Author Topic: Ima li neko iskustva sa pozicijom Plumber-a na brodu?  (Read 12885 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
   
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Milorad82

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Pozdrav drustvo

Pocinjem 10.jula da radim kao plumber na Dawn Princess pocetna plata mi je 2322usd  :money:  tako da su informacije da su plumberi dobro placeni je tacna
Od mog druga koi je radio na princess brodovima dobio sam informacije da poso nije tezak naspram ostalih zanimanja kao sto konobar itd.
Vise informacija cu imati naravno po odlasku pa cu se potruditi da postujem  :wave:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Govorim za Princess
Stolar oko 2600-2800$,pomocnik stolara 2200$ a varioc oko 3000$
Spadaju pod technical dept.,jedu u officer`s messu.Na Caribbean Princessu spavali  u sobama na 8 spratu i radili 8 sati dnevno.
I onda kontam j***teeee pomocnik alo pomocnik stolara radi 8 sati dnevno za 2200$ plus nedelja half day off,a koliko Buffeta i ostalih mrava se polomi za duplo manju kintu,ali takva tura šta da se radi.
Vrlo je moguće,šta više smatram za apsolutno tačnu tu informaciju što se tiče te plate.
Plate su tolike okvirno, zavisi od nacije. Kabiine dele (nem pojma kakve su, zavisi od broda). Za officer mess si se za*****ao. Nema broda (Princess) gde plumber, stolar ili bilo ko od njih jede u off menzi. Oni su petty officer ranka (ispod staff) i jedu u PO menzi ako je brod ima ili u crew menzi. 1st plumber, 1st carpenter i slično imaju pristup staf menzi ako brod nema PO menzu. Na nekim brodovima se ova pravila zaobilaze, pa svi tevh rejtinzi jedu u staff mess-u, al u Officer's nema šanse.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Marko777Marko

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Ima li neko iskustva sa pozicijom Plumber-a na brodu?
« Reply #18 on: 02/September/2015 »
Molim vas ako neko zna nesto vise o Plumber na brodu neka napise nesto..treba da idem na finalni intervju za dve nedelje..retki su postovi o ovom radnom mestu,pa ako neko ima bilo kakve informacije,jako bi mi znacilo..hvala vam unapred.

Offline Milorad82

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Ima li neko iskustva sa pozicijom Plumber-a na brodu?
« Reply #19 on: 08/September/2015 »
Ja sam se juce vratio sa Dawn Princess ugovor mi je bio 2 meseca i prezadovoljan sam i poslom i platom uslovima zivota posto mi je kabina bila na deck 5 tako da preporucujem sviim koi su zainteresovani za plumber poziciju da konkurisu sto pre

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Ima li neko iskustva sa pozicijom Plumber-a na brodu?
« Reply #20 on: 11/September/2015 »
Milorade, bilo bi lepo kada bi sa ostalim forumašima malo detaljnije podelio iskustva, kako do posla, kako je na poslu itd :)
Hvala i još bolje na sledećem ugovoru! :)
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Ima li neko iskustva sa pozicijom Plumber-a na brodu?
« Reply #21 on: 12/September/2015 »
Dok nije dosao cimer bosanac nisam upoznao plumbera,a onda je momak dolazio cesto da otpusi cevi. Ovaj je bio teski seronja pa je cesto zapusio wc. Filipinac je bio plumber,vec je bezao od njega  -()-
Dodjem na pauzu a solja puna...... :waiting:
Star je brod i ja mu pokazem kako da pritisne onaj flash,da sve ode,ali ne on je bio pametniji uvek i eto posla filipincu,da odpusava njegova go**a  :rofl:
Tezak covek ovaj bosanac....
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline Marko777Marko

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Ima li neko iskustva sa pozicijom Plumber-a na brodu?
« Reply #22 on: 12/September/2015 »
Milorade,stvarno bih cenio ako bi napisao nesto vise o plumberu na brodu..sta se radi uglavnom,koliko se radi,neke situacije..kako si prosao na prvom razgovoru za taj posao,sta su pitali na glavnom itervjuu..ja uskoro imam finalni razgovor pa bih te zamolio ako mozes da napises nesto vise o tome..bas bi mi znacilo..Hvala ti unapred.

