Author Topic: 2. Spakirati zenu i dijete i odleprsati u Irsku  (Read 5603 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hemperor

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • One Love
    • View Profile
Imam 23 godine, ženu, kcer od godinu i pol, srednju informaticku i godinu informatike nazalost morao prekinuti radi bebe i sve to....nezaposlen, žena robuje u lokalnoj kafani za 3 soma koje vidi kako se gazdi prohtije.

Cekam odlazak na Royal u IT sektor kao neka vrsta pocetnika molim se tom danu kada cu se ukrcati a i normalno me strah kako ce mi tijelo reagirati na ostavljanje kceri doma i izbivanja iz njenog zivota pola godine.

Nadam se sljedecem planu:

1. Odraditi jedno 5-8 godina na brodu iskljucivo u IT struci
2. Spakirati zenu i dijete i odleprsati u Irsku
3. Tamo pronaci posao u ITu na temelju iskustva na brodu....inace Irska je europski centar za IT posto tamo velika vecina najjacih svjetskih IT kompanija (microsoft google facebook apple itd itd) imaju svoj european headquarters
4. Zivjeti u miru u normalnoj drzavi i zdravoj okolini prvenstveno za svoje dijete jer ne zelim da ona bude zrtva nepotizma birokracije uhljeblja korupcije i neobrazovanih supaka koji su pomocu ranije navedenog dosli u poziciju da dirigiraju mnogo pametnijima od sebe samo zato jer to mogu i jer im drzava to dozvoljava...
5. Dolaziti u obiteljsku kucu u hrvatsku onako na ljeto 2-3 tjedna taman tolko kolko treba da mi se ne zgadi previse....

:D

E jos sad samo da se plan ostvari a prvi korak cekam evo spreman ko metak odradio prvi intervju cekam drugi


Wish me luck folkes.....


Peace
"...until the color of a man's skin is of no more significance than the color of his eyes...me say WAR..."
https://www.youtube.com/watch?v=4XHEPoMNP0I

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
2. Spakirati zenu i dijete i odleprsati u Irsku
« Reply #1 on: 04/March/2015 »
Odličan plan! Ja bih u Srbiji živeo, ako ikada uspem na brodu i zaradim novce, jedino na selu u nekoj zapi***ni gde mi je prvi komšija 10km od mene.
U gradu je zlo živeti a kamoli da dete odgajaš u takvoj sredini.

Good luck! ;)
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline hemperor

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • One Love
    • View Profile
Re: Posao u Irskoj
« Reply #2 on: 04/March/2015 »
Da i to mi je opcija strasno me privlaci zivot u prirodi ali ipak treba se necim baviti pa bi mozda mogao razmisljati o eko vocu povrcu to uvijek ide

Ili seoski turizam dok ne krene pa se upustiti u nekretnine po studentskim gradovima Zagreb Rijeka Split Pula znaci stan po stan pa iznajmljivanje....

Sve to zvuci kao puko sanjarenje ali sto smo ako nemamo san za koji zivimo? Ovce i roboti kao nazalost vecina naroda na nasem podrucju.... treba svaku mogucnost iskoristiti jer se jedbostavno nevidim u svojoj obiteljskoj kuci do kraja zivota radeci glup posao za crkavicu do penzije koja je losa da bi na kraju nakon citavog zivota robovanja morao skupljati boce i jesti krumpir svaki dan jer je drzava takva..... ne hvala
"...until the color of a man's skin is of no more significance than the color of his eyes...me say WAR..."
https://www.youtube.com/watch?v=4XHEPoMNP0I

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: 2. Spakirati zenu i dijete i odleprsati u Irsku
« Reply #3 on: 04/March/2015 »
Quote
1. Odraditi jedno 5-8 godina na brodu iskljucivo u IT struci

Ne smiješ se razbacivati godinama kada planiraš posao na brodu. Najviše zbog toga jer je to jedan drugi svijet, po mnogo čemu vojnički, zatim, radiš subotom, nedjeljom i svakim praznikom cijeli ugovor, imaš drill-ove, ograničenja na svakom koraku, stres, neispavanost ...

