Author Topic: Rad u Camp Carnival-u na Legendu  (Read 10459 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Rad u Camp Carnival-u na Legendu
« on: 26/February/2015 »
Autor: Jelena
February 2015.

Od momenta kad sam zakoracila na australijsko tlo sve je bilo savrseno.
Odje je sve drugacije, ljepse, mirnije.
Ako dodjete da radite na Legend (pisem za one koji nisu bili a rade u campu) za pocetak nemate imigraciono.
Mene su pokusali da zatruju sa gomilom negativnih info i ne znam zasto je ljudima lakse da prvo plasiraju lose i negativno.
Ima istine u nekim stvarima, kao npr. istina je da je 'rocky' (camp je na deck 5 fwd) ali nije stalno (kako su mi rekli) vec po odlasku iz Sidneja.
Nekad ljulja na "sea day" ali nista nepodnosljivo i olaksavajuca okolnost za nas u campu je sto se ne ispunjava medical form, samo zoves roditelje, manje posla.
Istina da je camp busy ali ima nas 17 u timu i sve se da oraganizovati.
Na 2-5 nas je 6 ili 7, nikad nisam radila sa toliko ljudi, ma koliko da djece imamo po kruzu. Na drugim brodovima dodje 50 djece na 2-5, jedna radi vrata, jedna aktivnosti (to se zove 'nemoguca misija') treca mjenja
pelene-ludnicä. Treses se od muke.
Odje dobijemo obje prostorije 2-5 i 6-8 i podjelimo se i sve funkcionise strava.
Ovi sto placu i vriste su na jednoj strani.
Te dvije prostorije imamo na prvi see day jer je tad najveca guzva, ostale dane pola njih ne dodje, 6-8 se vrate u camp a 9-11 koriste Club O2 i Circle C.
Ne radimo slide!!!! Kako sam bila srecna kad sam to vidjela.
Ali pomazemo entertainment timu kad rade bingo, sto je neuporedivo bolje.
Umjesto da se przis na suncu uru vremena odje sjedis i djeli tikete, smijurija.
Meni su rekli da je previse see day-eva i da je to najteze padne.
Pa ni to nije tacno, tj. ima gomila s.d. ali odje igraonica radi od 9am-12pm (tu radimo svi) pa radi od 2pm-4pm kad od nas 17 radi 4 ljudi, 3 radi bingo ostali ili imaju pauzu od 2h ili 4h na see day, pa opet od 6pm
do 10pm.
I to je ukupno od 7h do 8.5h jedino za poslednji see day radimo 9h.
Na ostalim brodovima na see day radis od 10am do 10pm sa po dvije pauze od po 1h od cega ti prva prodje u rucku a druga je fèjk, samo ti kaze da se clock out/in da ne bi radio 7h vezano.
Mislim da je odje lose za one koji su Circle C i Club O2 oni svaki see day rade 10h a kad je kruz od 12 dana imas 6 portova i see day-eva ali opet imaju off u svim portovima, pa sad ko voli..
Nama sati na port ne prelaze 5.5 ni sama ne vjerujem nekad se zalomi da imas 7h..mada to definitivno zavisi od YD.

Svaki kruz je drugaciji, sl. idemo u Melburn i to je samo taj kruz i napravili smo dogovor da radimo jutarnju, popodnevnu i vecernju smjenu a ko bude "in port manning" da se zamjenimo tako da cijeli tim izadje jer smo u
Melburnu od 8am-10pm ..
Kazu da ne primaju prvi ugovor, tj. to je bio uslov kad su pitali ko hoce da ide..

