Author Topic: S koliko godina možeš krenuti raditi na kruzeru?  (Read 3655 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline IvanX

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile

Poštovani članovi, gosti i administratori foruma,

dolazim iz HR i napunio sam 18 godina. Završavam srednju Ekonomsku i trgovačku školu. Imam nekoliko kolega koji su već godinama na kruzerima (na visokim pozicijama) i njihove priče su me potakle na razmišljanje o daljnjoj karijeri na kruzeru. Nije trebalo dugo da se počnem raspitivati o kompanijama, poslu, prilikama,karijerama i sl.

Proaktivno sam uputio e-mail agenciji iz ZG-a gdje mi je gosp. Siniša odgovorio sljedeće:

"Stovani
Mi ne ukrcavamo u gift shops, nazalost.
Svakako bi bio dobro da nadjete neki posao, zato sto skoro sve US kompanije ukrcavaju od 21 nadalje.
Lijep pozdrav"


Htio sam studirati na pravnom fakultetu u Rijeci ali s obzirom na to da sam više za akciju, društvo i rad, odabrao sam rad na kruzeru. Prema svemu što sam sad saznao, malo njih zapošljava ljude od 18 godina. Nekakav limit je s 21 godinom.

Dobio sam priliku kod Harding Retail ( HB ) te se nadam da će prihvatiti moj CV i iskustvo s obzirom na godine.

Koliko ja znam, kompanija zapošljava ljude na temelju zakona koji vrijede u državi u kojoj kompanija ima sjedište. Dakle, u UK ste punoljetni s 18 godina te bi s obzirom na okolnosti mogao dobiti priliku za intervju.

Imate li kakvih savjeta za mene? Gdje se prijaviti, koja kompanija zapošljava ljude s 18 godina (na više) ali u kojoj mogu graditi osobnu karijeru i napredovati na korist mene osobno i za dobrobit kompanije za koju radim?

( Apliciram za posao kao Shop Staff )

Hvala,
 :D :D :D
Lp

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Prijavi se na riječni.

Koji god da ubodeš, dobro će ti doći.

Ima jedna portugalska kompanija, zaboravio sam joj ime.

Poštovani član foruma YoungOutlawz to zna detaljno, pa ako bude čitao ovo neka napiše ime kompanije. Oni bi te mogli prihvatiti.

Offline IvanX

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Hvala na odgovoru ali nadam se da će mi HB dati priliku za intervju, do tada, pokušavam saznati što je moguće više o raznim kompanijama i opcijama.


Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Apliciraj na NCL oni primaju od 18 god ...

http://www.ncl.com/about/careers/overview

Offline IvanX

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Poštovani Ary, hvala na savjetu, svakako ću pričekati da se jave iz HB-a pošto sam jučer navečer tek aplicirao međutim ako se ne jave, svakako ću probati s NCL-om.  :D :D :D

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Moj ti je savjet nemoj da cekas, apliciraj na sve strane pa gdje ti se prilika otvori ja sam tako odradio . Razlog zasto ti to kazem u slucaju da prodjes u vise kompanije datumi ukrcaja znaju da budu i po godinu dana da cekas zasto pucaj na sve strane pa gdje te sreca opali .... pozzzz

Offline IvanX

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Zahvaljujem se svima na savjetima i komentarima! Puno ste mi pomogli. Eto, tek toliko da znate - javili su mi iz HB da je im je drago da se apliciraju specijalizirane osobe za sales and marketing ali da na zalost zbog godina nisu u stanju prihvatiti daljnje pregovore ali dok napunim dobnu granicu da im se svakako javim. Uputili su me u drugu kompaniju odnosno da probam prek Ocean Jobs gdje sam  uputio e-mail.

Moram Vam priznati da koliko čitam ovaj forum i slušam o ljudima koji rade na njemu - svi ste super ekipa i drago mi je da ću jednog dana postati kolega sa nekim od vas:)

 :D :D :uzdravlje: :uzdravlje:  

Offline IvanX

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Hvala Ary, u gornjem komentaru sam baš spomenuo da sam njima sad poslao e-mail ukljucujuci i CV. Dobio sam preporuku iz HB da se javim njima a i jedna kolegica mi je preporucila. Nadam se da ce prihvatiti daljnji intervju :)

Offline IvanX

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Hvala ti još jednom.

Gospođa Sandra je na putovanju, javila bude se nakon 16.03... Nadam se da bude neko pristal... A za sad mi ostaje samo cekati i nadati se najboljem kao i ostatak ekipa koja se prijavila...

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Sto se tice MSC-a u njihovoj "Standard Procedure" dozvoljeno je osobama sa staroscu( ili mladoscu) 18godina(godinica) raditi. Zelim brz ukrcaj i sretno.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......