Author Topic: Odgovor na pitanje koja je najbolja ili najgora kompanija  (Read 4877 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Tesko da nekoga zanima eticnost kompanije kada razmatra koja je "najbolja" kompanija.
Uostalom, da radis za najeticniju kompaniju na svijetu, a dobijes budalu za sefa, sve pada u vodu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ary

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Najgora kompanija je ona u kojoj radis :) :pilot:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Najgora kompanija je ona u kojoj radis :) :pilot:

 ::yes:: :rofl:
Once a sailor, always a sailor.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Najgora kompanija je ona u kojoj sjedis doma, ne radis nista, kukas i places, a ne poduzimas nista u vezi nje  :pop1: :uzdravlje:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Valjanost kompanije mislim da nije direktno vezana za pretpostavljene ili ti nadredjene osobe. A ako je najgora kompanija u kojoj radis onda nema odgovora na drugi deo pitanja tj koja je najbolja. A ako sedis kuci moze da znaci dve stvari, ili roditelji imaju mnooogggooo novca pa se moze dangubiti ili u drugom slucaju da su ljudi "prepametni" pa nece da rade za male pare ili da grbave kicmu zarad kucnog dangubljenja i gledanja TV-a i sl.stvari.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Najgora kompanija je ona u kojoj radis :) :pilot:

Najgora je ona prosla, a sljedeca mora biti jos bolja  :banana:
 

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Za hotel department su dobre kompanije Royal, Disney (iako sam čuo da su jako strogi prema crew) i možda Viking.

Na NCL su jako dugi ugovori, najčešće  8,5 meseci i plate su mozda malo nize nego za iste pozicije na kompanijama koje sam gore pobrojao. Ipak, NCL plaća avio kartu, refundira novac za medical i vizu.



Online cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Najbolja kompanija je sirok pojam, da li gledate kolike su plate ili kako se odnose prema vama. Ja sam osetio cari brodova grand klase ali sam srecu pronasao na manjem brodu od 100 putnika gde sam za 30% manje novca dobio postovanje, psihicki mir a samim tim i laksi zivot + FREE WIFI 24/7 + 0 dana na moru (10 dana kruz, 10 luka)  :plovim:
Why Always Me?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Meni je više puta bila fascinantna ta psihološka kategorija "free internet"... jer često sam viđao da ljudi hvale neku kompaniju na kojoj imaju manju platu ali, eto, internet je :airquotes: free.

Čekaj... :hmm: Matematički je nekom prihvatljivije da dobija manju platu, ali da ne plaća internet? :pad: Je li moguće da na internet troši toliko da je manja plata slađa?

To je nalik onim reklamama u kojima ako nešto naručiš, nešto drugo dobiješ kao :airquotes: poklon. Ništa nije besplatno, sve si to platio.

Ja bih uvek radije veću platu, a ja ću sam da se stiskam na to koliko ću na nešto da trošim.

Nije ovo striktno vezano na poruku @cincinnati, potpuno se slažem da poštovanje, psihički mir i lakši život nemaju cenu.
Samo me je poruka podsetila na nešto što sam viđao ranije oko interneta i čudio se. -()-

Online cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Kapiram sta hoces da kazes nisam naglasavao free wifi kao najvecu prednost al eto naglasio sam kao veliki plus :)

Manje para sam birao jer sam posle 5 godina na princessu poceo da osecam umor u psihofizickom smislu tako da me je mali brod oporavio..

Opet naglasavam svako ima svoj cilj kada ode na brod i svoj plan koliko, sta itd... neko ko je resio da radi 2 godine naravno da nece da bira free wifi i manju platu vec ce da istrpi 2 godine i sidje sa broda dok sa druge strane imas ljude koji su resili da odrade 3 godine i zarade isti novac kao ovde za 2 ali da imaju manju platu i laksi zivot, ko kako gleda zivot, nekome je ta godina gubitak zivota a nekome je dodatno iskustvo sto na poslovnom sto na zivotnom planu.

Ali kapiram sustinu tvoje poruke i u pravu si samo kazem da nisam naglasavao free wifi kao najvecu prednost ali je i te kako velika (bar za mene)...
Why Always Me?