Author Topic: troskovi odlaska na Carnival  (Read 11341 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
troskovi odlaska na Carnival
« on: 17/March/2015 »
da li neko zna koliko izadju troskovi odlaska na Carnival ??

viza
lekarski
karta i provizija prema EP
uniforma

bio bih veoma zahvalan :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #1 on: 18/March/2015 »
Kao prvo, bilo bi lijepo da u subject line staviš upitnik kada postavljaš pitanje, a kao drugo, ovo pitanje si postavio u dio foruma sa 4 stranice objašnjavanja ljudi koliko su platili i preko koje agencije, na koju poziciju .. stvarno nema smisla ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #2 on: 18/March/2015 »
Sefe, znam zasto sam postavio ovo pitanje :D  zabrana za Carnival je bila godinu dana za ljude iz Srbije, sad je ponovo dozvoljen ukrcaj ljudima u bar dept.  ja sam skoro godinu dana na forumu i iscitao sam ga uzduz i popreko i sve informacije vezane za Carnival su minimum 2 godine stare . . . zelim samo da saznam najnovije stvari, jer iz godine u godinu se cene menjaju

npr. viza je prosle godine u julu bila 120$ a sad je vec 160 ili 170$ (nisam siguran)

tako da je moglo milion stvari da se promeni, a ja sam pitao samo osnovno . . .

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #3 on: 18/March/2015 »
Sefe, znam zasto sam postavio ovo pitanje :D  zabrana za Carnival je bila godinu dana za ljude iz Srbije, sad je ponovo dozvoljen ukrcaj ljudima u bar dept.  ja sam skoro godinu dana na forumu i iscitao sam ga uzduz i popreko i sve informacije vezane za Carnival su minimum 2 godine stare . . . zelim samo da saznam najnovije stvari, jer iz godine u godinu se cene menjaju

npr. viza je prosle godine u julu bila 120$ a sad je vec 160 ili 170$ (nisam siguran)

tako da je moglo milion stvari da se promeni, a ja sam pitao samo osnovno . . .
Taksa za vizu je i prosle godine bila 160 dolara, to je cijena koja se godinama ne mijenja. A troskovi za odlazak na Carnival su isti kao i prosle godine, nema tu nekih promjena. S druge strane troskovi zavise od pojedinca, nisu svakome isti troskovi.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #4 on: 18/March/2015 »
ja se izvinjavam :D  ja racunam 13600 po novom kursu dolara pa sam se sje*ao :/  u pravu si Justinijan


Offline Girl from another planet

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #5 on: 18/March/2015 »
Opel cs odgovorila sam ti na privatnu poruku ali ajde napisacu i ovde, nije mi tesko. Samo gledaj da ovo procitas  :rolleyes:
Preko EP troskovi lekarskog su ti u medicini rada tacno 9457 dinara (gledam upravo u racun). Doduse imaj na umu da kod zena postoji i ginekoloski pregled tako da je mozda i malo jeftinije za vas.
Iz medicine rada ce te poslati u konzilijum (laboratorija) cena 3487,95 takodje upravo gledam racun) .
Vadjenje papira da nisi krivicno gonjen (mnogo lakse dobiti u palati pravde za jedan dan ,nego 7 dana u supu) 180 dinara (gledam u uplatnicu).
Prevodjenje tog istog papira (zavisi dal poznajes nekoga) 900 dinara ( ja poznajem coveka pa mi je odmah bilo gotovo, nemam racun, platila na ruke ).
Kurs iz prve pomoci (za moju poziciju obavezan ) 2000 dinara ,izdaju ti sertifikat odmah na engleskom (samo u slucaju da radis na Zvrzdari, kontaktiraj Aleksandra sve ce ti objasniti ... racun takodje nemam platila na ruke ).
Otisci prstiju (neophodni za moju poziciju, ne znam kako je za druge ) 1800 dinara plus pdv (za ovo imam uplatnicu da to i dokazem).
Viza 160 dolara po kursu... pa zavisi koji dan ides ja sam uplatila 16.03 dinarska protivvrednost 17600 , sutradan  je vec skocilo na 18400, prati kurs dolara sta da ti kazem. Da imam uplatnicu.

I finalno karta... Ne mogu da ti pomognem , zavisi gde te smeste i gde ti je ukrcaj , ako letis za Majami procices svakako jeftinije od mene koja idem u Puerto rico .
Agencija se ugradjuje na cenu karte ,ne verujem da ce ti ikad priznati koliko tacno, a i to te ne zanima.
Ono sto tebe zanima je da prodjes sve na intervjuu da ti dodele brod i da pocnes da radis.
Usput zaboravila sam marlins test to placas na samom intervjuu (ako nemas vec odradjen ) i kosta 20eu i da placa se u evrima. Eto...  Bila sam sto detaljnija  :rolleyes:  :rofl:
Scars remind us where we've been... They don't have to dictate where we're going.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #6 on: 18/March/2015 »

Agencija se ugradjuje na cenu karte ,ne verujem da ce ti ikad priznati koliko tacno, a i to te ne zanima.