Osim toga, u Irskoj su već godinama najdeficitarniji upravo IT poslovi, možeš taj posao i tamo raditi, i biti sa obitelji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline hemperor

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • One Love
    • View Profile
Re: 2. Spakirati zenu i dijete i odleprsati u Irsku
« Reply #4 on: 04/March/2015 »
Ma sve mi je jasno živim u okružju pomoraca brat mi je pomorac i svega sam se naslušao.
A ovo za godine, pa htio bih raditi toliko da mi bude dovoljno novaca da se bezbrižno presselim u Irsku da se ne zaduzujem kod nikoga i da mogu odmah povesti familiju.

A i volio bih na brod otici cisto radi i drugih stvari, prvenstveno iskustvo i veliki CV booster, pa i radi putovanja, raznih lokacija, upoznavanja sa drugim nacionalnostima rasama, itd, znas vec....
"...until the color of a man's skin is of no more significance than the color of his eyes...me say WAR..."
https://www.youtube.com/watch?v=4XHEPoMNP0I

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: 2. Spakirati zenu i dijete i odleprsati u Irsku
« Reply #5 on: 04/March/2015 »
Ljudi pa nije bas ta Irska toliko obecana zemlja, nije bez razloga prosle godine 46 tisuca Iraca emigrilalo iz nje  +U+
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline hemperor

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • One Love
    • View Profile
Re: 2. Spakirati zenu i dijete i odleprsati u Irsku
« Reply #6 on: 04/March/2015 »
Mozda su emigrirali jer nemogu zivjeti od nas balkanaca... Pogledaj samo protupodatak koliko Hrvata je doselilo u Irsku prošle godine.... (o Poljacima da ne pričam)

Ipak nekako mi se čini da je Irska puno obećanija zemlja od Hrvatske jelda? :D
"...until the color of a man's skin is of no more significance than the color of his eyes...me say WAR..."
https://www.youtube.com/watch?v=4XHEPoMNP0I

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: 2. Spakirati zenu i dijete i odleprsati u Irsku
« Reply #7 on: 05/March/2015 »
Sretno u daljnoj karijeri i planu.... :uzdravlje:
Kreni što prije sa ostvarivanjem dok ti je dijete još maleno kad poraste da mu možeš omogućiti pristojan život... Bio to brod ili Irska, sve je napredak naspram HR.
Normalno je da te muči odvajanje od kćeri na 6mj ali još gori je osjećaj kad krene u školu a moraš kune prebrajati da joj kupiš knjige ili sl. Ona ti može biti samo motiv više da napraviš nešto od svog života.


"It always seems impossible until it's done"

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #8 on: 05/March/2015 »
Koliko znam ti mozes u Irsku odmah otici jer imate EU pasos. Idi jos dok si mlad i stabilan mentalno, nisam puno stariji od tebe al sebi d*** pojedoh svaki dan sto sam vreme i zivce potrosio radeci ovde za kromanjonce za 200-300€, put pod noge druze, sto pre i sto dalje.
Srecno!
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: 2. Spakirati zenu i dijete i odleprsati u Irsku
« Reply #9 on: 05/March/2015 »
Za nase standarde je Irska cudo, pogotovo ako si recimo iz Slavonije, ne radis 9 mjeseci u godini i zivis od ljetne sezone. Onda ti je tih 320 eura tjedno cudo. Ali za zivot s obitelji nije bas tako jednostavno. Stanovi u centru su 1500+ mjesecno. S druge strane tebi ko ITevcu bi ipak trebalo bit malo bolje gore, al kazem vam. Nije bas med i mlijeko. Meni je bilo odlicno, ali ja sam balavac od 22 godine koji je samo isao gore vidjet sta ima, ne iz neke realne potrebe.
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline genre994

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
  • Hope is a good thing!!!
    • View Profile
Re: 2. Spakirati zenu i dijete i odleprsati u Irsku
« Reply #10 on: 05/March/2015 »
Bez nade smo ništa. Plan ti je odličan. Želim ti što brži ukrcaj.   :D