Author Topic: Obrazovanje - škola  (Read 9133 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nenach

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Obrazovanje - škola
« on: 22/November/2009 »
Dobro jutro.. Samo da kažem i ja sam novi tu..
Također se spremam druge godine na brod, dok usavršim engleski do kraja..
Mene zanima dal srednja škola utječe na zapošljavanje na brodu.. il radno iskustvo?
sorry ak je ova tema bila gdje, nisam je mogao nač... pozz

  :run:


Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #1 on: 22/November/2009 »
Ako imas nesto sto je vezano za ugostiteljstvo onda moze da utice, ili ako si zavrsio za elektronicara (kazino slot tehnicari moraju da budu elektronicari, preporucuje se) ili nesto vezano za racunare ,  ali ugostiteljstvo je bitno, ostalo se manje vise ne gleda (to je Sef napomenuo negde).

Ja sam zavrsio srednju za kuvara, a zvanicno mi se smer zove ''kuvar-ugostitelj" , znaci to mu dodje ugostiteljska delatnost a odabrani smer kuvar, a i imao sam predmete tipa Turizam i ugostiteljsto i teme koje obradjuju bas turizam, hotele i uslugu, sto mogu da potvrdim diplomama, tako da to moze da ima neku ulogu, jer ipak sam ja upucen u ugostiteljstvo mnogo mnogo vise nego tamo neki trgovac ili drugo zanimanje...


A sto se tice engleskog, nisi jedini i ja isto odlozio apliciranje dok ne podignem i usavrsim jos malo nivo engleskog.  Kazu da poziciju odredjuje to da znas sta zelis i da si odlucan i nivo engleskog .


Koju si skolu zavrsio, smer ?

Offline Nenach

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #2 on: 22/November/2009 »
pekar, to mi je bed sad.. al ne radim taj posao.. radim u tiskari.. al sam radio i kao konobar bez ugovora pa nemogu sad to dokazat..  ???

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #3 on: 22/November/2009 »
pekar, to mi je bed sad.. al ne radim taj posao.. radim u tiskari.. al sam radio i kao konobar bez ugovora pa nemogu sad to dokazat..  ???
ne brini care što to ne možeš dokazati,nitko te neče provjeravati,točno da napišeš da si radio u hrvatskom saboru kao zamjenik predsjednika hr sabora nitko te nebi provjerio,sve zavisi od kompanije kojoj ideš na interw.ja sam išao za royal i osim eng.su inzistirali i na drugom str.jezikui naravno onda te nešto pita iz konobarstva,npr.mene je pitala što napravim ako vidim da je gostu pala salveta,odg.je glup,ako je pala na pod donesem drugu,ak je samo zgužvana na stolu,onda ju samo popravim,i pitala me za usrane dressinge za salate,što nisam znao al sam joj rekaao(jedan dečko iz vojvodine me uputio da to tako kažem) da mi u našim školama ne učimo o američkim dressinzima,dok mi je prijatelj išao na interw.za carnival i za istu poziciju i tip ga je pitao dali voli jesti čokoladu i takve gluposti,ni riječi o konobarstvu,znači sve zavisi o kompaniji gdje su oni postavili svoj najniži prag,da napomenem,nit sam ikad konobario a u cv sam napisao da sam radio u birtiji i restoranu.no ja sam se nešto posvađao s ovima iz EP pa su mi htjeli uvaliti utility tak da sad tražim novu agenciju
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Nenach

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #4 on: 22/November/2009 »
aaa.. razumijem.. tnx..  =""

Offline rooby

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #5 on: 22/November/2009 »
Hajde da ne otvaram novi topic imam i ja jedno pitanje vezano za stolu. Ja bih sutra trebao na prvi intervju za posao na brodu ali imam jedan problem. Ja nemam uopste diplomu srednje skole (u fazi sam vanrednog polaganja) pa me interesuje hoce li to biti problem. Sada mi je zaista frka zbog toga.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #6 on: 22/November/2009 »
Hajde da ne otvaram novi topic imam i ja jedno pitanje vezano za stolu. Ja bih sutra trebao na prvi intervju za posao na brodu ali imam jedan problem. Ja nemam uopste diplomu srednje skole (u fazi sam vanrednog polaganja) pa me interesuje hoce li to biti problem. Sada mi je zaista frka zbog toga.
care napisao sam gore o tome,ma nitko te ne pita za to nit ih zanima,zanima ih jezik,i eventualno od kompanije do kompanije više il manje o konobarstvu ak ideš za to,ak dobro znaš engleski ne brini nit če te itko pitati jesi završio fakultet ili osnovnu,tak im je svejedno glavno da ti znaš engleski i ako znaš još koji jezik nemoj se brinuti,prošao si
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline rooby

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #7 on: 22/November/2009 »
Ma sta znam, brine me ako budu trazili diplomu a ja nemam. Jedino da je falsifikujem :)
Imam ja kvalitete, odlicno pricam Engleski, dugo sam se bavio web i 2d designom, radim kao konobar vise od 5 godina, samo da me ne zezne ta diploma.
U svakom slucaju si me ohrabrio sada ;)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #8 on: 22/November/2009 »

Ma sta znam, brine me ako budu trazili diplomu a ja nemam. Jedino da je falsifikujem :)


 no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline rooby

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #9 on: 22/November/2009 »
Sala Shefe, sala...  :rolleyes:

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #10 on: 22/November/2009 »
Mada dobro je pitanje
jel se mogu zaposliti i na koje pozicije mogu se prijaviti oni bez diplome srednje?
a i ako mogu jel mogu napredovati?
verovatno ce to biti zanimljivo nekim posetiocima foruma...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #11 on: 23/November/2009 »
Mada dobro je pitanje
jel se mogu zaposliti i na koje pozicije mogu se prijaviti oni bez diplome srednje?
a i ako mogu jel mogu napredovati?
verovatno ce to biti zanimljivo nekim posetiocima foruma...



Ja nisam cuo da je ikad iko ikome trazio diplomu skole za pozicije na brodu, osim ako nije bas neka gdje treba VSS, kao financial controller, etc. i naravno marine dept. ;D
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline rooby

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #12 on: 23/November/2009 »
Bas ohrabrujuce, onda ipak mozda i odem. Uz malo srece.   :yahoo: Znaci ne predaje se zajedno sa svim papirima koje oni traze?

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #13 on: 23/November/2009 »
Bas ohrabrujuce, onda ipak mozda i odem. Uz malo srece.   :yahoo: Znaci ne predaje se zajedno sa svim papirima koje oni traze?

hmm po onome sto pise na stranicama agencija  kao traze i prevod diplome

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Obrazovanje - škola
« Reply #14 on: 23/November/2009 »
Bas ohrabrujuce, onda ipak mozda i odem. Uz malo srece.   :yahoo: Znaci ne predaje se zajedno sa svim papirima koje oni traze?

Do sad nije bilo, a ne znam sad, ako nisu izmislili nesto novo... -()-
When it comes to money, nobody can be trusted !