Author Topic: Koju kompaniju odabrati u nasem slucaju?  (Read 4275 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline genlog

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Pozdrav svima.
Prvi sam puta na ovom forumu koji je vrlo opsezan, nadam se da nisam promasio temu.
Trebam savjet ako Vam nije tesko.
Supruga i ja smo prosli dva intervjua za Carnival i NCL.
Za Carnival smo dobili pozicije bar waiter, za Norwegian restaurant steward.
Ukrcaj je u 7. mjesecu za oba.
Posto nikada nismo bili na brodu, nismo sigurni sto odabrati.
Mozda je bitno spomenuti da sam se ja na oba aplicirao za barmena a ona za recepciju.
Puno hvala na odgovorima.

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Koju kompaniju odabrati u nasem slucaju?
« Reply #1 on: 29/April/2015 »
po mom skromnom misljenju carnival,bar,ja sam radila taj posao dva ugovora,puno je laksi od konobarisanja u restoranu,pogotovo za zenu,jos jedna stvar je da na ncl-u ima po vise ljudi u kabini tipa 3-4, ne znam kako tamo smestaju parove,ali na carnivalu odmah dobijate svoju cabinu.U baru mozes da zaradis vise.Jasno mi je da za barmena tesko upadas,ali sta je bilo sa recepcijom?

Offline genlog

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Koju kompaniju odabrati u nasem slucaju?
« Reply #2 on: 29/April/2015 »
Puno hvala na odgovoru.
Krivo sam gore naveo, za NCL se prijavila za recepciju a za Carnival je trazila bar.
Privlaci me onaj dio gdje NCL placa put ali nije presudno i cuo sam da su na NCL-u bolji uslovi i placa u baru.
Nismo prosli za bar, tako da i moje razmisljanje vodi prema Carnevalu ali ako ima netko jos nesto za nadodati bio bih zbilja zahvalan.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Koju kompaniju odabrati u nasem slucaju?
« Reply #3 on: 29/April/2015 »
Ja bih dodao da je dobivanje posla u paru toliko rijetko da je dobivanje posla u paru na dvije kompanije necuveno.
Prvi put cujem da je to nekom paru uspjelo.  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline genlog

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Koju kompaniju odabrati u nasem slucaju?
« Reply #4 on: 29/April/2015 »
Ja bih dodao da je dobivanje posla u paru toliko rijetko da je dobivanje posla u paru na dvije kompanije necuveno.
Prvi put cujem da je to nekom paru uspjelo.  :clapping:
Zbilja? Interesantno. Nismo imali dojam da je to neki problem.
Valjda smo imali srece.
Na kojoj kompaniji bi mogli brze napredovati i jeli problem na NCL-u dobiti premjestaj u bar?
Shodno tome da ste owner ovog sajta, siguran sam da imate toliko iskustva da vam je odgovoriti na sljedece pitanje piece of cake.
Mogu li znati za sto bi se vi odlucili?
Hvala.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Koju kompaniju odabrati u nasem slucaju?
« Reply #5 on: 29/April/2015 »
Nisam owner ali predlažem Carnival - bar, u svakom slučaju, pogotovo ako dosad niste radili u "high end" restoranima... Isto tako, ako već razmišljaš o premještaju u bar na NCL-u. Netko je napisao o kabinama na NCL-u kako se radi o kabinama za 3-4 ljudi, a to svakako predstavlja problem. Na Carnivalu ćete sigurno imati zajedničku kabinu, a još je veća olakotna okolnost što ste u istom departmentu, iako ni to ne bi bio problem.

Sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline genlog

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Koju kompaniju odabrati u nasem slucaju?
« Reply #6 on: 29/April/2015 »
Hvala i hvala  :uzdravlje:

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Re: Koju kompaniju odabrati u nasem slucaju?
« Reply #7 on: 29/April/2015 »
o napredovanju nemoj ni da razmisljas,bar ne prvi ugovor,a ni drugi mislim jako retko,zato sam i rekla u jednom od postova da treba razmisliti o poziciji,na svakoj kompaniji jako puno ljudi ceka premestaj za bar,uvek se konobari u restoranu zele prebaciti,a tamo su npr vec 5 ugovora,tako da jos je vas dvoje tj par,nece te imati velike sanse (za promenu departmenta mislim).a to inace agencije ovde rade kazu ti idi kao... promenices kad odes na brod ,a ono ne da ne promenis nego  oT.Kad sam ja radila za carnival,sad je to mozda drugacije,ali tada tvoj menadzer nije hteo ni da ti potpise papire,ni za promenu dep niti za bilo sta drugo,kaze ne mogu prvi si ugovor.

Offline genlog

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Koju kompaniju odabrati u nasem slucaju?
« Reply #8 on: 29/April/2015 »
Hvala na vasem vremenu, puno ste mi pomogli i uklonili sve nedoumice.
Imao sam krivu sliku da je NCL daleko kvalitetnija kompanija, tj krivo su me informirali.
Istrazujuci ovaj forum, shvacam da je to sve isto ili slicno.

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Koju kompaniju odabrati u nasem slucaju?
« Reply #9 on: 29/April/2015 »
I ja bih izabrao Carnival, ako nista najbolji su po pitanju parova. A i bar mi se cini bolje nego restoran...