Author Topic: ssss, Assistant Team Waiter, Carnival  (Read 1794 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ssss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
ssss, Assistant Team Waiter, Carnival
« on: 23/February/2015 »
Korisničko ime: ssss
Država: Hrvatska
Spol: M
Kompanija: Carnival Cruise Lines
Pozicija: Assistant Team Waiter


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Upravo preko ove stranice,trazeci poslove u inozemstvu na internetu.Evo da se usput i zahvalim na svim informacijama.
Nisam poznavao nikoga tko je radio na brodu niti ista znao o tome.Nasao sam mail od agencije i prijavio se,u roku od dan,dva dobio odgovor i dogovorio se oko svega,tako je sve pocelo.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Glavni i jedini razlog je bio novac,uz naravno mogucnost napretka pa onda i jos malo vise novaca.

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavio sam se preko agencije Apriori odnosno Suzane iz razloga sto su ljudi imali dobre komentare za nju,sto se na kraju ispostavilo i tocnim,nemam zamjerke,a i u roku od mjesec dana sam bio na brodu.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Za Carnival jer je to jedina kompanija na cije je brodove ova agencija slala,za poziciju Assistant waiter za koju mi je receno da se najbrze moze otici na brod i da ih najvise uzimaju,sto je takoder istina.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je trajao vrlo kratko,mozda 5 minuta,sa Eric Chinoyem koji valjada intervjuirao sve zaposlenike dosada.
Radilo se o par pitanja samo da provjeri znanje engleskog jer za ovu poziciju se prakticki ni ne trazi nikakvo iskustvo.Ubrzo nakon intervjua mi je javljeno da sam prosao.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Blizu deset tisuca kuna sve zajedno.Da,nije jeftino,a puno ljudi se i zaduzuje ako nisu zaposleni da sve ovo plate,a treba oko dva mjeseca rada na brodu da bi se vratio novac.Ovo ukljucuje test engleskog,vizu,lijecnicki,proviziju agenciji,kartu,tecaj za pomorsku knjizicu,putovanje u Rijeku...

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nista vas ne moze spremiti za prvih par dana hahaha.Odlucio sam ponijeti ono najosnovnije,nista posebno.
Najvaznije je imati sve papire i nesto malo novaca i osnovno od robe.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Umor,zbunjenost,izgubljenost i onda jos malo umora.To je sigurno sve sto cete osjecat kao i svi do sada.
Samo treba ici spreman ne sve i na to da sigurno nece biti lako.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija bas i ne,mi smo samo broj i svaki tjedan dolazi par takvih kao vi.
Kad dodete na brod prosetaju vas 15 minuta,posalju pojesti,po uniformu i za sat,dva radite.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Upravo osobe koje su dosle mjesec dana prije mene na istu poziciju,redom balkanci.Upoznao sam odmah jednu curu i ispitao je sve sto sam imao.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
U pocetku se ne mozete okrenuti,a onda se naviknete na sve.Ionako od umora odmah zaspete tako da vam ni ne treba nista vece.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ne.U pocetku je bilo okej,ali rad u dining roomu definitivno definitivno nije dovoljno placen.
Najvecu placu koju sam primio je bilo oko 1400 dolara,mozda jednom ili dva puta u skoro tri godine.
Ne ocekujte puno napojnica,ovisi s kim radite ,ali 90% jako slabo dobija.
Assistant waiteri sada primaju oko 850 dolara,a rade oko 300 sati mjesecno.Uglavnom ce vam svi reci da je prije bilo puno vise novaca.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Ovisi za koje pozicije,koji department,od koga trazite i kakvi ste vi uopce.E sad za poziciju assistant team waitera vrlo lako napredujete,a malo dalje od toga ide i malo teze.Sada se desava spustaju teamwaitere kojih je previse na poziciju nize na dva tjedna i tako se rotiraju svi.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Puno ljudi za upoznat,a i puno jeftinog alkohola.Druzenje je terapija poslije posla.Istina bude i dosadno,ali tako je svugdje.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ukratko ima svakakvih,to je kao svijet u malom.Ima tu i alkoholicara,zlocestih,dobrih,malo manje dobrih,izgubljenih,ali vecini je zajednicko da puno rade,a i piju.

  • Kako biste opisali putnike?
Putnici niza srednja klasa,ako i to.Jedina stvar o kojoj oni razmisljaju je jelo i ako ima nesto jos besplatno.5% putnika koje sam upoznao je bilo kulturno,obrazovano i pristojno,a ovo ostalo je moram se izraziti smece,kojeg cete nac u vecom postotku nego bilo gdje drugo.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Da,ali uvijek vam na umu stoji da se brzo morate vratit nazad.
Prvih dva mjeseca nisam uopce izasao jer sam dobio takvu smjenu,od 10 ujutro do 10 navecer.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Vecina mjesta u Meksiku je odlicno,a ove lose luke prespavate i odmorite dusu jer nekad je bolje tako.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Redovita placa svaka dva tjedna i prilika da se vidi sve sto doma nikad ne bi mogli i upozna puno ljudi.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Na prvo mjesto bi stavio sve vase nadredene,onda malu placu,puno radnih sati i na kraju losi gosti.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da,svatko treba otici i vidjeti za sebe,odgovara li mu to ili ne.U svakom slucaju jedno veliko iskustvo.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Bez zurbe,odaberite ono sto mislite da je za vas i cekajte koliko god je potrebno.
Cesto kazu treba otici za bilo kakvu poziciju pa se tamo moze promijeniti,ali u vecini slucajeva to i ne ide bas tako.
Znam ljudi koji su cekali i po godinu i pol za promjenu pozicije,nakon sto je odobreno.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Nemojte sve novce zapit i nemojte svakome vjerovat.Takoder uspjeh ne dolazi preko noci.
Hvala i pozdrav!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: ssss,assistant team waiter,carnival
« Reply #1 on: 23/February/2015 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bartaos

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: ssss,assistant team waiter,carnival
« Reply #2 on: 24/February/2015 »
Na što se odnosi ovih 850 ??? (plača  oT ili tips)

"Ne ocekujte puno napojnica,ovisi s kim radite ,ali 90% jako slabo dobija.Assistant waiteri sada primaju oko 850 dolara,a rade oko 300 sati mjesecno.Uglavnom ce vam svi reci da je prije bilo puno vise novaca."

Offline ssss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: ssss, Assistant Team Waiter, Carnival
« Reply #3 on: 25/February/2015 »
Oko 850 $ dolara se odnosi na fiksnu placu koja ti je zagarantirana,dakle svaka dva tjedna 400 i nesto,ne znam tocno.Kad sam ja tek dosao bila je tocno 1050 dolara.E sad napojnica nema bas dok ne pocnes raditi u room servicu,gdje,opet na kraju sve ovisi o samom tebi,o smjeni,ali i o gostima.Po onome sto ja znam,prosjek je od nekih 200-300 dolara,dakle to ti je dodatak na placu.
Kad pocnes raditi kao assistant team waiter u restoranu to ti je druga prica.