Author Topic: Avionske karte  (Read 42122 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Avionske karte
« Reply #30 on: 27/December/2009 »
Ja nisam siguran za zakon, ali tako je  -()-

to za zakon vazi ali( heh uvek ima to ali) to je za one koji nemaju novca za povratak a izlaze u usa luci( sto se da lako resiti tako sto vas iskrcaju po dobijanju otkaza u non usa luci ;) a i posle toga ste na svim mogucim crnim listama .....

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Avionske karte
« Reply #31 on: 28/December/2009 »
Ovo za crne liste ne mora biti, znam vise slucajeva ljudi koji su dobivali otkaz i ispraceni su na aerodrom u oruzanoj pratnji, a poslije nekog vremena opet su se nasli u Americi, i to neki i na kopnu.
Cruise kompanija ti moze dati otkaz, ali ne smiju ti pipnuti pasos i vizu, to ostaje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Avionske karte
« Reply #32 on: 28/December/2009 »
imam jedno pitanje: dali se moze naprimjer po zavrsetku ugovora traziti karta za europu i dali je to uopste dozvoljeno sa C1/D vizom?

mislio sam obici mozda neku rodbinu u Njemackoj, Austriji.  :rolleyes:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Avionske karte
« Reply #33 on: 28/December/2009 »
imam jedno pitanje:dali se moze naprimjer po zavrsetku ugovora traziti karta za europu i dali je to uopste dozvoljeno sa C1/D vizom?mislio sam obici mozda neku rodbinu u Njemackoj,Austriji.  :rolleyes:

Druze C1D viza je iskljucivo americka i to pomorska, mora se imati ako radis na kruzeru. Ni za sta drugo ti ne vrijedi!
Za navedene drzave se mora imati shengen. +U+
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Avionske karte
« Reply #34 on: 28/December/2009 »
Druze C1D viza je iskljucivo americka i to pomorska, mora se imati ako radis na kruzeru. Ni za sta drugo ti ne vrijedi!
Za navedene drzave se mora imati shengen. +U+
znam da je pomorska al reko opet da pitam,reko mozda i moze.al i pretpostavljao sam da nemoze,al ko pita taj i ne skita hahaa   :(    :uzdravlje:

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Avionske karte
« Reply #35 on: 28/December/2009 »
znam da je pomorska al reko opet da pitam,reko mozda i moze.al i pretpostavljao sam da nemoze,al ko pita taj i ne skita hahaa   :(    :uzdravlje:

mada ako imas sr ili hr drvavljanstvo ne treba ti viza ;)
a mozda mozes i da podneses za sengen vizu  da ti tece za to vreme kad treba da se skines sa broda

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Avionske karte
« Reply #36 on: 28/December/2009 »
ma nema veze.nadam se da ce u medjuvremenu i Bosni da ukinu vize,nesto pricaju kao trebalo bi od jula,al o tom po tom

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Avionske karte
« Reply #37 on: 29/December/2009 »
Druze C1D viza je iskljucivo americka i to pomorska, mora se imati ako radis na kruzeru. Ni za sta drugo ti ne vrijedi!
Za navedene drzave se mora imati shengen. +U+

Hrvatska je ušla u program za ukidanje viza za USA još prije godinu dana, možda bude nešto od toga, evo što sam našao:

 program ukidanja viza za Ameriku | 16.01.2009. | Piše: Paula Manitašević/Hina

Hrvatska se pridružila "vrlo malenu klubu" zemalja koje su ušle u program ukidanja viza za Sjedinjene Američke Države, izjavio je u petak u Washingtonu pomoćnik američkog ministra domovinske sigurnosti Stewart Baker. Dodao je kako je ulazak u program dobar je za obje zemlje jer povećava sigurnost hrvatskih i američkih građana. Stewart Baker i Kolinda Grabar-Kitarović istaknuli su kako očekuju da će vize za putovanje hrvatskih građana u SAD biti što prije ukinute, za oko 18 mjeseci.


a što se tiče shengenske vize, zar ona nije nedavno ukinuta? Ahhh, sad tek vidim, ti si iz BiH ...  -()-
Za Sr, Hr, i CG putnike nije problem, ako se dogovore sa avio kompanijom da odgode put iz Evropske zemlje za kući, na par dana.

