Author Topic: Grand Circle Cruise Line, Kakav je radni dan konobara, plata i sl.?  (Read 8546 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Da Jack, daj neki info. Kakav je radni dan konobara, plata i sl.?
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Radni dan konobara u toku krstatenja po Holandiji i Belgiji (koji traje 2 mjeseca):
Early breakfast 5.30-6.30 (check in za konobare je 4.45) - ovaj rani dorucak je za goste koji idu na ekskurzije

U istom danu sluzi se i regular breakfast za one koji su na brodu i traje od 7-8.30. Izmedju ova dva dorucka skoro da nema pauze jer treba opet stolove spremiti.

Poslije dorucka mijenjaju je svi stolnjaci, radi se setup za rucak, usisava se restoran, poliraju se case za vino i vodu, motaju se salvete (ne papirne) i jos sitnice.
To sve traje oko 1.5 sat, nekad i duze.

Check in za rucak je nekad 11.45 a nekad 12.
Priprema se buffet, ali za vrijeme rucka se istovremeno uzimaju narudzbe za neka jela. Tako da rucak lici kao na dan u dzungli. Rucak traje 1.5 sat, sluze se besplatno vino i pivo sto uveliko otezava stvari.
Posije rucka treba oko 1.5 sat da se spremi restoran, usisavanje, poliranje casa koji ima tri puta vise nego za dorucak, setapiranje stolova za veceru, motanje salveta itd.

Pauza izmedju vecere krece od 5 minuta pa do 2.5 sata, zavisi kojom brzinom zavrsite poslije rucka.

Vecera pocinje u 7, a dolazak za pripremu vecere je u 6.
 
Po meni, vecera je najlaksi dio dana. Meni se sastoji od 1 predjela, 2 supe i 2 glavna jela. Dezert nekad 1 nekad 2.
Predjelo se stavlja pred gosta i za njega se ne uzima narudzba, tako se radi i sa supom. Poslije toga se uzima narudzba za glavno jelo i dezert. Vecera se brzo pojede i odlaze iz restorana.
Onda opet slijede pripreme: usisavanje, mijenjanje stolnjaka i nadstolnjaka, poliranje casa kojih sad ima najvise, postavljanje stolova za dorucak.  Izadje se iz restorana do 11.

Radni dan traje 14-17 sati.

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Uh brate nije to malo.....mada ortak na Scylla mi je govorio da maximum ostaju 13 sati.Jel moguce da je tolika razlika u organizaciji na Scylla i na GCCL.Kada si rekao da se ovaj raspored radi 2 meseca jel mislis da ce se nesto promeniti kad odete iz Holandije? Makar da nema tog ranog dorucka.....rano je jbt u 4i45  :pop1:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Vidi, taj rani dorucak nije svaki dan. 2-3 puta po kruzu. Ali kad nema njega, ima drugih za*****ancija koje oduzmu vrijeme.
Pricaju drugi da kad se ide kroz neke dijelove Austrije i Njemacke bude rucak ili vecera slobodno jer imaju ekskurzije.
Svi koji rade duze na brodovima kazu da je Holandija i Belgija tzv. Dutch cruise, najgori i da se tad radi 13-17 sati.

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Nista onda stisni zube i drzi se ta 2 meseca dok su ti Holandski kruzevi....a kakva je atmosfera na brodu? Jel se furaju bas ono na servis kao Viking i Uniworld ili moze malo da se oduva...:) jel te sefovi sibaju po usima za svaku sitnicu?

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Vidi, taj rani dorucak nije svaki dan. 2-3 puta po kruzu. Ali kad nema njega, ima drugih za*****ancija koje oduzmu vrijeme.
Pricaju drugi da kad se ide kroz neke dijelove Austrije i Njemacke bude rucak ili vecera slobodno jer imaju ekskurzije.
Svi koji rade duze na brodovima kazu da je Holandija i Belgija tzv. Dutch cruise, najgori i da se tad radi 13-17 sati.
To znaci svaki dan se rade sva tri obroka?Iskreno to je previse za ne tako sjajne novce.

Offline ttodor

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
A kakav li je eastern europe cruise ?  ;D U četvrtak idem u Budimpeštu,i dva meseca radim taj kruz.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Prema ovome sta sam sad procitao, moj posao senior bartenderana Royalu od 17-02 svaki dan zvuci kao godisnji odmor, pogotovo kad usporedim zaradu i slobodno vrijeme  -()-
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline coa100

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
A kakav li je eastern europe cruise ?  ;D U četvrtak idem u Budimpeštu,i dva meseca radim taj kruz.
Pozdrav vidim da si zaposlen za grand circle pa bih hteo da te zamolim ako moze koja informacija u vezi intervuja  kakva pitanja mogu da ocekujem i na sta da posebno obratim paznju na samom razgovoru , inace intervju mi je zakazan sad u maju sa minom miljkovic , pozdrav i hvala unapred

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Ja  sam prosao,pitanja su-

Sa koje strane sluzis goste,cistis sto?
Koje vino uz koju vrstu mesa?
Set up stola da pokazes kako setapujes.
Kako drzis 3 tanjira u 1 ruci.
Da opises svoj radni dan...to ti je to...meni je samo to bilo...

Offline coa100

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Ja  sam prosao,pitanja su-

Sa koje strane sluzis goste,cistis sto?
Koje vino uz koju vrstu mesa?
Set up stola da pokazes kako setapujes.
Kako drzis 3 tanjira u 1 ruci.
Da opises svoj radni dan...to ti je to...meni je samo to bilo...
i kako ti se cini sam posao do sada , uslovi rada i odnos prema posadi

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Ja  sam prosao,pitanja su-

Sa koje strane sluzis goste,cistis sto?
Koje vino uz koju vrstu mesa?
Set up stola da pokazes kako setapujes.
Kako drzis 3 tanjira u 1 ruci.
Da opises svoj radni dan...to ti je to...meni je samo to bilo...
potpisujem...

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Da napomenem,prosao al nisam jos otisao :) mada stigli papiri i od GCCL i od SCylla pa sad vagam gde da idem....

Offline coa100

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
potpisujem...
i kako ti se cini sam posao do sada , uslovi rada i odnos prema posadi