Author Topic: Luftner. Ima li itko kakvih iskustva s agencijom ili samom firmom?  (Read 4535 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
pozdrav.
prije mjesec dana vidio sam na eures portalu (europska burza rada) da ciparska firma traži konobare.
firma se zove rivercruise-services, poslao sam im CV, jutros mi se javi žena koja je maitred i radi za tu kompaniju da bavimo intervju, što smo obavili za par sati, u intervjuu mi na dugo i široko priča o firmi, kako bi ja bio prvi hrvat kojeg bi ukrcali... i o uvjeetima, zvuči jako dobro... i kaže kako još nakon mene ima 2 intervjua za obaviti i kako će javiti rezultate brzo jer moraju ovaj tjedan zaključiti regrutiranje. i evo javlja da sam prošao i da pošaljem broj putovnice i sl. kako bi mi mogli poslati ugovor...

mene zanima ima li itko kakvih iskustva s agencijom ili samom firmom luftner?
inaće provjeravao sam po internetu na razne načine vjerodostojnost agencije i firme, čak sam i osobni profil te žene pregledavao(nije za baciti  :D) i sve mi djeluje ok, ali ta hitnost mi pomalo smrdi.

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
da nastavim... evo ljudi dobio sam ugovor, isprinao ga, ispunio, skenirao i poslao nazad. i da nitko me ne traži nikakve pare  :)

Offline Lordcuprija

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Luftner nije ciparska firma sigurno. Cisto austrijska. Ogradujem se, koliko ja znam.

Zvali su me za visu poziciju, ali ja sam sa svojom zenom već na brodu, nju nisu zvali, pa sam zbog toga odbio.
Ne znam tacno sta nude, ali je sasvim drugacije od Vikinga, ARose, Scyle i sl.  
Plata, procenat, slobodni dani i sl. Mislim da nije lose. Ako znas posao, napredovanje ide lako.
U Austriji imas 13. plus 14. platu. Ako dobijes ugovor, idi bez mnogo razmisljanja.

Nisam bas ukapirao na koju poziciju ides?  

A da. Privuklo me da repliciram: ja sam sve ugovore dobio bez agencija.
Jednom posle sat vremena mi je stigao i ugovr i sva dokumentacija.
Ako je neko tamo procenio da odgovaras toj poziciji to ide brzo.
Agentura dobija novac od kompanije ako preguras neko vreme, ako ispunis ugovor imaju bonus na tebi.

Nije sve u Feronu  :wave:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 +U+

OPERATORS: The ships described in this brochure are operated by Danubia Kreuzfahrten GmbH/Vienna-Austria, MAK Kreuzfahrten Betriebs- und Beteiligungs GesmbH/Marktredwitz-Germany and RCS River Cruise Services/Nicosia-Cyprus.
http://www.lueftner-cruises.com/en/service/about-us/travel-terms-conditions.html
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Lord da nije luftner ciparska firma nisam to niti napisao, ja sam posao dobio za river cruise services koji je koncesionar za luftner...

uglavnom da nastavim priću, dobio sam datum ukrcaja.

1.4. se ukrcavam u Koln-u na MS amadeus blilliant, kartu do gore plačam sam, ali kad završim ugovor oni će mi vratiti sve troškove dolaska tamo i povratka nazad, uključujući i taxi i vlak, rečeno mi je da sačuvam se račune...

pozicija na koju idem je Waiter, i kod njih ne postoje niti asistenti niti headwaiteri koliko mi je objašnjeno. nažalost ćini mi se i kako nema puno mjesta za napredovanje jer postoji samo jedan maitred po brodu.  svaki konobar ima svoju stanicu i to je to. preko dana se radi buffet, no o tome ću vam pisati kad za koji tjedan saznami iz prve ruke...

u ugovoru mi je navedena plaća od 825€ fiksno, + 50€ bonusa mjesečno koji se isplačuje tek ako se završi cijeli ugovor. svi na brodu dijele gratuities na jednake dijelove, kako je to i praksa na ostalim riječnim kompanijama, i naravno tip je moguć, prema njenim rijećima. konkretno rekla mi je da je zarada i do 1800€ naravno zavisno od mojih mogučnosti...
nisam siguran šta je s onim jednim slobodnim danom koji se "mora" dobiti po zakonu, no predpostavljam da je trajno ukinut kao i na drugim kompanijama, nadam se da je to onda bar dodatno plaćeno.