Melburn danas, i to samo jednom sto znaci da svaki minut treba iskoristiti kvalitetno! Par sati u gradu u kome nisam mislila da cu ikad biti!
Kupili smo karte, uzeli mape i spremni smo. Posli smo do Federation square-a, preko centra, kroz Hosier la ulicu, popili kafu u Starbucks-u, bili do najviseg
tornja (Eureka) u juznom djelu hemisfere, sve to traje par sati i za mene je doslo vrijeme da krenem nazad na brod. Valja ukrasti svaki minut ovom danu, krecem 15 min kasnije i ubrzo shvatam da cu kasniti jer imam manje od 45min da dodjem na brod. Zaustavljam prvi taxi, pitam za cijenu i decko posto vidi da sam stranac ka' iz topa kaze 50$
Simpatican neki decko ali ne zna da sam iz Budve i da smo mi navikli na 'postene' taxiste. Krenem dalje i vidim da je nerealno stici gradskim prevozom. Kapiram da je bolje baciti tih 50$ nego kasniti na brod.
Upadan u drugh taxi, ne pitam za cjenu a kad tamo jedan fini, stariji cikica. Gospodin Piter.
Kazem mu da kasnim, da me vozi do Piera a u 13 minuta razgovora mi je pricao kako je zivot u Australiji dobar, kako se doselio kad je imao 6god, o
svom putovanju po Americi a kad sam mu rekla da sam iz Crne Gore, krece da mi prica o Titu i Jugoslaviji. Ja odusevljna. Uljepsao mi je dan.
Nisam obracala paznja na taximetar, kad smo stigli, pogledah a cijena je bila 13.50$

Prvi dani na Legend-u

25.01.
Treci dan danas a cini mi se da se vise toga desilo nego u prethodna 4 mjeseca!!!!
Bila sam sinoc u sushi bar na brodu, je e e e e!!!
Kako je dobro kad znas da brod ima sadrzaje i znas da kad je sea day (a odje ih ima gomila) da imas sta da radis, osim da budes u kabini ili
teretani, koja je odje perverzno uredjena, na dva nivoa, sa djakuzijem ma loodilo!!!!
Danas sam saznala divnu stvar.
Serenity deck je jedino mjesto na brodu koje je samo za goste, bez obzira sto sam staff tamo ne mogu (za one koji ne znaju).
Na ovom brodu su napravili chill out night za nas. To je sami kraj broda, ima dva bara, dva djakuzija, lezaljke i kuliras dok brod plovi, pijes koktel i gledas zvijezde!!!! Strava!
Vrijeme mi odje leti!
Juce smo imali 55 djece u 2-5 grupi i nas 6 sa njima i sve funkcionise odlicno. Na proslom brodu dodje njih 5, jao to je pogibija, vrijeme stoji!
Ovaj brod je obisao cijeli svijet. Polazne luke do sada sto ja znam, Tampa, Los Angeles, San Petersburg, sad Sidney i idu za Aljasku a ta Aljaska mora da se vidi, mora!
Trazili sam da ostanem za taj prelaz ili da me vrate na ovaj brod jer u tom sl. opet hvatam Aljasku jer se u septembru vracaju u Australiju. Idu na Aljasku jer je ljeti carobna! I skoro da nema djece!!!

Puna sam price i zivota! Ovo mi je trebalo! Ljudi su odje drugaciji, srecniji nekako, cini mi se da je ovo Crna Gora u malom. . Dje god se okrenem neko naš..
Ovaj kruz traje 12 dana, sledeci 10 i to je vrh, 4 kruza mjesec dana ;)
Sav umor i dosada i to sam rekla da necu da se vracam na brod, sve je proslo od kad sam dosla odje. I onaj osjecaj, ne znam mu ime ali uvjek kad dodjem na novi brod osjecam se izgubljeno, je8en osjecaj, kao da te neko iscupa i
baci nedje pa se snadji ..e odje to nisam imala, imala sam na sva tri prethodna broda, odje kao da sam se srodila od prvog trenutka, nekako sve ide samo od sebe, tece.. i ja u svemu plivam odlicno.
Mislim da nisam ovako srecna bila ni kad sam bila na prvom ugovoru a pamtim ga kao divno iskustvo!

I za kraj, odobrili su mi crossing!
Ovo ce mi biti najduzi ugovor a cini mi se i najsladji od Australije pa sve do Ajaske!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Rad u Camp Carnival-u na Legendu
« Reply #1 on: 27/February/2015 »
kako je Jelena opisala istog trena bi otišao na Legend i Australiju...  :D
ali doživjeti taj osjećaj sjedinjenosti, gdje se osjećaš kao i doma je stvarno nešto fascinantno...  :uzdravlje:

"It always seems impossible until it's done"

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Rad u Camp Carnival-u na Legendu
« Reply #2 on: 29/November/2015 »
Nema slajda!


strava , meni se tako malo smucio slajd radila bih 3 sata sa decom umesto sat vremena slajda......