Author Topic: Four Seasons Hotel and resorts Dubai !!!  (Read 5951 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Four Seasons Hotel and resorts Dubai !!!
« on: 24/February/2015 »
Postovanje.
Agencija Feron je prije par dana objavila ponudu poslova za pomenuti lanac hotela,smjesten u Dubai-ju.
Uslovi rada :
-placen smjestaj,struja,hrana.
-30 dana godisnjeg odmora
-ugovor na 24 mjeseca
-baksis + procenat od racuna
-plata 600 evri za konobar/ce

Danas imam skype interview.
Interview sa predstavnicima hotela u Bg pocetkom mjeseca Marta.
Odlazak u Dubai,krajem mjeseca Marta.

Citajuci forum,nekako sam ohladio od ovog angazmana  :hmm: , mada sam dekintiran totalno i potreban mi je koji coin  ::yes:: da se reaktiviram,mada opet kazem ovaj Dubai mi je nekako suspicius  :hmm: !?
Da fak I am doinn" on this place ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Four Seasons Hotel and resorts Dubai !!!
« Reply #1 on: 24/February/2015 »
Zašto sa konja na magarca? Šta fali kruzerima?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Four Seasons Hotel and resorts Dubai !!!
« Reply #2 on: 24/February/2015 »
Zašto sa konja na magarca? Šta fali kruzerima?

Dont like it  no;;;  !!!
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Re: Four Seasons Hotel and resorts Dubai !!!
« Reply #3 on: 24/February/2015 »
da napišem svoju priću, jutros sam odbio posao servera u dining roomu u fairmont hotelu, uglavnom bez ikkve agencije sam se direktn javio na oglas na HCarears stigao mi je ugovor u kojem piše da mi je plaća 1155 AED ili ti 350$ ok, postoji i postotak od računa, ali to mi nigdje nije pisalo koliki je tako da nevidim smisao d idem tamo raditi za manje nego mogu kod nas u svakoj birtiji. iako uvjeti i nisu loši kao ni ovi gore, radi se 48 sati, smještaj je sigurno bolji od brodskog...
tako da mi se ovo šta je feron poslao još i ćini dobro s obzirom na UAE, vjerujem da bi se tu moglo izaći i sa 1000€+
u svakom slučaju ako se odlučiš otići javi kako je.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Four Seasons Hotel and resorts Dubai !!!
« Reply #4 on: 24/February/2015 »
da napišem svoju priću, jutros sam odbio posao servera u dining roomu u fairmont hotelu, uglavnom bez ikkve agencije sam se direktn javio na oglas na HCarears stigao mi je ugovor u kojem piše da mi je plaća 1155 AED ili ti 350$ ok, postoji i postotak od računa, ali to mi nigdje nije pisalo koliki je tako da nevidim smisao d idem tamo raditi za manje nego mogu kod nas u svakoj birtiji. iako uvjeti i nisu loši kao ni ovi gore, radi se 48 sati, smještaj je sigurno bolji od brodskog...
tako da mi se ovo šta je feron poslao još i ćini dobro s obzirom na UAE, vjerujem da bi se tu moglo izaći i sa 1000€+
u svakom slučaju ako se odlučiš otići javi kako je.

Hvala na podijeljenoj prici.
Vecina kaze da je tips ekstra...ako mogu izaci 1000 evri i ako se radi oko 48 h,mislim da je prihvatljivo.
Javim nadalje,jer vidim da nitko ne dijeli konkretna iskustva iz Dubaija.
Pozdrav  :uzdravlje:
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Four Seasons Hotel and resorts Dubai !!!
« Reply #5 on: 24/February/2015 »
Aloha.
Interview s predstavnikom Feron agencije trajao 5 minuta.
Pitanja izmedju onih klasicnih,predstavite se,gdje ste radili,sta ste sluzili (na engleskom ) :
-nabrojite neko : azijsko,evropsko,indijsko jelo,objasnite ?
-koje vrste steak-a poznajte i kako se pripremaju ?

Uglavnom nisam zadovoljio kao kuhar,tako da od ropstva nista  :D  za sada .
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Re: Four Seasons Hotel and resorts Dubai !!!
« Reply #6 on: 24/February/2015 »
Ja imam par prijatelja koji rade u Dubai-ju, Doha, i Abu Dhabi, za razne kompanije i hotele od Ritz Carltona preko Sheratona do Qatar Airways itd itd.
 Kouzon ima stalno te intervuje. Što se tice Emirata i Dohe ima mnogo negativnih stvari pocevisi od plate koja se krece od 300 eur za front of the house ili od 400 eur za back of the house, zatim klima i ogromne vrucine, i socijalni zivot. E sad benefiti su smestaj gde zivi osoblje hotela ili avio kompanija koji je odlican sa bazenima, klimom i prostorom za rekreaciju, plus obrok i prevoz od do posla.
Nekome je to ok. kao na primer mojoj drugarici koja je stjuardesa za Qatar air. obisla je ceo svet i na kraju radnog vremena kada je slobodna dodje u tu vilu bleji na bazenu dok opet ne poleti i tako.
Ne znam ja se ne bih vezivao 2 godine sa tom platom.
Evo Etihad ce Aprila imati CV drop day http://www.etihad.com/en/careers/cabin/recruitment/inflight-chef-assessments/ pa ko voli nek izvoli dobra je kompanija pozicije su crew stujardesa / stjuard, F&B manager i in flight chef,  mislim da iskusniji ljudi iz struke imaju dobre sanse za vece pozicije.    :D

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Four Seasons Hotel and resorts Dubai !!!
« Reply #7 on: 24/February/2015 »
Ja sam bio na takozvanom "open day" koji je pre neki dan organizovan u Nišu za Qatar Airways, došla armija ljudi, bar 500 njih je prodefilovalo hotelom. Nažalost nisam prošao, ali uopšte se ne stresiram jer realno avio kompanije mnogo manje primaju ljudi nego brodske, treba tu mal i sreće imati. Evo konkretno Qatar Airways primi oko 20-30 ljudi po jednom intervjuu, a dođe im pola hiljade  :rofl: :rofl:. Ili još luđa statistika: Air Srbija pre neki dan takođe organizovao intervju, došlo je****h 1500 ljudi, a primili 30-ak ako se ne varam...

S druge strane, info iz prve ruke je da je plata oko 1500 EU , a na to se dodaje i neka vrsta bonusa na osnovu broja sati koje ste proveli u avionu na letovima. Genralno gledano, ja mislim da su uslovi i ova kinta odlični, a ako se uzmu u obzir sva presedanja po gradovima, plaćen smeštaj po hotelima,  obezbeđen smeštaj u stanovima u Dohi, ovaj posao deluje kao manje naporan od brodskog. Naravno, može se i napredovati tokom godina.

"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Re: Four Seasons Hotel and resorts Dubai !!!
« Reply #8 on: 24/February/2015 »
  došla armija ljudi, bar 500 njih je prodefilovalo hotelom
:facepalm: auuu sve Nislijke hoce da budu sexi stjuardese neka neka imamo mi to za izvoz. Da je manje naporan zivot od brodskog to jeste, plus velika imena kao sto su Strawood Group, IHG, Fairmont, Four Seasons, itd. znace puno ako si u 20 im. i tek pocinjes karijeru u hotelijerstvu / turizmu. al jbg sve ima svoju cenu.