 :giggle: Jedna od konstruktivnijih rečenica koju sam pročitao u zadnje vrijeme.
Precizno definira stanje stvari za sve aplikante koji nemaju jake karte za odigrati.
veri insajtful.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Girl from another planet

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #7 on: 18/March/2015 »
Hvala Sefe  :uzdravlje:
Ako nemate jake karte, ne brinite ima agencija, vise nego jake (citaj :cene) karte .
Nemoj da se neko zalio, svi da pricate kako ste povoljno prosli.
ja sam dala oglas da prodajem bubreg, posto moj postovani doktor (profesionalan veoma) bi lupio pecat i nogu da nemam , tek ga moj bubreg ne zanima. Bio je u ovako nekom fazonu  +U+
Sto se tice para za medicals-e mogu reci samo da nikad jeftinije nisam platila da mi neko vrati papire da ih sama popunim i nalupa par pecata. Znate li vi koliko su skupi pecati tamo? Super sam prosla.
Pritisak mi sa 120/80 nikad bolji nisam imala ,al covek na oko ocenio da je tako i ja mu verujem. On je doktor sta ima ja da se bunim i da mu trazim da mi zapravo isti izmeri. Kako da se zalim na od oka savrsen pritisak.
Savet na kraju , sve pare koje ti traze nadji , ne postavljaj puno pitanja .
Sta se tebe tice gde idu tvoje pare,ionako nisu tvoje vec ces verovatno da se pozajmis.
Uostalom slusaj doktore,agente,menadzere i ostale za koje ne znas ni sta im je zvanje ni ko su.
Jer ti si se prijavio i tebi treba posao ,na tebi je da citiracu agenta "Da zadovoljis intervjuera" sta god to znacilo  :rofl:
Nekima je ova recenica poznata , ja ne znam... nisam nikog da izvinete zadovoljila i koliko god para da sam platila , nemam ih a i da imam odakle mi. Pare nisu problem,para nema... Gledaj ti da zadovoljis "intervjuera"  :pop:
Scars remind us where we've been... They don't have to dictate where we're going.

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #8 on: 18/March/2015 »
hahahah svaka cast na odgovoru :D

ali me samo zanima kakav kurs prve pomoci ???  to prvi put cujem :D

ja sam sve zavrsio, sad samo cekam glavni intervju, a posto imam vizu najvise me interesuje lekarsi i ta provizija agenciji koja ide uz kartu :D   kad budes saznala koliko ti je karta, javi . . . znacu da ne moze vise od toga :D

Offline Girl from another planet

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #9 on: 18/March/2015 »
Ne znam da li mislimo na istu vizu. Za brod ti treba D,C1/D .
Sto se tice prve pomoci, Naglasila sam da ne znam da li je tebi neophodno,moja pozicija je Youth staff i u obavezi sam da znam osnovnu prvu pomoc, kao i CPR za adult/child/infant.  :rtfm:
Sto se tice para za kartu, vidi  ovako dok dodjes do karte vec ces imati bubreg manje, jer toliko ces otprilike prethodno platiti pecate azurnih lekara, toner za stampac za sve papire koji ti trebaju ,kao i papire. Takse koje do sad nisu postojale ,ali su sad uveli ,jer boze moj ajde da ljudima koji beze iz zemlje naplatimo sto vise dok su jos tu.
Kad dodjes do mometa da treba da platis kartu,razmisljaces za kog clana familije si najmanje vezan a mozes dobro da ga preprodas na nekom jacem trzistu.
Scars remind us where we've been... They don't have to dictate where we're going.

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #10 on: 18/March/2015 »
da imam vizu C1/D posto sam ja prosao glavni za Princess prosle godine u maju i dosadilo mi je vise cekanje i odg ljudi iz Kouzona "ne znamo jos uvek nista"

ja imam sve papire, vizu itd itd . . . :D   samo je sad pitanje dal ce mi priznati lekarski iz Revide , ili cu morati da gurnem nekom lekaru pare u dzep da mi samo prepise, da ne placam sve opet :D

tako da nemam vise nikakvih troskova, osim te karte :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #11 on: 18/March/2015 »
Preko kojih sve riječi u tražilici ljudi dolaze na forum ..  +U+

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #12 on: 18/March/2015 »
Sefe kakve to ima veze sa ovim :) ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #13 on: 18/March/2015 »
sa čime?  :)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #14 on: 18/March/2015 »
pa sa ovom temom i troskovima :D   zna se da svaka agencija naplacuje svoje usluge, mene samo zanima koliko :D