Author Topic: Da li pretendujete na freestyle ili formalne kompanije?  (Read 2171 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Pozdrav drustvo,

Prvenstveno ovo postujem iz zabave da se razmrdamo, jer forum je dosta ne aktivan.
Tako da pisite sta mislite bez ustrucavanja.
Nije tema za svadjanje.

Veliki ili mali brodovi?
Sta je bilo dobro a sta lose ako ste radili na vise kompanija?

Offline Manolina

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: Carnival cruise Line
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: Guest Service

Eh, dobra tema... :pop1:

Ja bih za posao Pursera....u perspektivi, nadam sd da cu uspjeti...

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
uh... Mali brod je bolji, manji obim posla a ekipa koja je sa toobom,pa cak i crew bar, je kao jedna mala porodica,vise smo zajedno nego na velikim brodovima :D

Offline Manolina

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: Carnival cruise Line
  • Recruitment Agency: safe cruise
  • Job Title: Guest Service
uh... Mali brod je bolji, manji obim posla a ekipa koja je sa toobom,pa cak i crew bar, je kao jedna mala porodica,vise smo zajedno nego na velikim brodovima :D
Ja bih licno izabrala upravo tu porodicnu atmosferu...no u tim se uslovima trazi Germanski.
Zdravlje nam nece niko vratiti kada kao olupine se vrnemo sa tamo nekog kruzera su 15 spratova i sveg "luksuza"...od sta vidis taj hol i u letu sto vec...

A vidim ponude za Recne kruzeve....sve ih je vise

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
uh... Mali brod je bolji, manji obim posla a ekipa koja je sa toobom,pa cak i crew bar, je kao jedna mala porodica,vise smo zajedno nego na velikim brodovima :D
Na vecem brodu, barem na kompaniji na kojoj radim, su daleko bolje crew cabine i načelno je veći bakšiš. Veći je i ovim posla za moju poziciju.
Suzdrzacu se pisanja o crew baru.

Na recnim brodovima je organizacija posla puno drugačija i teško ih je usporedjivati sa prekookeanskim brodovima. Na recnim imaš loading-e, a na prekookeanskim nemaš odnosno ti ne participiras u tome. Drill je svake nedelje na prekookeanskim, a na recnim samo ponekada i kratko traje. Rečni brodovi su poprilično dosadni, nema crew bara, nema puno ljudi, nema dosta stvari, ali ima port svaki dan i nema IPM. Dakle, možeš napolje svaki dan, ako ti obim posla to dozvoli, a obim posla na recnom brodu je u principu veći od obima posla na prekookeanskom brodu. Internet je besplatan, a crew cabine su dobre.

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
Zapanjujuce veliki broj ljudi vole male brodove, bas iz tih razloga koje si ti @pspman naveo.

Meni je bas suprotno od toga. Ja volim velike brodove. Sto vece to bolje. Mozda zato mi je i krivo sto nas je rccl banovao.

Jeste, manji je obim posla, na manjim brodovima, ali po meni imaju vise negativnih strana nego dobrih.

Na velikim brodovima, uvek mozes da nadjes nekoga za druzenje ko ti odgovara i da izlazite u port i sve, dok na malim to je sve svedeno na manji broj. Posada na manjoj kompaniji se duze poznaje i manji je obrt zaposlenih generalno, tako da moze da vam se desi da vam posada ne odgovara i i ne prihvatite jedni druge cak ni za posao, jos manje za druzenje i tako nekoliko ugovora. Ili u protivnom mozete dosta vremena da budete smatrani za dodjosa dok vas ne prihvate.
Za new hier-e da se ne zbune, ovo je vrlo bitno, nije isto raditi na velikoj kompaniji koja ima i velike i male brodove u floti, i za male kompabije koje imaju samo male brodove. Zasto? Jer je rotacija posade drugacija. Na velikim kompanijama idete sa velikog broda na manji i sa manjeg broda na veci. I bez obzira koliki je brod broj posade je veci, a sa tim i sanse promene posade na brodu. Dok na malim kompanijama to je konstantno, vrlo cesto se svodi sa istog broda na isti.

Niko da kaze jel volite vise formalne ili freestyle kompanije? Jel ima nekog ko je imao priliku da radi?

Znas sta, dobro nam je dosla ova tema da spustimo malo tenzije na forumu, i ne pricamo samo sta se desava sa kruz industrijom.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Ja sam radio na CCL ,Costi NCL Marela , i sad dangubim na Meinschiff TUI .Ovde mi je što se tiče posla super plata je ok ,ali nedostaje mi NCL i CCL ambijent  .    +U+ Sva dobra sjećanja su mi sa tih kompanija svakih 7 dana imas nove ljude na brodu više se događa sve je uzbudljivo svi su gosti opušteni tipični Ameri .Dok ovdje na TUI MS uvijek isti ljudi , gosti crew koji izgelda neznaju da postoje i drugi brodovi ,ti me naj više smaraju i naravno te Švabe kao kad zapregneš konja koji samo gleda naprijed .  :yahoo: 

Offline Purser

  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
  • Country: us
  • Recruitment Agency: -
  • Job Title: -
ali nedostaje mi NCL i CCL ambijent

Znaci volis freestyle. Uporedi NCL i CCL? Sem da je NCL stroziji prema posadi, koja je jos razlika?

