Author Topic: Nova koleginica Carnival :)  (Read 11717 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Girl from another planet

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Nova koleginica Carnival :)
« on: 17/March/2015 »
Pozdrav svima,
Danas mi je stigao prvi ugovor, za Carnival Paradise.
Krecem 29.03. Pa sad frka, trka oko vize, pakovanja, pozdravljanja i slicno.  :run:
Iscitala sam 90 posto foruma i moram da se zahvalim sefu, princu i ostalim veteranima ciji su saveti mnogo pomogli.  :yeah:
Pozicija mi je inace youth staff, a prvo letim za Caroline-u ili ti Puerto rico  :yahoo:
Verovatno cu par dana provesti u hotelu pa odande let ili bus za brod, ako mi usput ne promene brod, ali svakako sam presrecna i ujedno zbunjena i u panici.
Trudim se da pakujem sto manje stvari kao sto ste savetovali i i dalje mi sve vezano za brod zvuci jako konfuzno kao neki drugi svet.
Hvala jos jednom puno svima i verovatno cu postati aktivan clan foruma od sad pa nadalje  :D  :-))))'
Scars remind us where we've been... They don't have to dictate where we're going.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #1 on: 17/March/2015 »
weeeelcome. you engrish?

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #2 on: 17/March/2015 »
neka je sa srecom :D 

ako ti nije problem posalji mi u inbox koliko su te izasli troskovi

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #3 on: 17/March/2015 »
Welcome to the club! :uzdravlje:

I hvala na još jednom podsećanju da naši saveti uvek nekom vrede... (ne trošimo struju uzalud) ;D


EDIT:
Paradise nema veze sa Portorikom. Ako definitivno letiš u Portoriko, onda ideš na neki drugi brod.

Offline Girl from another planet

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #4 on: 17/March/2015 »
Šefe jel ovo neki prikaz kako izgleda kad nova devojka dodje na brod?  :rofl:  :-*
Prinče pise mi da se ukrcavam u Tampi/Florida na Paradise ali letim definitivno u puerto rico ,kazu da cu tamo dobiti dalje instrukcije i ako bude potrebno let do broda... Pise i da zadrzavaju pravo da me stave na drugi brod. Nisam izbirljiva idem da radim ne da letujem samo da se ne izgubim u belom svetu  :facepalm:
Trenutno kucam preko mobilnog tako da u inbox informacije saljem kad dodjem kuci a mogla bi i neku sliku da stavim  :embarrased:
Scars remind us where we've been... They don't have to dictate where we're going.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #5 on: 17/March/2015 »
weeeelcome. you engrish?

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/3XNaCgKeNLU?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Hahaha. A da vidiš tek parodiju koju je uradio 1 moj drug:

[yt=425,350]https://www.youtube.com/watch?v=BttB0BYJUAo&list=PLA0299E0E78A85911[/yt]

 :rofl:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #6 on: 17/March/2015 »
Prinče pise mi da se ukrcavam u Tampi/Florida na Paradise ali letim definitivno u puerto rico ,kazu da cu tamo dobiti dalje instrukcije i ako bude potrebno let do broda...

Nisam upoznat sa detaljima kako je to organizovano u Youth deparmentu, da li imate nekakav koledž na početku ili idete direktno na brod. Portoriko je skroz izdvojeno ostrvo u Karibima, nema smisla da iz kopnenog dela USA letiš na ostrvo da budeš u hotelu, da bi se odande vraćala na kopneni deo USA da se ukrcaš. Jedino ako tamo neće biti organizovana neka obuka nakon koje će vas slati na dodeljene brodove.

A videćeš sve i sama uskoro, nema potrebe da nagađam da li je ovo ili je ono. ;D

Offline Girl from another planet

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #7 on: 17/March/2015 »
EEEEEE pa sad kad rece na Karibima , moj brod ide sa floride na karibe, mozda planiraju tamo da me ukrcaju ko zna :D Znacu sve valjda kad sletim  :-*
Scars remind us where we've been... They don't have to dictate where we're going.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #8 on: 17/March/2015 »
Ah, Karibi nisu mala oblast. To je ogromno prostranstvo sa gomilom ostrva. Na desetine brodova plove po Karibima, a nemaju iste luke i nikad se ne sreću.
Ali, bolje da te ne zbunjujem i ne plašim, kako i sama kažeš - sve ćeš saznati kad stigneš tamo. ;D

Offline Girl from another planet

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #9 on: 18/March/2015 »
Znam samo da koledz nemamo sigurno, sve sto ucimo ucimo na brodu kao i svi... Meni u ugovoru pise da ce mi potrebne avio-karte biti dostavljene u hotel, tako da cu vrv imati jos neki let odande... Ko zna. Sve je meni to konfuzno  :tuctuc:
Jos uvek nisam sigurna ni sta moja pozicija podrazumeva posto je to nesto novo u youth department-u , ali sve cu da isproveravam , a i kontaktirala sam Daliborku iz EP posto je devojka zaista od pomoci, da mi posalje koliko mi traje prvi ugovor, detalje za platu i slicno. Posto meni to nigde ne pise  :rtfm: :rtfm: A jos malo krece i agonija sa pakovanjem ....  :facepalm:
Scars remind us where we've been... They don't have to dictate where we're going.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #10 on: 18/March/2015 »
Ako ti neko pitanje ostane neodgovoreno, pošalji meni, ovde ima naših ljudi u Youth departmentu, štaviše i Asst. Youth Director je naš čovek, pa ću da ih pitam.

