Author Topic: Koja je najbolja kompanija ?!  (Read 69186 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Koja je najbolja kompanija ?!
« Reply #45 on: 28/May/2014 »
kao npr?

Što me točno pitaš? Da ti nabrojim luxury cruise kompanije?

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Koja je najbolja kompanija ?!
« Reply #46 on: 28/May/2014 »
ako ti nije problem... :D

"It always seems impossible until it's done"

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Koja je najbolja kompanija ?!
« Reply #47 on: 28/May/2014 »
Meni nije problem, ali vidim da je tebi problem malo pročačkati po netu.

Silversea
Crystal
Seabourne
Regent Seven Seas
Oceania
Windstar
Azamara
Hapagg Lloyd
Compagnie du Ponant
Paul Gaugin

Viking Ocean Cruises (starta iduće godine)

Cunard (jedini luxury cruise s velikim brodovima, ali po meni ipak nije luxury cruise u punom smislu jer je glavni restoran double seating što nije baš neku luxury pa realno luxury cruise imaju oni koji plate više kategorije - Club i Grills, ali u svakom slučaju je jako blizu čak i ako nije pravi luxury cruise)





Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Koja je najbolja kompanija ?!
« Reply #48 on: 28/May/2014 »
Ovdje se jos raspravlja o ovoj temi bez smisla. Mislim da je Sef davno dao odgovor na ovu temu, a to je da ne postoji najbolja/najgora kompanija.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Koja je najbolja kompanija ?!
« Reply #49 on: 29/May/2014 »
To je točno ako uspoređujemo kompanije iz iste katergorije, slažem se da vjerojatno nećeš primjetiti neku veću razliku ako s Carnivala odeš na recimo Royal, NCL ili neku drugu sličnu mass market kompaniju s pristupačnim cijenama cruiseva. Ali pitaj je li doista tako nekog tko ej s jedne takve masovke otišao na neku malo ekskluzivniju kompaniju. Odličan primjer za to na forumu je Natal, koji je bio na Carnivalu pa kasnije prešao na Seabourn, pročitaj malo što čovjek piše o toj tranziciji. Stvar je u tome što je ovdje većina bila na nekoliko tih najvećih kompanija pa ispada kao da je to sve. Da, postoje još neki faktori osim kompanije i pozicije od kojih ovisi hoćeš li u konačnici biti zadovoljan, ali to ili ovisi od tebe osobno jer nemamo svi isti psihološki profil, ili se radi o nekim stvarima na koje nikako ne možeš utjecati i ovise uglavnom o čistoj sreći (kao što je recimo, kakvog ćeš nadređenog imati).

Offline NemkeGari

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ex Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Accomm.attend.
Re: Koja je najbolja kompanija ?!
« Reply #50 on: 30/May/2014 »
To je točno ako uspoređujemo kompanije iz iste katergorije, slažem se da vjerojatno nećeš primjetiti neku veću razliku ako s Carnivala odeš na recimo Royal, NCL ili neku drugu sličnu mass market kompaniju s pristupačnim cijenama cruiseva. Ali pitaj je li doista tako nekog tko ej s jedne takve masovke otišao na neku malo ekskluzivniju kompaniju. Odličan primjer za to na forumu je Natal, koji je bio na Carnivalu pa kasnije prešao na Seabourn, pročitaj malo što čovjek piše o toj tranziciji. Stvar je u tome što je ovdje većina bila na nekoliko tih najvećih kompanija pa ispada kao da je to sve. Da, postoje još neki faktori osim kompanije i pozicije od kojih ovisi hoćeš li u konačnici biti zadovoljan, ali to ili ovisi od tebe osobno jer nemamo svi isti psihološki profil, ili se radi o nekim stvarima na koje nikako ne možeš utjecati i ovise uglavnom o čistoj sreći (kao što je recimo, kakvog ćeš nadređenog imati).


Svaka ti je od zlata , pogotovo ovaj deo o onome što zavisi od nas samih i o okolnostima na koje ne možemo uticati. To, po meni i sumira sve o ovoj temi. Naravno, neki (pa i ja delom) bi voleli videti komentare i postove sa primerima, mišljenjima i tome slično, ali šta je tu je.

Svuda može biti dobro ili loše....nekoliko stvari utiče.
Moram ipak napomenuti da su moje "kolege" tokom treninga za Princess intervju spominjale razne verzije i ....
...pa zanimljivo je na primer što je jedan kolega bio u procesu promene kompanije sa Celebrity na Princess...i svi su ga pitali u čudu :
"đju čoveče što ti napuštaš Princess, tamo je puno bolja lova ?", a on im je odgovarao "Što me svi to pitaju, pa nije valjda sve u lovi"...

Posle sam ga nasamo pitao i rekao je da je "pritisak tamo ogroman", itd...

Izvinjavam se na dužem postu, kao i onima koji smatraju da je tema za lock...možda su i u pravu  :hmm:

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Koja je najbolja kompanija ?!
« Reply #51 on: 16/December/2014 »
A kakav je Titanik kao kompanija? Mislim, u pogledu bezbednosti.  :yahoo:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Nenad43

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Koja je najbolja kompanija ?!
« Reply #52 on: 08/December/2015 »
Ja se izvinjavam ako nisam na pravoj temi ali mi hitno treba informacija o agenciji River star....da li neko zna bilo sta o njima?? Hvala unapred!