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Carnival je  bio fleksibilan  konzmiranje alkohola u kabini je bio dozvoljen .Znači sve što želiš iz shopa 1 litra žestice po cruise bila je dozvoljena .Al to je sve bilo prije ove glupog bullshita sa Costa Concordiom 2012 sve se promjenilo .Nije bilo više šale ali ipak ljudi su bili sretni CCL je naj opušteniji sigurno i zbog klase gostiju .Sve su to naj običniji šljakeri smijuruja   :rofl: Na NCL sam počeo da crnčim u shopu 2014/17 i odmah sam dobio warning prvi dan . Stojim u šopu i vidim nekog lika sa uniformom kako prođe ,nisam znao da je taj mali ćelavi žabar HD ,odmah nakon 1 sat vremena poziv dođem u office i šef mi probi uši nisi obrijan nisi zakopčan WTF ,gde sam ja došo bože ko na QUeen Marry .Sve u svemu NCL je strožiji  filipinci su glavni na svim vaznim mjestima ,jbg kad su na brodu neki više od 30 godina .Stariji su od brodskog inventara.Ali moj zaključak NCL menagmnet je sebi umislio da su nešto bolji od CCL i svi su mali bogovi ,naj veći bullshit po meni .

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Da se razumemo volim  i ja velike brodove (veci broj crew i putnika), evo recimo Regal mi je bio jedan od bas najboljih ugovora davne 2015/2016, nasih preko 200, danas te sretnem pa onda tek za 2 nedelje (ali bukvalno), znaci nisi mogao ceo crew da pohvatas :) Manji brod mi je malo bolji jer sobzirom da u mom depratmanu vise nema (nazalost) veze da li je mali ili veliki brod,plata je ista, pa sa tim se i ne cimam(o) vise da radimo ono sto od nas i ne traze,tacnije da dajemo jos koji procenat sebe za rad par dolara vise (ranije je to "par dolara" bilo,pa mnogo vise ;) ) . Na manjem brodu imas recimo grupicu nasih ljudi (uzmimo nase za primer), tu su stalno,nije vam dosadno i slicno,jer i njima kao i tebi je u cilju da se zabavite pa se niko "ne trudi" da to bratstvo ili sta vec kvari na ovaj ili onaj nacin.... Necu nikad zaboraviti 2016 i Coral,kakva je to super ekipica bila skoro ceo moj ugovor vise od 80% iste ekipe je bio i ostao do kraja mog ugovora.. Pa bilo je ludilo..

na brodovima tipa max oko 3000(3200) putnika kao sto su (Emerald,Crown,Ruby,Grand,etc...) Crew je nekada bio mnogo bolji nego poslednjih par godina "sta nam se servira"!

Da se nadovezem na NCL CCL neko je spomenuo "slobode i fleksibilnost" pa bi se mogli dotaci i te teme ovde ako vas zanima, da uporedimo crew life ,crew bar rules i slicno!?

Konkretno na Princessu kao sto vecina vas zna radim vec 7 godina! Pricness vise (nazalost) nije ono sto je bio do recimo 2017/2018 max max. Od kada su se spojili sa nesretnicima iz HAL i Seabourne, crew life se promenio i to samo tako, na gore nazalost...
Da se razumemo,nisam neki party manijak ni alkoholicar (ali popijem koju),pa da mi ovo nesto jako smeta,ali molim vas, pa ko ne zeli da posle posla dodje na sat vremena u bar i vidi ga pun sa muzikom i opustajucom atmosferom!? E pa tako je bilo do skora na Pricnessu.... Moji sami poceci na Emeraldu davne 2013,pa to je bilo ludilo, pish zivi.... Svako vece bar je bio prepun,muzike ,pice ,zurke do 2am, nekada i malo duze.... E onda se nesto promenilo......

Sada zurke do 1am i to ako su "dobri" prema Vama! znaci uzas.. Primer: latin party pocne u 22:30 pa do 1am! 80% crew zavrsava posle 23h, kad kazem 23 mislim na dobar deo dajninga,galley, foto i shop isto, bar da ne spominjem, pursers desk tek! I sad zamisli ti dodjes 23,23:30 islicno, niko normalan nije da cim dodje i kaze: oh da imam fazon sat vremena da se napijem i zaigram i cao!"" Pa ko je tu lud!?
Poslednja dva ugovora sam to jako primetio i jednostavno ne verujem sta se desava, oko 12, 12:15am se atmosfera zagreje i oni oko 1am vec gase muziku! ALO!! uzas... Bukvalno su sveli sada brodove (bar u Pricnessu) na ono staro Filipinsko "verovanje" ": posao-kabina-posao! ali bukvalno! Barovi vise nisu puni,zurke su interesantne ko Titel ponedeljkom uvece, ma uzas...

sa starijim pomorcima (oni koji rade koliko i ja ili vise), sam bas komentarisao to i oni ne mogu da veruju sta se desava. Novi momci i devojke nam ne veruju,misle da ih lazemo haha, kaze: mi culi na brodu zurke bahanlije,a vidi ovo, NISTA!

EEE, nekad bilo.... A o samom crew ko sve dolazi i kakav" mentalni" sklop,da ni ne spominjemo :)


Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Veliki brodovi pros:
Crew bar i zurke
Dinamicnija atmosfera
Veca plata

Veliki brodovi cons:
Predugi radni dani
Sea Days
Skup internet
Stroziji uslovi

Mali brodovi (100pax) pros:
Free WIFI 24/7
Bolja hrana
Nema dana na moru
Mnogo laksi turnaround day
Friendly atmosfera kompletnog broda
Fleksibilno radno vreme (pogotovo za bar)
Mnoooogo slobodnog vremena za sve
Mnogo vremena u portu + overnightovi

Mali brodovi (100pax) cons:
Nema crew bara
u 23h svi vec spavaju ukljucujuci crew
Loading radi cela posada (mada je jedan samo HARD u 3 meseca)

p.s ovo je naravno vezano za moj brod, ne znam kako je na drugim brodovima...
Why Always Me?