Author Topic: Koja je najbolja kompanija ?!  (Read 69200 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Koja je najbolja kompanija ?!
« on: 20/November/2009 »
NE bih da spamujem ali posto je dozvoljeno da svaki clan ovog foruma moze da otvori temu tako i ja evo otvaram temu koja me zanima !!  :yahoo:    
Moje pitanje je ako je moguce da veterani ili oni ljudi koji su culi vise prica kazu koja je kompanija najbolja za rad i zaradu novca, ali ne mislim da li je popularna ili ne ?! Nego kakva je za belo osoblje tj nas koji radimo tamo u bar, dinning i drugim departmentima, od uslova do zarade !?!?!
Shvatite temu vro ozbiljnom, jer ce ona pomoci pri izboru kompanije svakom novom clanu foruma odnosnu moreplovcu !!!  :rtfm:    
aj uzdravlje  :plovim:
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Koja je najbolja kompanija ?!
« Reply #1 on: 20/November/2009 »
Kakav ti je nadredjeni, takva ti je i kompanija.

Ako je kompanija san snova, a supervajzor los, onda je i kompanija losa.
Ako je kompanija bezveze, a supervajzor super, onda je i kompanija super.

Pogreska je gledati na kompaniju kao na covjeka sa licem.
Za kompaniju, ti si samo broj.
Da potegnes bilo kakvo pitanje sa administracijom, u "subject line" ce napisati tvoje ime i "employee number".

Za bijelo osoblje je isto kao i za crno osoblje.
Ako radis svoj posao odgovorno, niko te ne pita za boju koze.
30-50 nacionalnosti, svakoj naciji je prioritet i mentalitet drugaciji.

Filipinci se natrpavaju sa 2 tanjura rize za dorucak, a doma jedu macke kao mi piletinu.
Indijci obozavaju "curry" od kojega se meni dize stomak cim ga nanjusim.
Talijani obozavaju spagete.

A kompaniju nije briga odakle si i sto volis jesti, sve dok je kvaliteta tvoje usluge na visini.
Cesto je dovoljno izbjegavati incidente da bi sa vremenom dobio bolji posao.

Balkanci redovito, cast iznimkama, zamisljaju kako zasluzuju vise od zivota i posla na kruzeru, samo zato jer su bjelci.
Imao sam takvoga u departmentu, jednog Bugarina.
Umjesto njemu, dao sam promociju afro-amerikancu sa Jamajke. Zasto? Bolje je radio svoj posao.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Koja je najbolja kompanija ?!
« Reply #2 on: 20/November/2009 »
Indijci obozavaju "curry" od kojega se meni dize stomak cim ga nanjusim.


 ::yes::  Muka mi je kad se i gomila nasih sunarodnika skupi pa ide s njima npr. u Indian restaurant u Vancouveru, pa onda blate nasu hranu kako je losija nego indijska ... :nono:


Curry  VS  Rostilj :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Odg: Koja je najbolja kompanija ?!
« Reply #3 on: 20/November/2009 »
aha... Sefe ma nema to nikakve veze ja sam bzvz napisao belo osoblje jer sam mislio smao na nase balkancce ovde koji su na ovom forumu !! Cisto mene zanima zarada prvenstveno samo kinta i nista vise ,sto se tice posla pa idemo na cruiser da radimo a ne da uzivamo,znaci odmah polazis od toga !!! Znaci veliko je pitanje ako ti je manager dobar ili los !!?!? Jel istina da npr on te ne voli ili tako nesto,a ti perfektno radis svoj posao i nema nista od unapredjenja i bolje kinte jer je manager uvatio pik na tebe ??!?! Ima li toga ?! :rtfm:
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Odg: Koja je najbolja kompanija ?!
« Reply #4 on: 20/November/2009 »
aha... Sefe ma nema to nikakve veze ja sam bzvz napisao belo osoblje jer sam mislio smao na nase balkancce ovde koji su na ovom forumu !! Cisto mene zanima zarada prvenstveno samo kinta i nista vise ,sto se tice posla pa idemo na cruiser da radimo a ne da uzivamo,znaci odmah polazis od toga !!! Znaci veliko je pitanje ako ti je manager dobar ili los !!?!? Jel istina da npr on te ne voli ili tako nesto,a ti perfektno radis svoj posao i nema nista od unapredjenja i bolje kinte jer je manager uvatio pik na tebe ??!?! Ima li toga ?! :rtfm:

Naravno da ima. Imao sam jedan prijatelj kao ACAT, imao je na papiru 2 promocije za Stateroom, radio je svoj posao naravno iskusan veteran a svi filipinci u njegovom departmentu, a i supervajzori tako da kad je trebalo da se posalje neko da bar privremeno zameni nekog bolesnog Stateroom Stewarda, ovi supervizori uopste nisu slali nas, uvek neke trece. Ali svaka mu cast ovom nasem, kako je sve to dozivio i opet je ostao da radi..
Jbg svako sa svoju srecu bitno jedan put da si na brodu pa vidjeces kako ce da ti bude, mozda te svi vole, sta znas sve je moguce....

