Author Topic: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti  (Read 4602 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hemperor

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • One Love
    • View Profile
Jao, sve crnije i crnije su mi misli, a treba da je obratno.

Ovako, sa 17 godina sam bio u društvu u kojem su bila 2-3 đointa u điru i silom prilika, došli su policajci.
Da sada ne pričam "my life story" konačni ishod te situacije je bio jednokratni odlazak socijalnoj na razgovor, droga je loša, uništava društvo, nemoj nikad više - NEĆU i to je bilo to, nikakve novčane kazne, nikakve uvjetne ni ostale solucije, a uostalom, maloljetan sam bio.

Čitao sam neke teme o sličnim problemima i ono što sam shvatio je da oni koji su rekli da su imali problema sa zakonom u prošlosti su podvrgnuti dodatnoj dokumentaciji, razno raznim uvjerenjima i naravno odugovlačenju procesa dobivanja vize te samim time i odlaska na brod.

Mene sada zanima, i volio bih da mi se to kaže iz pouzdanih izvora, a ne rekla-kazala, zanima me to, da ako ja gospodinu Ameru koji će mi držati intervju za dobivanje vize kažem da nikad nisam imao nikakvih problema sa zakonom (prešutim moju situaciju) dali on može ikako saznati suprotno, tj. dali Američka ambasada ima uvid u dosje?

Jer ako nemaju uvid, ja ću hladno reći da nikad nisam imao problema sa zakonom i to je to, jer naravno ne želim dodatne procedure ili nedajbože odbijanje mog zahtjeva za vizu.

Eto, šta više čitam ovaj podforum vezan uz vize, to će mi teže biti zaspati večeras....

:(
"...until the color of a man's skin is of no more significance than the color of his eyes...me say WAR..."
https://www.youtube.com/watch?v=4XHEPoMNP0I

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Intervju za vizu
« Reply #1 on: 25/March/2015 »
Kakav crni intervju, zar zamišljaš da ćeš sedeti za stolom, osvetljen lampom, a "gospodin Amer" će pušiti kubanku u senci i satima te propitivati o gresima iz prošlosti dok lista tvoj debeli dosije pun kompromitujućih fotografija? :rofl:

Neee, to će biti ovako nešto... Šalter, službenik iza stakla, ne pogleda te ni pola sekunde kad dođeš na red...
- Idete na brod? Šta ćete tamo raditi?
- Je li vam to prvi ugovor?
- Šta ste prethodno radili?
- Imate li koga od rodbine u USA?
- Viza vam je odobrena.

:uzdravlje:

EDIT:
Na pitanje "šta si radio" ne treba da odgovaraš o tome da li si vario sa drugarima. :rofl:
Šala mala, opusti se. ;D

Offline hemperor

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • One Love
    • View Profile
Re: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti
« Reply #2 on: 25/March/2015 »
Haha nemaš pojma koliko si blizu bio s prvim djelom posta sa Amerom i kubankom, nemas pojma stari moj...

Ali, sve to stoji, ali ako on mene pita, a koliko sam shvatio, pitaju to često, DALI SI IKADA BIO KAŽNJAVAN, dali da lažem? To mene najviše kopka.
"...until the color of a man's skin is of no more significance than the color of his eyes...me say WAR..."
https://www.youtube.com/watch?v=4XHEPoMNP0I

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti
« Reply #3 on: 25/March/2015 »
Jesi bio kaznjavan kao punoljetan ? Nisi. Mozes dobit od suda potvrdu o ne kaznjavanju ? Mozes. Ergo nisi nikad kaznjavan.
End of story.Cijeli razgovor u ambasadi ce ti se svest na 10 minuta, da se covjek uvjeri da nisi polupismen, i da nemas namjeru pobjec kod rodje u Chicago i vozit kamion na crno.  +U+
I da da ti ne odgovaram na drugom topicu, da kao gradjaninu RH potrebna ti je Pomorska knjizica neovisno o tome sto radis na brodu, ako se krcas preko Hrvatske agencije  +U+
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline hemperor

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • One Love
    • View Profile
Re: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti
« Reply #4 on: 25/March/2015 »
Eto hvala svima. Znaci kad dodje do toga ako uopce dodje hladno cu odgovoriti ne i kraj price.
"...until the color of a man's skin is of no more significance than the color of his eyes...me say WAR..."
https://www.youtube.com/watch?v=4XHEPoMNP0I

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti
« Reply #5 on: 25/March/2015 »
Meni je pre nekih mesec dana odgoroveno na slično pitanje, ja sam bio krivično gonjen ali nakon 4 godine oslobođen i evo šta su meni odgovorili za vizu- neće te proveravati, dobiješ regularno papir iz palate pravde da nisi krivično gonjen i to je to, nemaš ništa, čist si, nemaš problema :)
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline hemperor

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
  • One Love
    • View Profile
Re: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti
« Reply #6 on: 25/March/2015 »
Hvala na svemu ekipa ohrabrili ste me mnogo

:)
"...until the color of a man's skin is of no more significance than the color of his eyes...me say WAR..."
https://www.youtube.com/watch?v=4XHEPoMNP0I

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti
« Reply #7 on: 25/March/2015 »
Da se ukljucim u diskusiju i doprinesem forumu, imam najsveziji izvestaj za vize i sve sto su momci gore rekli u potpunosti se slazem.

