Author Topic: Dobila posao u maju prosle godine (2014), jos uvek cekam  (Read 8273 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mikica93

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
E ovako. Prosla sam glavni intervju u maju prosle godine i dobila posao, poziciju ass. buffet stewardess.
U pitanju je Princess i isla sam preko Safe cruse agencije.
U julu sam dobila garantno pismo i uradila medical i izvadila vizu. Od tada mi niko nista ne javlja i ne dobijam nikakve konkretne informacije o odlasku. To i ne bi bio toliki problem s obzirom da mnogo ljudi ovde ceka koliko i ja, ali problem je u tome sto su svi drugi iz grupe dobili ugovore sem mene. Neki su se vec i vratili. Iz agencije mi govore kako ce mi javiti cim bude nesto i da ne znaju ni oni kad ce to biti.
Stvarno previse cekam i molim za savet sta mi je ciniti dalje.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Dobila posao u maju prosle godine, jos uvek cekam
« Reply #1 on: 27/February/2015 »
E ovako. Prosla sam glavni intervju u maju prosle godine i dobila posao, poziciju ass. buffet stewardess.
U pitanju je Princess i isla sam preko Safe cruse agencije.
U julu sam dobila garantno pismo i uradila medical i izvadila vizu. Od tada mi niko nista ne javlja i ne dobijam nikakve konkretne informacije o odlasku. To i ne bi bio toliki problem s obzirom da mnogo ljudi ovde ceka koliko i ja, ali problem je u tome sto su svi drugi iz grupe dobili ugovore sem mene. Neki su se vec i vratili. Iz agencije mi govore kako ce mi javiti cim bude nesto i da ne znaju ni oni kad ce to biti.
Stvarno previse cekam i molim za savet sta mi je ciniti dalje.

Čekaj, o kakvom garantnom pismu ti pricas? Da bi izvadila vizu trebas imati Letter of Employment, a to je ujedno i ugovor o radu...

Osim ako nije nesto drugo u pitanju...

Offline Mikica93

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re
« Reply #2 on: 28/February/2015 »
Princess funkcionise tako da kad prodjes glavni interview, dobijas garantno pismo koje koristis kao dokaz za vizu, ali nema veze sa LoE i ukrcajem. Tek kad imas svu dokumentaciju spremnu da odmah ides cim te pozovu, onda te uzimaju u obzir. Medjutim, jos uvek nista za mene.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #3 on: 28/February/2015 »
Letter of employment više ne postoji u Princessu. Taj papir  se sada zove Visa letter i služi, kao što mu naziv kaže, za dobijanje vize. Ugovor se dobija pred polazak.
I ja čekam svoj prvi ugovor kao Buffet Steward ali ne toliko dugo kao ti(3+ meseca od predaje vize i medicala). Čudno mi da si jedina ostala toliko da čekaš na ugovor...Nadam se da ćemo zaploviti uskoro.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Dobila posao u maju prosle godine, jos uvek cekam
« Reply #4 on: 28/February/2015 »
To je stvarno predugo čekanje. Pretpostavljam da si im slala mejl ali da ti ne odgovaraju. Ostaje ti ili da tražiš alternativu ili da zoveš kompaniju telefonom, da probaš preko Vajber aut-a ili nekog jeftinog programa/operatera.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Dobila posao u maju prosle godine, jos uvek cekam
« Reply #5 on: 28/February/2015 »
Kompanija nema veze s njom, nema zavrsen prvi ugovor...

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Dobila posao u maju prosle godine, jos uvek cekam
« Reply #6 on: 28/February/2015 »
Sta ti kazu iz agencije??

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Dobila posao u maju prosle godine, jos uvek cekam
« Reply #7 on: 28/February/2015 »
Ako imaš garantno pismo (loe ili kako se već zove po novom na princessu) ne bi trebala imati problema, vjerojatno se malo odužilo...

