Author Topic: troskovi odlaska na Carnival  (Read 11339 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #15 on: 18/March/2015 »
Koji posao ciljaš? Nisi naveo, a to je jak faktor u procjeni konačnog učinka tj. moguće konačne cijene.



Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #16 on: 18/March/2015 »
ahahahahhaha :D   bar waiter :P

Offline Girl from another planet

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #17 on: 18/March/2015 »
Ne moze lekarski iz revide.Imas tri opcije...
1. Medicina rada (cena usluge= jedan bubreg,kvalitet usluge= ne znam ti ja to,popuni sam , princip i vreme rada=Radimo do pola 3,sto znaci do 2.15 ,sto znaci do 2... a tebi fali jedan papir pa trci da stignes, posecenost= "Joj kud ste bas danas dosli, nikad nije bila ovolika guzva" ,
moto= iznervirajte se lako,pitajte nas kako.)

2.dr Ristic (cena usluge=2 bubrega,kvalitet usluge= za te pare vrv odlican, princip i vreme rada =uzimamo vase pare od 00-24, posecenost= slaba ,moto= Mi smo jako fini,uzimamo vam pare 365 dana u godini.)

3. Neka takodje privatna klinika (cena usluge= 2 bubrega plus prvorodjence, kvalitet usluge= s obzirom na cenu,neprocenjiv, princip i vreme rada= N/A , posecenost= nemam jos prvorodjence pa nisam isla da izvidim situaciju. Moto= menja se cesto


Sefe... hahahahhahahaha odusevljavas me.

Opel... Kako te nije sramota da kazes da agencije naplacuju, svuda ces procitati da ne uzimaju nikakav fee za svoje usluge ,oni to rade zbog dobrote svojih velikih srca i razumevanja nas mladih  :pop:
Scars remind us where we've been... They don't have to dictate where we're going.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #18 on: 18/March/2015 »
Petpostavljam da si pročitao post BuzzKillington-a u kojem kaže da ga je provizija koštala 430€?
Nema razloga da ti platiš više ili manje, mada znaš i sam da se te provizije određuju onako odokativno, ovisno valjda o tome izgledaš li opasno ili kao ovca za šišanje.
Ma nemaš brige, kada se to ugura u cijenu karte, uopće nemaš osjećaj da plaćaš porez za budale.  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #19 on: 18/March/2015 »
znaci dolazimo do toga da cu ipak gurnuti nekom lekaru 50e u dzep da mi samo prepise :D  ali znacu vise posle razgovora sa Sinisom :D

pa naplacuju, kako da ne . . . treninge, konsultacije, pripeme i karte po 50% vecoj ceni :D   nista belo, samo crno :D

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #20 on: 18/March/2015 »
Ne, dolazis do toga da ces morati da platis najmanje 150 eura ljekarski. Oni i za prepisivanje uzimaju onoliko koliko kosta ljekarski. Ne mozes to odraditi kod bilo kojeg doktora. Ljekarski se moze raditi samo kod klinika koje je kompanija ovlastila.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Girl from another planet

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #21 on: 18/March/2015 »
Vidi meni moj nije hteo ni da popuni papire ,a kamoli da prepise. Tako da mani se prepisivanja. Sto se vize tice vadices je opet jer mora da ti vazi najmanje godinu dana,barem za Carnival,a ako si je vadio u maju ,znaci da ti je viza pred isticanje ako se ne varam?  :waiting:
Scars remind us where we've been... They don't have to dictate where we're going.

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #22 on: 18/March/2015 »
sreco moja, meni viza vazi jos 2 ipo godine :D  a sto se tice lekarskog, onda cu ga raditi u medicini rada i nece me izaci ni 100e :D  ali opet kazem sacekacu, jer jos nisam pricao sa Sinisom na temu lekarskog

Offline Jel

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #23 on: 19/March/2015 »
Samo da kazem da papir iz palate pravde i papir iz sup-a nije jedno te isto..u palati pravde dobijate papir koji kaze da niste pod istragom,a u policiji da niste bili osudjivani...meni su u palati pravde obratili paznju na to i pitali me sta mi tacno treba .Pozdrav svima :)

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #24 on: 19/March/2015 »
ja koliko znam EP trazi papir iz policije, bar su meni tako trazili :D

Offline moreplovac001

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #25 on: 19/March/2015 »
ja koliko znam EP trazi papir iz policije, bar su meni tako trazili :D
traže papir iz palate... ili ti suda...
taj papir je "dokaz o ne vođenju krivičnog postupka" i to je potrebno za odlazak na brod
a u policiji se vadi "dokaz o ne kažnjavanju", i meni su u sudu naglasili da su to sasvim 2 različita papira...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #26 on: 19/March/2015 »
Sud izdaje uvjerenja da se protiv fizičke osobe ne vodi/vodi kazneni postupak.
http://sudovi.pravosudje.hr/oksz/index.php?linkID=49

a u policiji se vadi "dokaz o ne kažnjavanju",

Kojoj policiji? Ne Hrvatskoj.


http://www.mup.hr/1166.aspx

Mislim da unosiš zabunu sa rječju "dokaz". Nisam još čuo da ijedna državna institucija izdaje "dokaze" građanima.

Kazneni zakon RH:

Članak 86.

(4) Nitko nema pravo zahtijevati od građana da podnesu dokaze o svojoj osuđivanosti ili neosuđivanosti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #27 on: 19/March/2015 »
U Srbiji i Republici Srpskoj (ne znam kako je u Federaciji BIH) se u sudu vadi ''Uvjerenje da se ne vodi krivicni postupak'', a u MUP-u ''Potvrda o nekaznjavanju''. I tacno je sto je Jel rekla da to su u potpunosti 2 razlicita papira, samo sto nije bas fino precizirala. E sada znam da je dosta ljudi, kada su trebali da idu na brod (govorim za kandidate iz Srbije i Republike Srpske) agenciji/kompaniji slalo ili ovo uvjerenje ili potvrdu, zato sto kompanija izgleda ne zna razlika izmedju ova 2 papira, a mada bi bilo logicno da se oba predaju, jer u sustini oni nas ne bi smjeli zaposliti ni ako smo osudjivani, a jos uvijek nije doslo do rehabilitacije, niti bi nas smjeli zaposliti ako se vodi krivicni postupak, pa znam da mnogi ljudi samo predaju ''Uvjerenje da se ne vodi krivicni postupak'' i tako bez problema zaobilaze pravila kompanije, a skoro su bili na robiji.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline OPEL CS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #28 on: 19/March/2015 »
u pravu je Justinijan, mnogi ljudi su to predavali a imali su iza sebe neka krivicna dela, ali pred sudom oni su cisti

zato EP sad trazi potvrdu iz policije da nisi osudjivan ( bio na razgovoru, pred nas 40 je to rekao )

Offline Girl from another planet

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: troskovi odlaska na Carnival
« Reply #29 on: 19/March/2015 »
E pa ajde da se nadovezem. Ja sam ,kao sto nam je vec poznato takodje preko EP-a. Sinisi sam poslala samo papir da se ne vodi krivicni postupak protiv mene,kao i da se nije nikad do sad pokretao i on je rekao da je ok. Ako nikad nije vodjen postupak protiv vas nisu mogli ni da vas osude,logicno, tako da je i taj papir sam po sebi dovoljan ,a i manje se ceka. Znam da su dva razlicita papira u pitanju ,samo sam napisala da je jednostavnije dobiti taj i potpuniji je od onog iz policije  +U+
Scars remind us where we've been... They don't have to dictate where we're going.