Author Topic: Da li kompanije proveravaju verodostojnost diploma?  (Read 2788 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Resio sam da se prijavim za rad na brodu kao vodoinstalater.

Taj posao radim preko 10 godina samostalno i poznajem ga u prste, medjutim nemam diplomu, skolovao sam se za druge stvari (elektrotehnicar).

Da li kompanije proveravaju verodostojnost diploma, tj da li ce proci "photoshopovana" diploma ili moram da pucam pare na neki kurs ?  

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
CEO, hvala na ispravkama, bolje je ovako  :wave:

Nadam se da ce biti i odgovora na pitanja.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Vjerujem da za takva zanimanja vjerojatno i ne provjeravaju, ali osobno ne bih lažirao diplomu. Lažiranje iskustva je druga stvar, sve se to nauči, a ovo mi je nekako više riskantno jer postoji mogućnost da se otkrije kasnije i onda gubiš posao i tko zna što još. Osobno bih na tvom mjestu završio tečaj, a i sam trenutno dovršavam studij samo da bih mogao što bolje konkurirati na željenu poziciju. No to je samo moje mišljenje, u svakom slučaju ti želim svu sreću i da ti se ostvare želje  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Royal unajmljuje vanjsku agenciju koja provjerava kredibilitet kandidata, i potpisuješ suglasnost da te mogu istražiti kod prijašnjih poslodavaca, obrazovnih institucija, suda, policije i sl. Sad sumnjam da oni to istražuju baš za svakog kandidata i baš detaljno pogotovo jer od naših ustanova ne možeš dobiti informaciju kad im dođeš osobno na vrata a kamoli kad zove neka agenica sa druge strane svijeta.
Moj kolega je pred par godina napravio prekvalifikaciju, završio ekonomsku školu i prekvalificirao se u električara. To je sve trajalo maksimalno 2 mjeseca, i sve je bilo formalnosti radi, niti je on imao znanja stručnog, niti su ga oni previše provjeravali. Išao je svaki dan ili svaki drugi dan u školu po par sati i na kraju platio par stotina eura državi i dobio diplomu da je električar.

"It always seems impossible until it's done"