Author Topic: Bibbidi bobbidi butik  (Read 4818 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sprinkle

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Bibbidi bobbidi butik
« on: 11/March/2015 »
Pozdrav svima :D

Prvo se zahvaljujem svima koji su nesebicno pomagali buducim moreplovcima ostavljajuci jako informativne postove.

U fazi sam prikupljanja sto vise informacija jer jedino sto me drzi od broda (trenutno) jest lova, pa se nadam da cete mi moci pomoci u tome :)

Dugo sam pretrazivala pozicije koje bi mi pasale i mogu vam reci da se i dalje ne mogu pronaci s obzirom da one koje zelim su kao tesko dostizne.

Kada sam saznala za Disney, ostali brodovi su jednostavno nestali iz moje glave.
Pozicija koja me najvise privukla je hostesa u bibbidi bobbidi butiku (i obicni butik me jednako zanima) jer obozavam djecu i sve sto se njih tice.

Uskoro punim 21, radila sam kao servirka i hostesa u konobi  iz cega se vidi da nemam bas iskustva. Engleski pricam fluent a u spanjolskom sam pocetnik.

Ono sto me zanima je, je li tesko dobiti tu poziciju bez diplome predskolskog ili "pravog" iskustva u radu s djecom? Ima li nasih ljudi na tim pozicijama da opisu prosjecan radni dan?

I jos jedna stvar je li mrsavost minus pri odlasku na brod? S obzirom da sam po prirodi prilicno mrsava bojim se da bi to moglo utjecati na krajnji rezultat, jednog dana jel..

Ispricavam se na duzini kad krenem nikako se zaustavit haha i hvala unaprijed :)


Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Bibbidi bobbidi butik
« Reply #1 on: 14/March/2015 »
Pozdrav,

evo vidi otvoren natječaj za poziciju koja ti se sviđa: https://xjobs.brassring.com/tgwebhost/jobdetails.aspx?partnerid=25348&siteid=5039&jobid=242570 . Navedeni su svi uvjeti koje moraš zadovoljiti, a koliko je meni poznato, to je pozicija prodavača a ne odgajatelja, tako da ne vjerujem da je potrebno formalno obrazovanje za rad s djecom. Smatram da je njima dovoljno za takvu kompaniju i poziciju da ih uvjeriš da obožavaš djecu i da imaš ne-formalnog iskustva s njima. Vjerujem da mršavost ne smeta koliko bi mogla smetati gojaznost, izračunaj svoj Indeks Tjelesne Mase ovdje: https://bmicalculator.cc/, ako nisi anoreksična, sigurno to neće igrati nikakvu ulogu.

Što se tiče tvog iskustva, ljudi ne znaju ništa drugo osim onog što im sama (po)kažeš...

Ako imaš cilj i sigurna si da to tako jako želiš, sumnjam da te išta može zaustaviti jednom kad kreneš s njegovim izvršavanjem. Ako ne iz prvog, onda iz drugog, trećeg pokušaja.

Sretno i svakako nam javi što si poduzela  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline sprinkle

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Bibbidi bobbidi butik
« Reply #2 on: 15/March/2015 »
Hvala puno na podršci i savjetima, uvijek te dodatno motiviraju  :uzdravlje:
Svakako ću pisati ukoliko stvari krenu onako kako priželjkujem, a dotad ću ponovno iščitavati forum u slučaju da mi je nešto promaklo jer od viška glava ne boli, valjda  :rofl:
A ukoliko netko ima informacija o ovoj poziciji, pišite, vjerujem da ima još ljudi koje ovo zanima  :D

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Bibbidi bobbidi butik
« Reply #3 on: 16/March/2015 »
Hvala puno na podršci i savjetima, uvijek te dodatno motiviraju  :uzdravlje:
Svakako ću pisati ukoliko stvari krenu onako kako priželjkujem, a dotad ću ponovno iščitavati forum u slučaju da mi je nešto promaklo jer od viška glava ne boli, valjda 
A ukoliko netko ima informacija o ovoj poziciji, pišite, vjerujem da ima još ljudi koje ovo zanima 

To je bio i cilj  :clapping: Sretno još jednom, a odluka da iščitavaš forum uzduž i poprijeko ti je najbolje, osobno, smatram da je meni to jedna od pametnijih stvari koje sam napravio u životu  :rofl:

Samo naprijed  :plovim:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 16/March/2015 »
S obzirom da DCL ima 4 broda, nitko ti neće jamčiti da ćeš ići na Fantasy. Uostalom, mogla bi raditi i u Crew Shopu npr.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bibbidi bobbidi butik
« Reply #5 on: 16/March/2015 »
Točno. Ideš na interview za shop department, a završiš tamo gdje ti kažu, vjerovatno postoji rotacija po buticima i crew shop-u, a radićeš i na DCL otoku, zavisno od potrebe/ideje/sposobnosti organizacije menadžera.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sprinkle

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re:
« Reply #6 on: 17/March/2015 »
Što se mene tiče ja bih odmah pristala na to. Dosada što sam pročitala čini mi se sasvim dobra pozicija. Hvala na informaciji :)
Imate li možda saznanja kako se kreću plaće u njihovim shopovima?

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Bibbidi bobbidi butik
« Reply #7 on: 13/July/2015 »
Na tom njihovom sajtu pise da je ova pozicija samo za fantasy,sto je jos teze dobiti,ako je ima samo na jednom brodu,to je nesto kao make over salon,gde pravis frizure i pretvaras devojcice u princeze :D

Offline Tonchie

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Bibbidi bobbidi butik
« Reply #8 on: 09/March/2016 »
Sad vec ima BBB na Dream i na Magic, ostao je samo Wonder bez butika.
If you can dream it, you can do it.