Author Topic: coa100, Team Headwaiter, CCL  (Read 1420 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
coa100, Team Headwaiter, CCL
« on: 04/March/2015 »
Korisničko ime: coa100   
Država: Srbija
Spol: muski
Kompanija: CCL
Pozicija: Team headwaiter


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Najbolji prijatelj je otisao 2005 I na njegovom prvom odmoru mi je savetovao da apliciram

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Pa privukla  me je cela ta prica mog prijatelja slike  koje sam video I opis svega toga sto se tamo desavalo tako das am to video kao sansu za putovanje, provod I na kraju I solidnu zaradu

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Employment power zato sto su ljudi koje sam poznavao a das u vec tamo isli preko njih I bili su zadovoljni

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Za Carnival cruise Lines pocetna pozicija ass.waiter jer sam  cuo da se vremenom u restoranu moze dobro zaradjivati

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Interview je trajao max 5 minuta I odmah mi je receno das am dobio posao

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Pa bili su sve ukupno oko 1000 eura  znaci viza , medical, karta, agencija

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Posto sam bio upucen u pricu preko svog najboljeg prijatelja poneo sam nesto osnovnih stvarcica jer sam znao da cu tamo kupovati svasta tako da nije bilo potrebe da se pretrpavam stvarima

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Pa sobzirom da smo u hotelu u majamiju bili nas dvadesetak koji smo se vec dobro upoznali a I nas nekoliko iz Beograda koji I da je recimo neka ekipa od nas 5 zavrsila na istom brodu bilo je skroz ok jer smo svi bili ass waiter I snalazili smo se dobro

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Pa  moram da priznam da indijac ass matire’d bio skroz ok I objasnio nam je dosta stvari

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Jeste ali ne u potpunosti posto kao sto sam rekao doslo nas je taj dan 5 ass waitera sve nasi likovi I verovatno nisu imali dosta ljudi uglavno kaze nama sef dolazirte u pola sest gore na lido deck a ja cuo pricu da lido radis zadnja dva meseca I reko dal je moguce da idemo da radimo gde su gosti odmah , I mi odemo gore  a gore haos svi stolovi puni I sef kaze ajde ti ovu stranu ti onu I tako krenemo ko besni da sredjujemo sve , tako da to je bilo vatreno krstenje ali posle smo odmah dobili rasporede za crew I staff mess

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Pa nije mi predstavljalo problem posto bilo je uvek nekih aktivnosti a I moj prvi brod je imao cesto overnight u Nassau  tako das mo uvece posle posla isli napolje na zurke do jutra I nije mi nista teskopadao jer sam se zezao I uzivao maksimalno a I ekipa je bila vrh

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Pa  u pocetku 1050 dolara nije nesto bog zna sta ali vec kad smo presli u room servis I plus je brod bas tada presao na zapadnu obalu home port San Diego californija  a to znaci bolji gosti I odlican tip  izlazilo se I do 1700 mesecno sto je bilo ok , ali prave pare su stigle kasnije sa promocijama

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Naravno samo treba znati zbog cega si dosao , ja naprimer svoj prvi ugovor sam otisao sa ciljem da vidim svet da se zezam I da vidim dali ima prespektive da se nesto zaradi tako da ukoliko shvatite posao ozbiljno napredovanje je neminovno osim ako vam zapadne neki skot od menadzera a ima ih dosta onda zna da bude malo teze , ja recimo prvi ugovor ass waiter drugi team waiter treci sam postao team headwaiter I na istom tom trecem me menadzeri sami postave za room servis supervizora tj acting sr. team headwaiter tako da posao mi isao od ruke a I menadzen je znao to da ceni

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Uglavnom extra dosta druzenja , dosta zurki , sve u svemu jako sam zadovoljan a I imao sam srece das u ekipe ljudi sa kojima sam bio bile vrh

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Ljudi sa svih strana sveta , najvise naravno saradnja sa ex yu ekipom

  • Kako biste opisali putnike?
Putnici su smesni ko bioskop , samo da se jede I to za dzabe sta god ima , ali bilo je I gotivnih likova

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Naravno I uzivao sam , najaci period za portove je bio kad sam bio nocna smena svaki port je bio moj

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
San diego , Nassau,  cabo san lucas, half moon cay  I mnoga druga

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Proputovacete mnogo, upoznacete ljude iz celog sveta , naucicete mnogo toga , I naravno mezete vremenom I pristojno da zaradite u svakom slucaju mnogo vise dobijate ako probate nego da neprobate

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
To sto znate da ostanete I van redovnog radon vremena da radite I sto ako vam zapadne neki skot menadzer moze stvarno da vam zagorca zivot na brodu

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Naravno I pogotovo mladim ljudima jer to im je idealna prilika da usavrse jezik proputuju I zarade

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Savet je da budu spremni na to da se radi mnogo ali da to shvate ka nesto sto je jednostavno tako I da kada im bude tesko nadju neku razonodu , nije lako ali ima I zezanja I veza I vezica I tako svasta nesto I da kad dobiju posao ukoliko zzele da napreduju mora da budu posveceni poslu

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)