Author Topic: Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru  (Read 14024 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« on: 15/November/2009 »
ovako imam jedno pitanje iz ciste znatizelje
sestricna i njen decko su prosle godine uspijeli na par sati uci na Carnival Liberty kao posjetitelji, rekla je da je samo njihova neka poznanica koja je purser dosla po njih i dala im naljepnice visitor i sad me zanima dali bi takvo nesto moglo biti moguce npr u Dubrovniku kada dode Dream, vjerovatno bi netko od pursera na ovom forumu to mogao znati ili security ??? :pop:
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #1 on: 15/November/2009 »
ili security

security ti je glavni za to.

obicno je potrebno visitora najaviti barem 24 sata unaprijed, i tko ga prijavljuje mora znati njegov datum rodjenja, ime ...

moguce je i bez prethodne najave, ali moras imati vezu  ;)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #2 on: 16/November/2009 »
Jedan moj poznanik je uveo na Dream sestru i dvoje dece, bili su mesec dana na brodu, ukrcali su se u Dubrovniku.
Sefe jel ovo moguce da urade svi ili je potrebna debela veza za tako nesto?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #3 on: 16/November/2009 »
Jedan moj poznanik je uveo na Dream sestru i dvoje dece, bili su mesec dana na brodu, ukrcali su se u Dubrovniku.
Sefe jel ovo moguce da urade svi ili je potrebna debela veza za tako nesto?

Oni koji imaju oficirski status i jednokrevetnu kabinu, mogu dovesti npr. zenu i dijete na nekoliko mjeseci ako hoce.
Placaju nesto sitno za to, skoro badave.
Samo trebaju planirati to unaprijed, da ih crew admin ima u vidu.
Cak ne mora biti ni supruga, znam decka koji je imao curu na brodu par mjeseci.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Odg: Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #4 on: 16/November/2009 »
Aha, znaci u tome je kvaka!  ;)
Ovaj momak radi u photo departmentu, nema oficirski status, pa ipak je uveo troje koji su bili mesec dana na Dream-u...cekam da bude online da ga pitam kako je to odradio.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #5 on: 16/November/2009 »
Aha, znaci u tome je kvaka!  ;)
Ovaj momak radi u photo departmentu, nema oficirski status, pa ipak je uveo troje koji su bili mesec dana na Dream-u...cekam da bude online da ga pitam kako je to odradio.

Nekada je dovoljno da ima jednokrevetnu kabinu i staff privilegije.
Probacu iskopati u svojim papirima ako imam pravilnik od Princessa.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Odg: Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #6 on: 15/December/2009 »
Aha, znaci u tome je kvaka!  ;)
Ovaj momak radi u photo departmentu, nema oficirski status, pa ipak je uveo troje koji su bili mesec dana na Dream-u...cekam da bude online da ga pitam kako je to odradio.
Postoji odredjena procedura u vezi visitors on board. Da bi neko posetio na dan brod mora da se uzme poseban formular tj Visitor pass iz crew offica ( ovo govorim za Carnival) koji popunis sa svim podacima o posetilacima, datum rodjenja broj pasosa itd. Taj papir potpisuje tvoj head of department pa ide kod staff officera i na kraju dolazi kod security ukoliko je sve potpisano oni to unose u system za taj dan kad je trazen pass, i tvoji posetilaci su na listi za dozvoljen ulaz.
Ako je neko doveo na mesec dana nekoga na brod, veruj i da je i platio za to, i tu ima 2 opcije. Prva je da je za njih uzeo crew cabins sto je mnogo jeftino ali zavisi od slobodnih crew cabina da li ce se ovaj zahtev odobriti. Placa se nesto smesno po kruzu. Druga bi bila bookirati guest cabinu, a ti kao crew imas discount na tom brodu ako uradis to mada sve ti kazem zavisi od toga koliko je brod bookiran. I od Guest service managera da li je on voljan da ti dodeli guest cabin za posetioce na mesec dana, to jedino kad je low season moze da bude par slobodnih. :)

