Author Topic: Udje ti u krv, jos kako...  (Read 11152 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: Udje ti u krv, jos kako...
« Reply #15 on: 19/December/2015 »
Poz svima, evo ja drugi dan kako sam kuci i prozivljavam sve ove simptome, svima moras da pricas istu pricu gdje sta kako, zeludac mi se smanjio pojeo jednu sarmu i nije mi dobro, u gradu nista novo, zima svi po kucama a ja se dopisujem sa drugaricom iz emirata na whatsappu i vec trazim sam poceo da saljem cv da se vratim jer ovde je opsti smor i neimastina. Navikavanje na klimu, vremensku razliku, hranu, slobodu.. pih. Definitivno udje u krv.

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Udje ti u krv, jos kako...
« Reply #16 on: 24/December/2015 »
 Meni brod nije usao u krv uopste,mrzim ogranicen prostor,meni je usla u krv dobra zarada i putovanja,za tim patim i to mi mnooogo nedostaje,sad ako prodjem za stjuardesu u Emiratima odoh tamo,jos na kopnu,jos u Dubaiju,ma vrh,a jos bih i putovala,zarada veca nego na brodu.A ako  ne onda cu ici da radim neki posao u Dubaiju,imam prijatelja koji radi i zadovoljan je.Kako god,znam i osecam da necu ovde ziveti,smorila sam se ovde totalno,nije ni do para to,jednostavno dosada i rutina.

Offline opusteno

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Udje ti u krv, jos kako...
« Reply #17 on: 13/January/2016 »
Radio sam 3 ugovora i dao dao otkaz misleci da cu ovdje odmah naci posao,
racunao sam ajde neka ja imam 500 evra platu djevojka neka oma 300 iznajmimo stan i zivimo opusteno. Vec 4 ili 5 mjeseci ovdje tumaram kao i***t ne samo da nisma nasao posao nego me niko nije ni zvao na interviju. Imam cv toliko pimped da bi se trebali otimati oko mene, ako ne zbog skole to zbog preporuka i cuda. Upadam u depru jedino sto me cupa je sto treniram. Drustvo se uglavnom zeni i onda se zabijaju u kuce ne gledamo se jer nemaju para ni volje.

na brodu sam vagao stalno sta je gore kuca ili brod, mislim da sad imam odgovor. Prica se da se ide u inostranstvo raditi, gledao sam bas sta se moze i kako, inostranstvo nije kao brod da ti garantuju smetaj let vize nego to izgleda ide po principu banes u drzavu i molis kao prosijak.

Nemam pojma drugari ali sve su prilike da se ja vracam  jer imam oko 10 centi u dzepu :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Udje ti u krv, jos kako...
« Reply #18 on: 13/January/2016 »
'Naci posao' je prilicno inferiorno razmisljanje za sve koji na brodu provedu mjesece I mjesece krizajuci dane na kalendaru. Svatko moze biti umjesto toga osnivac, pokretac, inovator, .. 
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Udje ti u krv, jos kako...
« Reply #19 on: 21/January/2016 »
Sirena svaka cast na postu. Sve sam manje vise isto prosao, i jos uvijek prolazim. Promijenio kompanija, pauzirao skoro godinu i po, mislio da sam zavrsio sa brodovima. Da sam navucen na brodove ne bih rekao, nisam lud za crew messom, ni za drilovima, ni za skucenom kabinicom. Lova je ta koja me vraca, sva ta lijepa mjesta koja obilazim, a i dobar razlog sto me tjera da idem nazad je situacija u zemlji u kojoj zivim. Drustvena, ekonomska, kulturna, politicka.. U stvari sve je to politicka  situacija jer politicari su ti koji kreiraju sistem. Ne mogu stvarno vise da im gledam te odvratne lazljive pokvarene njuske. Ne mogu da podnesem ovaj sistem korupcije, mita , shabanije i primitive. Ne vidim se u tom sistemu i zato put pod noge. Fali mi porodica svaki dan proveden na brodu. Fali mi brat, fali mi kuca, mir, cvrkut pticica sa drveca, zelenilo, sto kazes fali mi bre da otvorim prozor ko covjek i udahnem svjez vazduh.. Ali brzo se zasitim svega. Sve to sto je lijepo kuci, povremeno mi unisti samo jedan pogled u dnevne novine ili vijesti na tv. Ma samo kad presaltam kanale na tv i vidim sve te silne pjevace i pjevacice, rijalitije i kvazi elitu, zvijezde, sto bi para i slavu al da se ne oznoje posteno. Pa i to neko staro drustvo sto je propalo i utopilo se u taj nakaradni sistem vrijednosti. Sve to me tjera nazad. Onda i shvatim zapravo koliko sam jaka licnost, sta sam sve istrpio na brodovima, koliko sam naucio i o svijetu, o sebi, kulturi, koliko sam je**** nezavisan u svakom smislu, da mi onda ovaj sistem koji me zgrazava, odjednom postane smijesan i mizeran da sam zapravo ja velika i svjetska cufka za sve ove levate ovde sto misle sa su neko.
Hvala jos jednom na postu, sretno na sledecem ugovoru,i svako dobro svim dobrim ljudima.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Udje ti u krv, jos kako...
« Reply #20 on: 21/January/2016 »
Popay - kao da sebe slušam!  :uzdravlje: A zamisli još da si sasvim slučajno dio tog us*anog sistema o kojem pričaš  :facepalm:
Once a sailor, always a sailor.

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Udje ti u krv, jos kako...
« Reply #21 on: 21/January/2016 »
Onda i shvatim zapravo koliko sam jaka licnost, sta sam sve istrpio na brodovima, koliko sam naucio i o svijetu, o sebi, kulturi, koliko sam je**** nezavisan u svakom smislu, da mi onda ovaj sistem koji me zgrazava, odjednom postane smijesan i mizeran da sam zapravo ja velika i svjetska cufka za sve ove levate ovde sto misle sa su neko.

Bravo!!!

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Udje ti u krv, jos kako...
« Reply #22 on: 21/January/2016 »
pa posto vise vremena zivim na brodu nego kuci, gledam da se ne utapam previse u sistem
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Udje ti u krv, jos kako...
« Reply #23 on: 21/January/2016 »
gledam da se ne utapam previse u sistem

Sistem funkcionise,melje birokratija,ali kad se :plovim: udruze,nastace anarhija  :yahoo: :uzdravlje:

Offline boki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: GCCL, Uniworld
Re: Udje ti u krv, jos kako...
« Reply #24 on: 21/January/2016 »
Popay, čitaš mi misli? Ali sve od riječi do riječi   no;;;

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Udje ti u krv, jos kako...
« Reply #25 on: 22/January/2016 »
sve sto si napisala je  100% je tocno..i ja sam se osjecao identicno
dok sam bio  tamo kukao sam a kad sam se vratio,nakon 14 dana sam htio nazad  :tuctuc: mislio sam da samnom nesta nije u redu  :pop1:
zanimljivo je koliko covjek ojaca..na pocetku,prvih mjesec dana sam imao upalu misica,sve boli a od umora nisam znao za sebe...na kraju ugovora taj isti posao odradis a da se ni ne oznojis posteno..zavrsis posao i kontas mogao bi napraviti sve ponovo i opet se nebi umorio