Inače, ako pod "ugovorom" podrazumevaš LoE i neki generički tekst na 3 strane (1. strana - spisak hotela, 2. strana - razni neki kratki pasusi sa informacijama, 3. strana - spisak brodova i kontakt podaci), znaj da je to nešto što svako dobija, tekst je isti i nema veze sa tobom... to sa avionskim kartama u hotelu, na primer. Ako je to to što mislim, gotovo sam uveren da ćeš se ukrcati u Portoriku. Ako putuješ 29... da vidimo... onda ideš na Valor, jer je on sutradan u Portoriku.

Ugovor ćeš dobiti na brodu, čim uđeš unutra, ima 10 strana gusto kucanog teksta sa ogromnim pasusima i definisana ti je plata, trajanje itd. :giggle:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #11 on: 18/March/2015 »
U, čekaj... možda dođeš na moj brod (Liberty), jer će nam 29. biti prvi put da nam je Portoriko home port i ostajemo do 10 uveče u luci... tako da teoretski možda nećeš ni ići u hotel, nego direktno na brod.

Ali, valjda bi trebalo da imaš te detalje pre polaska na put, deluje mi nerazumno da vas agencija šalje u beli svet, a ne znate ni brod, ni hotel, ni datum (ni platu, ni trajanje ugovora, ni šta tvoj posao podrazumeva... c-c-c).

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #12 on: 18/March/2015 »
Nešto mi je tu sumnjivo. Devojko sa druge planete, ako si bela, a vidim da si iz Srbije, prodaće te u belo roblje.  :rofl: Bolje se ofarbaj u crno da ličiš na Ciganku ili Indij(an)ku da te ne bi prodali u belo roblje!  :yahoo:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Girl from another planet

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #13 on: 18/March/2015 »
Prince mislim da ces mi uskoro postati najbolji virtuelni drug. Da mislim na LOE .  :smack:
Na njemu pise da idem na Carnival Paradise i pise da moram da stignem citiram on/or about 29th of March.
Hotel Howard Johnson, Carolina. Nakon tog uzbudljivog dela pise da oni zadrzavaju pravo da mi u bilo kom momentu promene brod, sto mi je veoma jasno i ne bunim se. Moje prvobitno iskustvo kada sam ukucala Carnival Paradise u dragi nam google ,bilo je to da mi je google ponudio opciju sinking 2009 odmah pored imena broda... Prvobitna faca mi je bila .. hm.. ovako nekako  :neee: :pad:  A nakon toga sam citala i skontala da je glupost u pitanju iako sam bila uverena da me salju na titanik 2 ....
Jos jedna od stavki uLOE jeste da im posaljem confirmation 21 days prior arrival , na sta mi je faca izgledala kao kad sam otkrila da idem na titanik.... Jer je sad 17i a ja ni vizu nemam.  -()-
Sto se pozicije tice, radila sam ovde 5 godina sa decom, poslednja pozicija mi je bila animator i znam jako dobro sta je podrazumevala , razne plesne dramske itd radionice , organizacija klinaca , smisljanje i vodjenje aktivnosti i ne tako retko izigravanje potpunog imbecila na naravno deci zabavan nacin  :banana:
Kada su me na intervjuu pitali da li bih nosila kostime koji se placaju dodatno na vec po meni pristojnu platu ( zivim u Srbiji , sve je pristojnija plata nego ovde) ja sam kao iz topa rekla da,setivsi se sta sam sve ovde nosila za dzabe... Posle sam skontala da su to karibi.... 160 stepeni i ako dodas krzno= vrv toplotni udar, ali racunam preguracu sve ,jaka sam ja ,makar bila macka 6 meseci. Sada nakon ovakvog LOE i neobjasnjene pozicije, pitam se da li cu zaista biti krzneni stvor na +600 stepeni svih 6 meseci ..
Scars remind us where we've been... They don't have to dictate where we're going.

Offline Girl from another planet

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Nova koleginica Carnival :)
« Reply #14 on: 18/March/2015 »
Nešto mi je tu sumnjivo. Devojko sa druge planete, ako si bela, a vidim da si iz Srbije, prodaće te u belo roblje.  :rofl: Bolje se ofarbaj u crno da ličiš na Ciganku ili Indij(an)ku da te ne bi prodali u belo roblje!  :yahoo:

Gosn Direktore, nasli su ratobornu belkinju za tako hrabar poduhvad. Zilava sam , brzo bi me vratili posiljaocu. Rekli bi da sam roba sa greskom, mozda cak i nalepili neki sticker tipa ne koristiti ako ne znate da kontrolisete tesku artiljeriju.  :rtfm:
Mami su nudili 200 kamila za mene u Tunisu, mama htela da me proda za jednu , kaze sine znas li ti koliko vredi kamila.  :pad:
Al evo me i dalje mrdam po Beogradu, ne mos mene prodati ako ja necu pa to ti je   :rofl:
Scars remind us where we've been... They don't have to dictate where we're going.