u ugovoru mi piše kako moram prisustvovati i ostalim poslovima poput ukrcaja i iskrcaja gostiju i namirnica, te onom omraženom svakom balkanskom konobaru, s iskustvom na carnivalu, show time.

portovi koje sam vidio na luftnerovim stranicama su jako dobri, kao i na svim drugim riječnim kompanijama poput vikinga ili uniworlda...

cijene kruzeva su poprilično jeftinije od uniworldovih, rečeno mi je da će gosti biti večinom amerikanci i australci, ali uvijek ima i nijemaca, tako da na brodu provode najosnovniju obuku posade iz njemačkog jezika, prema riječima regruterke. te ako ima i ostalih nacionalnosti poput francuza ili talijana da oni uglavnom imaju svojeg prevoditelja... no otom potom.
također mi je rekla da se takvi gosti uvijek dodijele konobaru koji zna jezik. (to mi na carnivalu nikad nije bilo jasno, zašto to nikog nije bilo briga da "španjolci" služe "španjolce" haićani ljude iz quebeca i sl., jer sam na svom džepu osjetio koliko to znaći za satisfakciju gostiju)


a šta se tiće ferona, da definitivno da nije sve u njima, ali s druge strane definitivno 90% ljudi s našeg područja će otići baš preko njih na riječne pogotovo na niže pozicije. i nije problem platiti za to posredovanje ako te dovede do dobrih kompanije poput vikinga ili uniworlda. ja osobno još uvijek čekam odgovor od njih jesam li prošao intervju prije 2mj ili nisam, naravno da znam odgovor, ali...

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Pozdrav ljudi evo da vam se brzo javim, na brodu sam koji se zove amadeus brilliant , homeport amsterdam... :)
gosti su dobri stari parovi raznih nacionalnosti.... uglavnom engleski govornici i njemci , 80% posade su rumunji i rumunjski je ovdje prakticki sluzbeni jezik, postoje crew nemberi koji jedva natucaju engleski... ostatak posade su bugati...    
sefe molim te preimenuj ovu temu u amadeus fleet a ako ima interesa stavi ju i ledu ostale kompanije gore jedu ostale kompanije, ja cu pisati koliko mogu i odgovoriti na pitanja...nadam se da ce se vise nasih ljudi ukrcati u budicnosti... i da moram recida za amadeus flotu postoje dva koncesionara , RCS za koji ja radim i seachef...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Luftner, Amadeus, ... moraš mi to malo razjasniti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Poznajem Darca pa ću ti znati reći da se radi o kompaniji Luftner, a flota brodova se zove Amadeus flota... Poslodavac je koncesionar - RCS River Cruise Services/Nicosia-Cyprus, kompanija hotelsko osoblje ne zaposljava uopce direktno, koliko sam shvatio.
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mislim da ne treba mijenjati naslov teme onda.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Tako je frende ;)

Firma koja je vlasnik brodova koji se zovu Amadeus...xy  je Austrijska firma Luftner, koja ne zapošljava hotelsko osoblje nego ima dva koncesionara, jedan je više poznati ciparski Seachef, i drugi je onaj za koji ja radim River Cruise Services također sa cipra...

vjerujem da je firma po kvaliteti više manje isto kao i većina drugih u tom poslu, pare su kao što sam već pisao otprilike tu negdje s drugim firmama osim vikinga i uniworlda... no ćini mi se da je atmosfera opuštenija u globalu...
Gosti koji dolaze na kruz su uglavnom stariji parovi koji dolaze preko agencija u grupama, i ovisno od kruza do kruza, nekad je više njemaca nekad amerikanaca, ovaj kruz je veliki mix kanađana, britanaca, japanaca i francuza... tako da to nama konobarima stvara određene poteškoće...
od 6 konobar jedino ja ne radim s njemcima, iako par jednostavnih rijeći znam i ja prozboriti na njemačkom... ali njemački je jako važan, mogučnost promocije u maitred ili neka slična viša pozicija bez njemačkog ne praktički nemoguća...

s druge strane posada je 80% ruminja, i ima određen broj kuhara, i cura iz HKP koje ne pričaju niti engleski, gotovo da neznaju brojeve do 10 na engleskom pa je teško se u kuhinji sporazumijeti s njima, no dobro to je 1-2 osobe od 6-7.