I da, veliko je pitanje dali je tvoj menadzer dobar ili los. U mom slucaju ja sam radio svoj posao, posao kao takav je bio ne bas tezak Room Service... ali supervizor je bio jedan romanac koji je bio pravi k****n i seronja i koji samo za sekund je mogo da ti pokvari dan i osjecaj u stomaku ako razumes..
Ne znam kako da ti kazem, ja sam bio dobar jos na pocetku sa svim supervajzorima, znaci svakom sam mu se obracao sa osmehom i iskrenoscu, e sad uvjek ce da bude taj koji ce to da zloupotrebi i da te maltretira znaci pazi jos na startu dobro vidi ko je kakav .. nemozes sa svakim da si dobar jbg...

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
"Najbolja" kompanija za rad
« Reply #5 on: 15/April/2010 »
nadrljo si covece, bezi na Carnival kao i svi sa royal-a... :pop1:

Red Duke

  • Guest
Re: "Najbolja" kompanija za rad
« Reply #6 on: 15/April/2010 »
        :pop:

   [yt=425,350<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/oH8SvLjgz0Q&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/oH8SvLjgz0Q&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/yt]

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Najbolja" kompanija za rad
« Reply #7 on: 15/April/2010 »
nadrljo si covece, bezi na Carnival kao i svi sa royal-a... :pop1:

 no;;; to mu kažeš ti kojemu piše u profilu wanna bee on Bord  no;;;

zašto je "nadrljo"? koji "svi sa royal-a"?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Red Duke

  • Guest
Re: "Najbolja" kompanija za rad
« Reply #8 on: 15/April/2010 »
Drugar,Royal Caribbean je najaca kruz firma.Ne najveca ali najaca.Najluksuzniji brodovi,najvece plate...   ...o cemu ti pricas? -()-

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Najbolja" kompanija za rad
« Reply #9 on: 15/April/2010 »
takvi su mi najgori, tek se registriraju na forum, i onda umjesto da pitaju i slušaju, prosipaju "znanje"  oT
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: "Najbolja" kompanija za rad
« Reply #10 on: 15/April/2010 »
takvi su mi najgori, tek se registriraju na forum, i onda umjesto da pitaju i slušaju, prosipaju "znanje"  oT

Pa Sefe zna se sta se radi sa takvima  oT.

Sta fali Royal-u,koliko sam mogao da nadjem na YouTube-u zakljucio sam da imaju extra zurke za posadu na brodu,a i imaju bolje uslove smestaja za non-staff posadu od vecine kruz kompanija nama poznatih.

Inace danas sam dobio avionsku kartu za 21.04.2010. i let je:Beograd-Frankfurt-Houston,pa ako neko ide tada na slicnoj ili istoj relaciji neka postuje....

Offline MAMAGAJO

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
  • U gotta risk it to get a bisquit!
    • View Profile
Re: "Najbolja" kompanija za rad
« Reply #11 on: 16/April/2010 »
Khm... Sto se tice Disney Dream, tko god ide, dobio sam neformalnu info da je ukrcaj u 11om mjesecu. Ima li tko vise info?
This is Your last chance to start living!!!!!

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: "Najbolja" kompanija za rad
« Reply #12 on: 16/April/2010 »
Khm... Sto se tice Disney Dream, tko god ide, dobio sam neformalnu info da je ukrcaj u 11om mjesecu. Ima li tko vise info?
Kad je ukrcaj vjerojatno ovisi o poziciji za koju si odabran,meni je rečeno na intervjuu za Disney u EP zadnjeg ponedeljka da će se moja pozicija oslobodit u 6mjesecu pa pretpostavljam da je tada meni i ukrcaj,inače pozicija koja mi je data je galley cleaner.

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: "Najbolja" kompanija za rad
« Reply #13 on: 17/April/2010 »
Pa u ja mislim da je on u neku ruku i u pravu jer, koliko sam ja cou o Royalu, oni su najrigorozniji po pitanju discipline, ponasanja i posla uopste. Verujem da je na Carnivalu bolje ali isto tako mislim da ni Royal nije bas robija.
Zato mi ipak trebaju informacije, iskustva... da znam tacno sta me ceka

Usput da napomenem, ja idem kao fotograf. Image kompanija.

Offline Sanedmx

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: "Najbolja" kompanija za rad
« Reply #14 on: 17/April/2010 »
Ljudi koliko skrecete sa teme svaka vam cast.Mislim da se ovde ne treba raspravljati koja je bolja kompanija i zasto,razmenite neki mail pa se dopisujte koliko zelite nije ovo CHAT.Nego necu da davim.
Ja samo da javim da mi je promenjen brod sada sam na Sea Princessu i polecem 21aprila ukrcavam se na Arubi (mislim ako se do tada smiri ovaj vulkan  :D )
Javite se na pm ako jos neko putuje 21Apr. Pozdrav svima.Sefe hvala na onom savetu  oT