Author Topic: Grand Circle Cruise Line, Kakav je radni dan konobara, plata i sl.?  (Read 8570 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Uslovi su kao na svakom brodu. Imas pojesti i popiti, dobijes skucenu sobu i izvoli raditi.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Uslovi su kao na svakom brodu. Imas pojesti i popiti, dobijes skucenu sobu i izvoli raditi.

Po mojem iskustvu nije bilo baš tako. Kod mene je sve zavisilo od toga kakvog šefa imaš.

Ako je šef bio majmun, uslovi rada i života na brodu su bili majmunski.
A ako je šef bio dobar, tada su uslovi života i rada na brodu bili sjajni.

Kontinuitet dobre/majmunske etape je trajao sve do završetka njegovog ugovora i dolaska drugog šefa.

Velika poteškoća kod riječnih brodova je što se ne možeš utopiti u masi, svi su svima stalno na očima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Nemam sta vise reci, sve si rekao.

Na rijecnom nema hvatanja krivina kao na okeancima.
Cak mislim da su bolji okeanci od rijecnih. Na Celebrity sam radio 9-12 sati a na rijecnom puno vise.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ja isto kazen da su oceanski bolji. Odnosno laksi. A ako ces radit mozes zaradit bolje na oceanskim.

Offline coa100

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Sve ima svoje prednosti i mane, na okeanskom ćeš više zaraditi kad dođeš do bolje pozicije A napredovanje na okeanskom brodu može biti i brzo i sporo sve zavisi i od vas a i od menadžmenta koji kao što reče šef može biti normalan a i majmunski, znam puno dobrih radnika koji nisu mogli napredovati jer jednostavno ti isti menadžeri koji su pobegli iz šume ne cene njihov trud.