Offline evelyn87

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Pozdrav ljudi evo da vam se brzo javim, na brodu sam koji se zove amadeus brilliant , homeport amsterdam... :)
gosti su dobri stari parovi raznih nacionalnosti.... uglavnom engleski govornici i njemci , 80% posade su rumunji i rumunjski je ovdje prakticki sluzbeni jezik, postoje crew nemberi koji jedva natucaju engleski... ostatak posade su bugati...    
sefe molim te preimenuj ovu temu u amadeus fleet a ako ima interesa stavi ju i ledu ostale kompanije gore jedu ostale kompanije, ja cu pisati koliko mogu i odgovoriti na pitanja...nadam se da ce se vise nasih ljudi ukrcati u budicnosti... i da moram recida za amadeus flotu postoje dva koncesionara , RCS za koji ja radim i seachef...

ej, jel si jos tamo ? :) ili ima nekog jos na nekom drugom Amadeusu ? Ako sve sredim ja bi trebala biti na jednom od do kraja tjedna, vidim da se bas ne pise o tim brodovima a i o iskustvima na rijecnim brodovima u zadnje vrijeme ( zadnji postovi 2010) pa da netko kaze nesto kako je na amadeusu raditi. (prijavila sam se za hk cabin stewardess )

Offline erkyss

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Bar waiter
Pozz, ja sam na jednom od Amadeus brodova. Amadeus je ime flote Luftner cruise lines-a. RCS je agencija koja obavlja managment za kompaniju i ugovori su ciparski. Managment je uzas u kompanji i ne bih preporucio ukrcaj ako imate izbor. Trenutno nemam puno vremena za pisanje biblije ali u kad se vratim kući otvorit cu novi post o kompaniji. BTW ako ima jos netko u luftneru sa naseg područja PM.

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Pozdrav još jednom od mene, ovaj puta sam kod kuće, završio sam svojih 7 mjeseci na amadeusu... vidim da ste postavili par pitanja, vjerojatno kasnim s odgovorima za vas, ali za slijedeću sezonu siguran sam da će ih netko drugi googlati...

uglavnom utisci su podijeljeni, ono šta sam vam napisao na početku sezone u jednom postu stoji i dalje, firma definitivno nije najbolja na tržištu, ali pare se mogu zaraditi... opet i ta zarada jako ovisi na kojem ste brodu, ja sam bio na novijem brodu, kako to oni kažu premium brodu, i razlika u kvaliteti gostiju u usporedbi sa starijim brodovima je dosta velika... Luftner surađuje sa turističkim agencijama iz različitih država od austrijskih, njemačkih, britanskih, francuskih do američkih i kanadskih, a ima i japanaca i kineza, naravno bude velika razlika u primanjima od kruza do kruza, zavisno od narodnosti gostiju i od agencije preko koje dolaze...

hrvati su počeli dolaziti tamo u sredini sezone preko suzane, znam i da ih je dosta dalo otkaz vrlo brzo, a znam i nekoliko koji su završili. čuo sam iz druge ruke, da su jako često odlazili zbog menagmenta, opet moram reći da su velike razlike od broda do broda u menagmentu, ovisi kakav vas head of department dočeka i kakav je hotel menadžer, ja se na to opet nemogu požaliti... doduše radio sam i kratko na drugom brodu u floti i tom maitred-iju nebi dao 2 ovce da čuva dok je s prvim bilo užitak raditi... uglavnom mali brod, i sreća igra puno veću ulogu nego na velikim brodovima...

šta se tiće kolega, prvo ću vam reći nacionalnosti u jednom trenutku kad smo prolazili granicu imao sam popis svih crew membera i pisalo je 1 hrvat, 1 mađar, 2 slovenca, 2 filipinca (kuhari) 6 bugara, i 33 rumunja,  :smack:  pola kuhinje ne priča engleski, gotovo cijeli HKP ne priča, konobari i recepcija ipak pričaju :)

iz mojeg iskustva, to je na kraju krajeva brod kao i drugi, samo šta u usporedbi sa CCL ovdje jedna nacija ima primat nad svime, i moguće je da ćete se osjećati izolirano... usporedbe radi sa carnivalom gdje sam imao čak i dobar socijalni život, ovdje sam radije držao distancu...

ako se odlučite otići tamo računajte se da će vam trebati puno živaca i dobra samokontrola, ali nemojte da vas plašim jer definitivno sve je u vašoj glavi, kako ćete se postaviti i kako ćete nešto doživjeti je preduvjet za dobro radno okružnje.

 _______________
ADMIN
Topic zaključan jer već ima jedan sa naslovom Luftner