Ja sam stigao oko 21h, intervju m je zakazan i 21i45, ulazim unutra ostavljam jaknu, skidam kais, sluzbenica mmmmm, to je zbog kaisa :) prolazis kroz dvoriste do sledecih vrata, tamo gospodin te uputi da prodjes kroz ta vrata (vrlo zahtevan posao ako mogu da primetim), zatim na ulazu dobijas broj, sedis i cekas.

Prozovu tvoj broj kratko te sluzbenik na maternjem pita za sta ce ti viza kazes za posao i koju kompaniju ides, kaze sacekajte bicete prozvani na sledeci salter. Sednes kad ono eto prozvali te, odes do Amera mislis to je to kada ono mucak tu ti uzmu otiske, Tu imam jednu smesnu situaciju covek mi je trazio put four fingers, a ja sam cuo put fourth finger i ja tako stavim jedan i to cetvrti prst (brojao sam od palca), spustim ti ja cetvrti prsti na citac, bacim pogled na Amera, e to je trebalo tek videti pogled ne umem da opisem, ali kao da je govorio u sebi odakle se ovaj stvorio :D, ja onda ukapiram sva cetiri! heheh Zatim, odes i opet sednes i konacno prozove te po treci put na salter, tamo ljubazna amerka sa pitanjim:

1. Gde idete raditi?
2. Koja pozicija?
3. Je l vam je ovo prvi ugovor?
4. Koliko ste dugo radili pre?

Izadjes posle dva dana ti stize viza na DHL adresu, ako odes licno ne placas nista ovako je 500 dinara...

To bi bilo to...

Svako dobro

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti
« Reply #8 on: 25/March/2015 »
Intervju si imao u 21:45? Nesto mi to cudno da si tako kasno navece imao intervju u ambasadi.  :rofl: Da nisi malo pogresio sa vremenom u ovom postu.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti
« Reply #9 on: 25/March/2015 »
salsero je zaboravio promijeniti vremensku zonu... :D :D

"It always seems impossible until it's done"

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti
« Reply #10 on: 25/March/2015 »
Ili to ili imaju nocnu smjenu u ambasadi.  :D
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti
« Reply #11 on: 25/March/2015 »
Hehehe vidi sta sam napisao  :facepalm:  braco moja pogresio sam tacno vreme je bilo u 9i45am, pride da pozdravim velikog brata Justinijana bez koga, a barem za mene je apliciranje za vizu bila nemoguca misija :), sve vreme je odgovarao na sva moja pitanja i potpitanja i bio tu kao pravi support. 

Best regards

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti
« Reply #12 on: 25/March/2015 »
Nema na cemu, tu sam da pomognem, bar savjetima, svima koji zele da idu na brod.
Nije Justinijan samo svadjalica, kao sto su me neki prozivali na forumu.  :rolleyes:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti
« Reply #13 on: 26/March/2015 »


 :D

"It always seems impossible until it's done"

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Intervju za vizu - "mrlja" iz prošlosti
« Reply #14 on: 26/March/2015 »
U Hrvatskoj "Potvrda o nekaznjavanju" ne postoji u smislu naziva dokumenta. U Americi, da. Oni imaju Criminal Background check i to su svima dostupni podaci i koje poslodavac ili netko drugi moze traziti na uvid.
U Europi su opcenito zakoni o zastiti privatnosti gradjana znatno bolji nego u Americi, zato takvog dokumenta nema. Ne moze nitko osim suda (pa ni ti sam) dobiti dokument u kojem pise da li si bio prethodno kaznjavan ili ne (Izvadak iz kaznene evidencije).

Dokument koji sud izdaje je potvrda da se protiv tebe trenutno ne vodi kazneni postupak.
Ti nisi duzan dati odgovor na pitanje da li si bio prethodno kaznjavan ili ne, a oni to ne mogu ni provjeriti bez obzira na tvoj odgovor.

EDIT: Da ne mislite da pricam napamet: https://gov.hr/moja-uprava/pravna-drzava-i-sigurnost/drzavljanstvo-i-isprave/uvjerenje-da-se-ne-vodi-kazneni-postupak/1625
Dakle, u trenutku stupanja na snagu pravomocne presude, moze se dobiti ovo Uvjerenje. Cak i da si npr. osudjen na 2 godine uvjeta s kaznom zatvora. Nadalje, uvjerenje izdaje nadlezni sud prema mjestu prebivalista. Taman i da se vodi kazneni postupak pri nekom drugom sudu (u drugoj Zupaniji), opet mozes dobiti ovo uvjerenje. U svrhu zaposljavanja u inozemstvu ili za potrebe vize, ne moze se dobiti izvadak iz kaznene evidencije.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.