FENA:
07.12.2009
U Srbiji zbog ukidanja viza potražnja za pasošima

 


Najavljeno ukidanje viza građanima Srbije za zemlje EU dovelo je do povećanja broja zahtjeva za izdavanje pasoša za gotovo 30 posto, prenosi u ponedjeljak Radio i televizija Vojvodine (RTV).
U novmebru je podneseno 9.173 zahtjeva, a zbog najave ukidanja viza i slobodnog putovanja u zemlje Europske unije od 19. decembra, interes za putovnice znatno je porastao, prenosi RTV izjave dužnosnika policijske uprave Novi Sad.

"U slijedećem razdoblju očekujemo još veći broj zahtjeva, zbog školskih raspusta i dolaska građana koji žive u inozemstvu", izjavila je voditeljica odsjeka za putne isprave Slobodanka Osmajić.

Europska unija ukinula je 30. nocembra , nakon gotovo dvije decenije, vize za građane Srbije. Odluku o ukidanju viza za građane Srbije, Crne Gore i Makedonije donijelo Vijeće ministara unutarnjih poslova i pravosuđa EU, a na snagu stupa 19. decembra.

Srbijanski mediji navode da samo oko 15 posto, odnosno oko jedan milion, stanovnika Srbije ima putovnicu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Odg: Avionske karte
« Reply #38 on: 30/December/2009 »
A da li treba drzavljanima Srbije viza za Rusiju?

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Avionske karte
« Reply #39 on: 30/December/2009 »
A da li treba drzavljanima Srbije viza za Rusiju?

posle stupanja na snagu 10 juna 2009. godine novog Sporazuma između Rusije i Srbije o uzajamnim putovanjima državljana dve zemlje, obraćamo vašu pažnju na sledeće da: prema ovom Sporazumu za ulazak u Rusiju državljana Srbije sa novim nacionalnim pasošima (crvenim) na rok do 30 dana ruska ulazna viza neče više biti potrebna.
Za nosioce starih pasoša (plavih – obrazac SRJ) bilo koja putovanja u Rusiju od navedenog datuma če moraju da se obavljaju na osnovu viza.

izvor:http://www.ambasadarusije.rs

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Avionske karte
« Reply #40 on: 14/January/2010 »
Da li zna neko da li na Carnevalu nakon odradjenog ugovora  kompanija rezervise i placa kartu nazad ili ja moram sam da se snalazim i trazim po netu?
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Avionske karte
« Reply #41 on: 14/January/2010 »
Da li zna neko da li na Carnevalu nakon odradjenog ugovora  kompanija rezervise i placa kartu nazad ili ja moram sam da se snalazim i trazim po netu?

Zavisi na kojoj si poziciji, tipping pozicije, tipa bar, restoran, cabin stewardi, kupuju sami sebi kartu stalno, a ako radis na fiksnu platu, na primjer Internet cafe manager, tu ti oni kupuju kartu.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Avionske karte
« Reply #42 on: 14/January/2010 »
Zavisi na kojoj si poziciji, tipping pozicije, tipa bar, restoran, cabin stewardi, kupuju sami sebi kartu stalno, a ako radis na fiksnu platu, na primjer Internet cafe manager, tu ti oni kupuju kartu.

da, da, to znam, nego me interesuje da li ce mi kompanija naci kartu pa ja njima da dam pare ili cu ja morati da surfujem netom da nalazim najpovoljniju varijantu?
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Avionske karte
« Reply #43 on: 14/January/2010 »
da, da, to znam, nego me interesuje da li ce mi kompanija naci kartu pa ja njima da dam pare ili cu ja morati da surfujem netom da nalazim najpovoljniju varijantu?

Javis se suncanoj vuri za kartu, to je sve u sklopu EP-a, pa ce ti oni naci bas jeftin let, a posalju zahtjev na brod, a ti samo platis u crew office i dobijes kartu. Pogledaj www.suncana.org  i tu mozes naruciti.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Avionske karte
« Reply #44 on: 14/January/2010 »
Hvala punooooo.....
Sto se mora...nije tesko!!!