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Odg: Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #7 on: 15/December/2009 »
ja sam kontao curu u dubrovniku ubaciti na ovo brod je carnival dream , ovaj novi, tako da ne vjerujem da ce biti nesto pretjerano prebukiran  :plovim:
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Odg: Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #8 on: 16/December/2009 »
ja sam kontao curu u dubrovniku ubaciti na ovo brod je carnival dream , ovaj novi, tako da ne vjerujem da ce biti nesto pretjerano prebukiran  :plovim:
Carnival Dream sledece godine ne ide za Evropu ostaje u Americi, sorry :(.
Sad sam gledao itinerary radi 7 dana kruzeve iz Port Canaveral i radi jedne nedelje East Caribbian a druge West. Mozes da pogledas na carnival.com.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Odg: Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #9 on: 16/December/2009 »
gledao sam i ja itinerary !!!
mislio  sam da ide u evropu  :tuctuc:
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Odg: Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #10 on: 06/March/2011 »
Postoji odredjena procedura u vezi visitors on board. Da bi neko posetio na dan brod mora da se uzme poseban formular tj Visitor pass iz crew offica ( ovo govorim za Carnival) koji popunis sa svim podacima o posetilacima, datum rodjenja broj pasosa itd. Taj papir potpisuje tvoj head of department pa ide kod staff officera i na kraju dolazi kod security ukoliko je sve potpisano oni to unose u system za taj dan kad je trazen pass, i tvoji posetilaci su na listi za dozvoljen ulaz.


Da li ovo još uvijek vrijedi za Carnival ( pitam jer je ovaj post napisan 2009. godine, možda se u međuvremenu nešto promjenilo )?
Da li je moguće posjetiti brod ako je još u suhom doku, te da li je moguće odmah tražiti dopuštenje za posjetu ako si tek stigao na taj brod? Hvala

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #11 on: 21/March/2011 »

...u tom slucaju (ponekad) ovisi i o brodogradilistu, tj. ako postoji procedura za ulaz osoba koji nisu niti crew niti contractor.
Zbog dodatne papirologije moze te staff captain otpilit, osim toga sigurno je dry dock sam po sebi zahtjevniji nego kad je brod u normalnoj operaciji...

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #12 on: 24/March/2011 »
Ako si zaposljen u kompaniji duze od 5 god. (racuna se dan kada se dobio ID) mozes dovesti uzu familiju (prvo koleno) za 1 dolar po danu ili po kruzu nisam siguran, i mislim da mogu ostati najvise 30 dana (mada ni za ovo nisam siguran) ali raspitacu se pa cu ostaviti tacne informacije.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #13 on: 10/June/2011 »
E zanimljiva tema, i mene je to jako zanimalo pa sam puno vremena proveo tamo ganjajuci da vidim sta i kako se moze :)

Znam da sigurno  , sto se Princess-a tice,  moze neko dovesti kao visitor na 1 dan, s prethodnom najavom. Na Island Princess vazilo je pravilo da neko mora da se najavi 48 sati ranije, uzmu se podaci , znaci puno ime i prezime, datum rodjenja, broj dokumenta s kojim se prijavljuje, datum isteka dokumenta s kojim si se prijavio (pasos ili licna recimo), nacionalnost i drzava u kojoj se izdao dokument. Naravno pitaju da se napise i veza izmedju tebe i posjetioca (mama, tata, cura, prijatelj i sl. )

Uvodio sam tako masu njih, pretezno djevojaka iz Centralne Amerike, koje su mi bile "drugarice" :) Uvjek je sve bilo uredno :)

Oficiri koji zive sami u kabinama mogu da dovedu svoju porodicu i da ostanu s njima koliko zele. Poznajem oficira koji je doveo cerku i zenu, on italijanm zena srpkinja, ostali su 2 mjeseca na brodu, naravno nisu placali nista.

Sto se tice nas obicnih smrtnika, mi mozemo isto tako platiti kruz i dovesti nekoga, a pod tim platiti kruz podrazumjeva se da se placa 15 $ po danu + gratuity , sto izadje na nekih 22-25  $ po danu, passenger kabina naravno, ako ima slobodnog mjesta na brodu koji se odobri. Ima tu jos nekih pravila al ja sam negdje zaturio papir na kojem to sve pise hhahaha, ako nadjem postavicu ovde.

Uglavnom zavisi i od kabine koja se uzme i slicno . Sve u svemu imaju se privilegije i popusti su veliki za nas koji radimo tamo :)

Ako nadjem papir postavicu sve to ovde, i cijene naravno, ako ne, kad odem na brod ponovocu ga uzeti , skenirati pa cu onda postaviti.

uzdravlje :)


Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Posjete i boravak posjetilaca na kruzeru
« Reply #14 on: 30/October/2011 »


Uvodio sam tako masu njih, pretezno djevojaka iz Centralne Amerike, koje su mi bile "drugarice" :) Uvjek je sve bilo uredno :)



Au.... pa otvorili su mi se novi horizonti.   :run:  

Naravno ako to isto vazi i za Carnival.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije