Author Topic: G&P intervju jos neko?  (Read 23888 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ultra

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #15 on: 23/February/2015 »
Eto i ti se cudis ko i svaki pomorac,a ja se u to ne razumin. Znan samo da san je pita 3 puta za to a ona i je rekla da to ne treba (Oh you mean seamenn book,you dont need that). Zasto bi ovde uplaciva doprinose ako to rade oni u svicarskoj?U ugovoru ima neka stavka da se moran sam pobrinit za to. Ugl poslali su mi dokumente koje trebam ispunit s datumom 11.2 i pise da moraju dobit to nazad u roku 14 dana. Ali ja san to dobija 19.11 i necu stic, znaci kasnit ce sigurno dva dana,i sad je to mene pocelo jako brinit. Poslao sam im mail al ne odgovaraju vec 3 dana,a inace mi je zadnjih dana sve u istom danu odgovarala. I sad se vec pocinjen opasno brinit da mi ne otkazu sve zbog 2 dana kasnjenja.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #16 on: 23/February/2015 »
Sigurno vam ne treba pomorska knjizica jer se vodite kao hotelsko osoblje, a ne pomorci(nautika), pa samim time ne prijavljujete nista luckoj kapetaniji u HR, a samim time niti ne placate doprinose u HR, oni su placeni u svici ili cipru(ovisi o ugovoru) bez obzira na to jeli racun za uplatu place u HR ili vani, dakle sasvim drugacije od oceanskih, provjerena informacija...

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #17 on: 23/February/2015 »
gl poslali su mi dokumente koje trebam ispunit s datumom 11.2 i pise da moraju dobit to nazad u roku 14 dana. Ali ja san to dobija 19.11 i necu stic, znaci kasnit ce sigurno dva dana,i sad je to mene pocelo jako brinit. Poslao sam im mail al ne odgovaraju vec 3 dana,a inace mi je zadnjih dana sve u istom danu odgovarala. I sad se vec pocinjen opasno brinit da mi ne otkazu sve zbog 2 dana kasnjenja.

Salji mailom skenirano, a originale predaj na brodu, nemas brige....

Offline ultra

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #18 on: 23/February/2015 »
Ide li jos iko u Linz 12.3

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #19 on: 23/February/2015 »
Kao prvo, drago mi je da se zakuhala tema i za G&P jer nije bilo ništa do sad. Ja imam intervju sad u srijedu pa javim kako je prošlo! Možda se vidimo na nekom treningu ili na brodu a do tad  :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #20 on: 23/February/2015 »
.. ocu li ja morat kakav porez placat hrvatskoj,s obziron da mi se uplacuju doprinosi u Svicarskoj?

A da li bi volio, (jednom kada dođeš u te godine starosti), dobivati jednu ili dvije mirovine?
Ne znam, možda možeš ovu u Hr staviti na pauzu, naravno, ako si uplaćivao do sada.

Sve će se to svesti jednom na uvjete i zakon. Ako ostvaruješ uvjete po zakonu neke države, dobiješ od njih penziju. I to ti je to.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #21 on: 23/February/2015 »
E bas ste mi digli moral danas hvala vam na javljanju i dozivljavanju posta, Yugo party u najavi,  jako mi je bitno da bude neko nas ako prodjem ovu aferu, lijepo je popricati sa nekim na maternjem jeziku tamo, zelim svima puno srece u narednim danima i nadam se da cemo svi proci jer imaju bas veliku flotu ovih brodova, javljajte se ako cujete sta novo :)  :party: :plovim:  :airquotes:

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #22 on: 25/February/2015 »
Intervju prošao, sve super, danas ili sutra šalje taj neki kao primjer ugovora da vidim kako i šta pa će mi se javiti čim nađu brod. Nije ništa pitala vezano za recepciju, samo radno iskustvo a onda je pričala o njima. Uglavnom je prolaz  :yeah:

Offline bartaos

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #23 on: 25/February/2015 »
čeka me razgovor sa agentima iz A&G -a pa me zanima, da li su razgovori na engleskom ili da se pripremim za njemački!!!

Hvala,

Offline mariovrbas

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #24 on: 25/February/2015 »
Pozdrav svima, posebno za korisnika Rass-Kass   :wave:. Mene su pozvali na razgovor u Madjarsku, idem u ponedeljak, pretpostavljam zbog cinjenice jer osim srpskog imam i madjarski pasos. KG International je ime kompanije-saradnika, u Budimpesti. Nadam se najboljem, govorim i Nemacki i Engleski dosta dobro, neki B2 nivo, pa cemo videti, javim detalje, pozdrav.

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #25 on: 25/February/2015 »
Meni danas stigli papiri za vizu sa okvirnim datumom, a tacan ce mi javiti kasnije, ali ako sam dobro razumeo to je otprilike pocetak aprila.

Mario srecno. Cudi me da su te zvali u Madjarsku, kad su sa ostalima pricali telefonom.

Offline ultra

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #26 on: 25/February/2015 »
Javila mi se Barbara,sve je u redu nema problema sta ce papiri kasnit. Ugl dobro mi je ispalo. Ako kome triba jos bilo kakvih informacija samo pitajte. Ako neko ne zna da se ne iznenadi, od prve place vam oduzmu sve skupa 450 eura i vrate na zadnjoj placi,da se osiguraju da cete odradit do kraja. Za putne troskove vam isto na zadnju placu dodaju 200 eura fiksno,bez obzira koliko ste vi potrosili. Imaju neke bonuse,zaposlenik godine dobije jos jednu placu.Sta se tice razgovora sigurno najopusteniji koji san ikad ima( a ima san ih dosta po inozemstvu) i stvarno se nemate cega bojat.

Offline stipesplit

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #27 on: 26/February/2015 »
Evo da i ja napisem svoje dojmove... Aplicirao za masera preko oglasa na stranici jobs4hotels i u roku 2 dana mi se javila Henrieta s kojom sam ugovorio intervju preko telefona koji je trajao 30 min, skroz opusten razgovor, vise je ona objasnjavala kako stoje stvari u vezi posla nego sto sam ja pricao! Nakon toga mi je poslala pozivnicu za trening u Koln, njemacka gdje sam bio 7 dana ucili svasta sto nam je potrebno za posao! Bilo je odlicno :) kad sam dosao doma docekala me koverta s ugovorima i ostalom papirologijom koju trebam iapunit i vratit nazad. Skupljam sve sto mi treba i ovih dana sakhem nazad papire. I sad samo cekam datum ukrcaja i brod na koji idem al mislim da bih trebao pocet 14.4 sa svojom avanturom na G&P cruises :)

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #28 on: 26/February/2015 »
Jel placen taj trening, pretpostavljam da jeste. Ja sam hteo da prisustvujem treningu ali mi rekose da nema potrebe posto imam brodskog iskustva.

Sledece nedelje predajem za vizu, pa ako da bog u apilu najkasnije na brodu.

Offline stipesplit

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: G&P intervju jos neko?
« Reply #29 on: 26/February/2015 »
Jeste, sve dobijes na prvoj placi, bar su tako rekli... Ja sam morao na trening jer nisam znao sve poslove koje obavlja maser al dodatne edukacije nikad dosta...