Author Topic: Avionske karte  (Read 42056 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Re: Avionske karte
« Reply #45 on: 15/January/2010 »
Javis se suncanoj vuri za kartu, to je sve u sklopu EP-a, pa ce ti oni naci bas jeftin let, a posalju zahtjev na brod, a ti samo platis u crew office i dobijes kartu. Pogledaj www.suncana.org  i tu mozes naruciti.
druze,dali se to odnosi na povratnu kartu s kojom cemo se vratiti nakon prvog ugovora il mislis na sljedeci ugovor?kad i gdje se kupuje povratna karta?hvala

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Avionske karte
« Reply #46 on: 15/January/2010 »
druze,dali se to odnosi na povratnu kartu s kojom cemo se vratiti nakon prvog ugovora il mislis na sljedeci ugovor?kad i gdje se kupuje povratna karta?hvala


Odnosi se na kartu kad ti let treba, bilo kad ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Odg: Avionske karte
« Reply #47 on: 25/January/2010 »


FENA:
07.12.2009
U Srbiji zbog ukidanja viza potražnja za pasošima

 


Najavljeno ukidanje viza građanima Srbije za zemlje EU dovelo je do povećanja broja zahtjeva za izdavanje pasoša za gotovo 30 posto, prenosi u ponedjeljak Radio i televizija Vojvodine (RTV).
U novmebru je podneseno 9.173 zahtjeva, a zbog najave ukidanja viza i slobodnog putovanja u zemlje Europske unije od 19. decembra, interes za putovnice znatno je porastao, prenosi RTV izjave dužnosnika policijske uprave Novi Sad.

"U slijedećem razdoblju očekujemo još veći broj zahtjeva, zbog školskih raspusta i dolaska građana koji žive u inozemstvu", izjavila je voditeljica odsjeka za putne isprave Slobodanka Osmajić.

Europska unija ukinula je 30. nocembra , nakon gotovo dvije decenije, vize za građane Srbije. Odluku o ukidanju viza za građane Srbije, Crne Gore i Makedonije donijelo Vijeće ministara unutarnjih poslova i pravosuđa EU, a na snagu stupa 19. decembra.

Srbijanski mediji navode da samo oko 15 posto, odnosno oko jedan milion, stanovnika Srbije ima putovnicu.





Predao dokumentaciju i zahtev za pasos , trebao bi da bude gotov do 17. februara  ....  A onda drzi se EP.... stizeeeem   :D :plovim:

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Avionske karte
« Reply #48 on: 14/April/2010 »
Ljudi interesuje me kakva je sad procedura na aerodromima sto se tice tecnost?
Kapiram da je ogranicenje na 2x 100 ml u rucnom prtljagu,a kakva je procedura sto se tice predatog prtljaga,jeste li i tu ogranicenje 100ml i jel jos vazi ono sa pakovanje svakog artikla u providnu kesu pa sve zajedno u kesu 1L?Pitam jer svaki dezodorans je zapremine 150 ml,pena za brijanje takodje,sampon (osim onih u kesicama) neverujem da ima ispod 200 ml?

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Avionske karte
« Reply #49 on: 15/April/2010 »
ma nitko ti ne dira te parfeme i pjene za brijanje i slično u predanom prtljagu, ionako če ako če im but sumnjivo otvarat prtljagu da vide, meni su svakog puta američka carina otvarala prtljagu, i onda su mi svaki puta ostavili cedulju na kojoj piše "obavještavamo vas da smo otvarali vašu prtljagu na carini"  tako da se osiguraju ako ja primjetim da je otvarana.

Svaki puta sam našao tu cedulju u prtljagi, to im je standardna procedura, ništa ne nađu i samo stave tu cedulju i piči dalje.
Nosio sam i rum sam cariba i ništa nisu rekli  :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Avionske karte
« Reply #50 on: 15/April/2010 »
Igraj na sigurno i ne nosi tekućinu, sve što trebaš možeš kupiti na brodu, jeftinije nego kod kuće, uzmeš samo malu pastu za brijanje i to nosiš u check-in prtljagi, nikako carry-on odn. hand luggage
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Avionske karte
« Reply #51 on: 16/April/2010 »
Hvala Sefe na sugestiji,vec sam neke stvarcice pokupovao i natrpacu ih u predati prtljag pa sta im bog da,ako pobacaju neka bacaju.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Avionske karte
« Reply #52 on: 07/August/2010 »
S obzirom da je thread o Avionskim kartama, zanima me  gdje  ih bukirate, online? e-bookers ili nešto slično tome?
ča je  život vengo fantažija

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Avionske karte
« Reply #53 on: 07/August/2010 »
S obzirom da je thread o Avionskim kartama, zanima me  gdje  ih bukirate, online? e-bookers ili nešto slično tome?

Meni je uvijek kompanija kupovala i bukirala karte, nikada nisam putovao u vlastitom aranžmanu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Onegin

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Avionske karte
« Reply #54 on: 31/August/2010 »
Di ste banditi,kako štima?Evo došao sam pre neku nedelju,pa išao malo tamo malo vamo ,pa onda opet tamo i tako...napisaću neke postove koji će se svideti nekom,a nekom ne ,ali šta ćeš ce la vie.....
Nego,pre svega ovoga ,meni treba jedan savet:
Mesec dana pre nego što sam trebao da uradim sign off sa broda,izašla je lista sa rasporedom ko gde ide za sledeći ugovor,i ja sam dobio Valor tj. Majami.U to vreme takođe su tražili od mene da kupim povratnu kartu ,kako bi dobio pismo o zaposlenju ,pa sam ja shodno time kupio kartu za Majami na preporuku devojke iz MSA....zadnjeg dana na brodu sam ,kao i svi ostali,dobio pismo na kome je pisalo da mi je sledeći brod Splendor tj Los Angeles.Sve mi je čekirano,prevoz ,hotel kod LAXa itd; pa sad mene interesuje šta da radim?Da li da menjam kartu preko vure ili da idem za Majami ,jel je Miami ipak centrala?Ali to znači da mogu da me gurnu u recimo new Orleans ili Jackson. ili Mobile ili tako neko šugavije mesto,ili da se nappravim lud i odem direktno za LA .....


ima li kakav savet?