Offline Milorad82

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Ima li neko iskustva sa pozicijom Plumber-a na brodu?
« Reply #23 on: 12/September/2015 »
Pozdrav kolege sve sto cu vam reci sad odnosi se iskljucivo na ugvor sa Princess Cruse
1. Morate da znate da postoje dve vrste ugovora za instalatere to su plumber koi je u normalnoj rotacji od 6 meseci i imate Work Squad
Work Squad- to su uglavnom dray dok i instalateri koi dolaze da obave vece projekte popravki u toku kruza moj ugovor je bio 2 meseca i bio sam na Down Princess posao koi sam obavljo za to vreme je bio uglavnom zamena cevi u tehnickom prostoru izmedju kabina otkalnjo sam cevi na koim se nalaze hostclip (selne sa podlogom od gume koje sluze za privremeno zaustavljanje curenja) i imao sam par poslova gde smo menjali glavne vodove u brodu uglavno je sve poprilicno lagano za rad uglavno smo vadili metalne geberit press fiting cevi i postavljali GF plastice sto se tice odvoda nisam imao ni jedan posao sa odvodima iz wc solje posto je to pod pritiskom tako da nema veci problema kanalizacija koja se odvodi putem gravitacije sve cevi su od metala takodje geberit ali isti je sistem kao i sa PVC cevima
2. Regularni instalateri to su ugovori po 6meseci oni uglavnom popravljaju manje kvarove i zagusenja zamena slavina po kuhinjama i tako slicno posao je uglavnom poprilicno lagan sto se tice ciscenja filtera za preciscavanje vode to nerade vodoinstalateri nego imaju posebne likove za to zaboravio sam ime ali mislim da su fiteri ovo je sve sto mogu reci ovako bez konkretnih pitanja u vezi posla
U vezi mog glavnog razgovora sa italijanom koi je doso u BG nemogu da se setim posto je to bilo pre pola godine otprilike  oT

Offline Marko777Marko

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Ima li neko iskustva sa pozicijom Plumber-a na brodu?
« Reply #24 on: 12/September/2015 »
Milorade,hvala ti od srca..samo imam jos par pitanja..izvini sto te smaram,ali bas mi treba ovaj posao,i prvi put sam konkurisao za rad na brodu. Da li imas da mi das neki savet sto se tice tog posla i da li mozes da objasnis kako funkcionise wastewater i sewage system na tom brodu gde si bio..tj,da li oni koriste vakuum sistem,i kako to funkcionise na brodu..hvala ti stvarno..

Offline Milorad82

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Ima li neko iskustva sa pozicijom Plumber-a na brodu?
« Reply #25 on: 12/September/2015 »
Marko Druze da ti budem iskren ja sam bio samo 2 meseca tamo tako da nisma imao prilike sve da vidim ono sto znam je da imas 2 sistema otpadnih voda to je vakum i sistem koi koristi gravitaciju
a sad nekih posebnih saveta nemam ao imas iskustva u ovom poslu bar 5-7 godina snacices se sigurno ja sam vodoinstalater oko 15g posao sam naso smesan u odnosu kako se radi ovde na brodu nema zurbe
pripremu za posao shvataju veoma ozbiljno sto znaci kad dobijes zadatak niko ti nece srati ako se pripremas pola sata za to ali oce da zezaju ako stajes u sred posla jer si zaboravio koleno ili t-komad
I nebrini  druze nesmaras me samo izvini ako neodgovaram odma na pitanja

Offline mechatronic

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Ima li neko iskustva sa pozicijom Plumber-a na brodu?
« Reply #26 on: 29/October/2015 »
Cuo sam da je ovo zeznut posao. Kad se neki zahod zastopa, plumber nastupa. Koliko je divota izvlaciti necija go**a ne znam.  :nono:

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Ima li neko iskustva sa pozicijom Plumber-a na brodu?
« Reply #27 on: 03/November/2015 »
Stigao mi je prvi ugovor, Princess Emerald 30. novembra na dry dock-u. Kako sam ja cuo, wc se vrlo lako i prosto raspusi jer je sistem pod vakumom i nema sta da se izvlaci :) Ali provericu u praksi, pa javljam.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Ima li neko iskustva sa pozicijom Plumber-a na brodu?
« Reply #28 on: 03/November/2015 »
Ja stižem tamo 14.12. posle dry docka, vidimo se :uzdravlje:

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Ima li neko iskustva sa pozicijom Plumber-a na brodu?
« Reply #29 on: 17/December/2015 »
Zavrsio sam prvi 15dnevni ugovor kao work squad na dry dock-u. Zadovoljan sam kako je bilo, radili smo 11 sati dnevno, od toga mozda 3-4 sata efektivnog rada, ostatak jurnjava po brodu za delovima, zatvaranje ventila i cekanje da se iz cevi iscedi voda da bi moglo da se radi. Radili smo uglavnom na curenjima glavnih cevi koji razvode vodu po deck-u i kabinama.
Ja sam zadovoljan poslom, smestajem (8 deck, putnicka kabina), hranom i platom. Emerald Princess je pun nasih ljudi, tako da ni dobrog drustva nije nedostajalo.