"It always seems impossible until it's done"

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Dobila posao u maju prosle godine, jos uvek cekam
« Reply #8 on: 28/February/2015 »
Kompanija nema veze s njom, nema zavrsen prvi ugovor...

Kakve to veze ima? Ko će bolje da zna od kompanije? Kompanija bolje zna od agencije.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Mikica93

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Dobila posao u maju prosle godine, jos uvek cekam
« Reply #9 on: 28/February/2015 »
Ja zovem redovno agenciju, medjutim oni ne znaju nista, znaju isto koliko i ja. Kompaniju ne znam kako da kontaktiram, a i cisto sumnjam da bi mi nesto odgovorili, jer ima jos mnogo ljudi kao ja.
Jos jedna cudnja stvar je to da me je agencija zvala 25-og novembra da me pita da li mogu da se ukrcam 1-og decembra na Ocean Princess. Ja sam rekla da moze, da nema problema, bila sam spremna, ali oni nisu imali uopste potvrdu za mene. I tako sam cekala i spremala se tri dana da bi mi na kraju javili da nisu dobili potvrdu i da ce biti jos prilika. (???)
Sto se tice garantnog pisma, to je samo papiric na kome pisu moji podaci iz pasosa, u sustini sluzi samo za vizu, ne garantuje nista.
Sa druge strane, stalno dobijam neke cirkularne mail-ove od Princess-a, koji opet nemaju veze sa mnom, nego sa nekim opstim stvarima sa kojima obavestavaju clanove posade o nekim bezveznim stvarima.
Predpostavljam da sam tamo negde u sistemu, ali da je nesto zapelo.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Dobila posao u maju prosle godine, jos uvek cekam
« Reply #10 on: 28/February/2015 »
Pa ako agencija ništa ne zna a kompanija ti ne odgovara na mejlove, jedini način da saznaš šta se dešava je da pozoveš Princes ili telefonom ili nekako preko interneta.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Dobila posao u maju prosle godine, jos uvek cekam
« Reply #11 on: 28/February/2015 »
Trenutno ne mozes nista da uradis, mozes samo da cekas :/   cekam i ja, i jos tridesetak ljudi za taj prvi ugovor, izvadili smo vizu, uradili lekarski i cekamo :/   slali smo mail ljudima u Napulju da pitamo sta se desava, oni su samo taj isti mail prosledili agenciji ,a mi smo dobili prekor

jedina razlika je sto mi cekamo za bar dept. a ti za restoran, inace smo u istim go..ima :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dobila posao u maju prosle godine, jos uvek cekam
« Reply #12 on: 28/February/2015 »
Činite grešku ako stavljate život na pauzu, sjednete pred kompjuter i čekate.
Anketa kaže da se čeka nekada i godinu dana, pa i duže.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mikica93

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Dobila posao u maju prosle godine, jos uvek cekam
« Reply #13 on: 28/February/2015 »
Naravno da je greska pauzirati zivot skroz zbog toga, ali sta god da radis opet iscekujes taj ugovor i odlazak, ne mozes da ne razmisljas o tome, pogotovo kad prodje toliko vremena.
Najveci problem mi je u sustini sto nisam sigurna da li ce se to uopste desiti, tj. da li cu otici, ali valjda ce svima vise da se prekine agonija :)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Dobila posao u maju prosle godine, jos uvek cekam
« Reply #14 on: 28/February/2015 »
Kakve to veze ima? Ko će bolje da zna od kompanije? Kompanija bolje zna od agencije.

pa zato sto jos nije u sistemu nekom, ne mzoe da direktno razgovara sa agencijom i da trazi da ode,jer nema prvi ugovor iza sebe! Agencija preko koje se prijavila je zaduzena da je obavesti i ona je spona izmedju nje i kompanije (bagre Napuljske). Inace sve potice iz LA. kako LA kaze tako ce i biti....

A drugo,svaki department ima svog agenta u Napulju sa kojim razgovara po povratku sa prvog ugovora...