis redovno ugovor, oni placaju ...

2. Naravno klasicno pitanje - plata za nas pocetnike iznosi koliko i kakve su plate u odnosu na druge kompanije (reci mi bar minimalnu cifru cisto da znam na cemu sam)?
975 Dolara + komisije kao 3 photog
izlazices u proseku oko 1200 dolara


3. Koliko se otprilike sati radi dnevno i koji su termini i sta se tacno radi? U principu mnogo bi mi znacilo psiholoski da ne ustajem u 5-6 ujutru, nije mi problem da legnem u npr. 04:00 a da ustanem u 10:00, ionako sad lezem u 00:00 a ustajem u 06:00 radnim danima  b00/
Radis izmedju 7 ii 11 sati dnevno to je ujutro od 09:00 do 13:00 i navece od 17 : 00 do 12:00

4. Kakve su sanse za napredovanje?
Sanse su super ukoliko cutis i radis ... standarno

5. Vidim da ljudi ovde pominju nekakve sertifikate, mozes li da mi pojasnis ima li to veze sa nama?
Da, ima, to su STCW 95 koji moras da odradis



Offline Umek

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #35 on: 09/November/2015 »
Odlicno, dakle ne gubim novac za kartu, plata osnovna je kao u Princess, radno vreme je ok.

Interesuje me samo koliko se placa za te STCW 95 sertifikate, gde je najpovoljnije, vidim da u Beogradu ima nesto i kosta oko 40.000, i kada uopste ja to treba da polazem, pretpostavljam da je nakon glavnog intervjua, logicno bi bilo da je tako?
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog!

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #36 on: 10/November/2015 »
Odlicno, dakle ne gubim novac za kartu, plata osnovna je kao u Princess, radno vreme je ok.

Interesuje me samo koliko se placa za te STCW 95 sertifikate, gde je najpovoljnije, vidim da u Beogradu ima nesto i kosta oko 40.000, i kada uopste ja to treba da polazem, pretpostavljam da je nakon glavnog intervjua, logicno bi bilo da je tako?

Da nakon glavnog intervjua, imas na forumu detaljan opis STCW

Offline Noob

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #37 on: 15/December/2015 »
nedavno sam prosao skype intervju ali na glavni nisam posto se treba ici u skoplje a moje finansije su tanke sad pred kraj godine. Ostali su mi duzni par odgovora, kakva je plata, placam li opremu. Sve to sam nasao ovde na forumu ali jedno nisam. radim li ja za MSC t.j. Italijane ili Image?? (ko god da su)

Zna li ko?

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #38 on: 15/December/2015 »
nedavno sam prosao skype intervju ali na glavni nisam posto se treba ici u skoplje a moje finansije su tanke sad pred kraj godine. Ostali su mi duzni par odgovora, kakva je plata, placam li opremu. Sve to sam nasao ovde na forumu ali jedno nisam. radim li ja za MSC t.j. Italijane ili Image?? (ko god da su)

Zna li ko?

Radis za MSC "Talijane" Image je izgubio koncesiju u MSC , tako da je citava flota photo dep. MSC-ova

Offline goruss

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #39 on: 20/April/2016 »
Nekoliko pitanja konkretno za Lab Technician poziciju:

1. Koji softver kopriste za editovanje?
2. Da li imaju neki face recognition software?
3. U kakvom su stanju printeri?
4. Jel ima mnogo papirologije i environmental pravila?
5. Da li oni placaju medical i Visu?

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #40 on: 20/April/2016 »
Nekoliko pitanja konkretno za Lab Technician poziciju:

1. Koji softver kopriste za editovanje?
2. Da li imaju neki face recognition software?
3. U kakvom su stanju printeri?
4. Jel ima mnogo papirologije i environmental pravila?
5. Da li oni placaju medical i Visu?

Ja mogu da ti odgovorim jer sam prosao za msc photo na ovo poslednje, vizu nikome nisu trazili da vadi jer uglavnom ides po evropi, medical sam placas  i ne refundiraju.

Otislo je par ljudi koji su bili samnom na razgovorima i znam da nisu vadili ni vizu niti su dobili novac za medical nazad. Plus moras kupiti po dva para dnevne i vecernje uniforme i jednu za formal. Takodje i STCW od 550 eura pre nego te ukrcaju.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: MSC PHOTOGRAPHER. Zavrsen 1. ugovor
« Reply #41 on: 23/April/2016 »
Pozdrav Goruss. Odgovori na pitanja :

1. Lightroom I Darkroom
2. Jos ne, ali planiraju da uvedu na najvecu klasu brodova
3. Na najvecoj klasi su novi printeri marke Fuji, dok su na manjim brodovims vecimom Noritsu masine koje koliko sam cuo nisu u bas najboljem stanju.
4. Nema
5. Ne placaju

 :uzdravlje: