Author Topic: Kako se može direktno aplicirati na MSC......bez agencije???  (Read 11448 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Sve je moguce :) Nije toliko ni bitno.. Bitno je da ukrcaj dodje sto prije. Imam samo ljekarskI da odradim sledece sedmice I :wave: :money:

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
@ YoungoutlaW

S obzirom da si na prethodnoj kompaniji dogurao do photo managera, da li si na MSC-u dobio neku višu poziciju u photo departmentu, ili krećeš od entry level pozicije (level 3) ?? Ili ćeš možda raditi kao lab technician ?
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
U zivotu nikada ne idi korak u nazad, vec koracaj prema boljem :deda:. Ako sam vec dogurao do pozicije foto menadzera na prethodnoj kompaniji ne vidim zasto ne bi isao I na MSC na istu poziciju :party:

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Svaka čast  :uzdravlje:

Koliko sam čuo, na MSC-u fotografi najviše zarađuju u odnosu na druge kompanije.
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline kopex

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Prije par dana sam kontaktirao direktno MSC kompaniju i dobio sledeći odgovor.
Ne ukrcavamo Crnogorske državljane.Kratko i jasno.
Načuo sam da su i neke koji od skkoro plove stavili na čekanje....izgleda malo duže.

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
@ Kopex

Na koji email si ih kontaktirao??
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline kopex

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
gcocurullo@mscsorrento.com ; mmaresca@mscsorrento.com

Offline shinzo27

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Pozz ljudi  :D

Evo da podijelim svoje iskustvo za MSC, dakle aplicirao sam za "shop seller" na sluzbenoj stranici i jos iskopao mejl online od doticne gospođice iz hr koja regrutira za shop, javili mi se isti ili sljedeci dan i odma zakazali skype intervju za 10 dana koji je bio jucer, trajao oko 25-30min, pozdravili se lijepo i javit ce se za par dana s rezultatima, i evo danas popodne stize congrats email da sam sve prosao  :uzdravlje: :plovim: malo neocekivano i brzo bas a li stvarno super jer sam prihvatio s obzirom da imam iskustva.

Ne znam tocno sto je presudilo jer svasta se pise o MSC-u da traze stcw certifikate, visu i brodsko iskustvo, moze bit jer imam sve to paeto zaone koji zele u shop i imaju iskustva a ne da im se natezat s agencijama raznim i svasta nesto, ide i direkt kod talijana ocito :D cheers!!!

Offline tehniko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Ja sam aplicirao odavno za poziciju asistenta frigorista i konačno posle 2 godine čekanja dobio sam poziv.
Odrađujem ljekarski,primio vakcinu i spremam se za MSC Sinfoniju....Ukrcaj 1.Decembar ,Durban.
Ima li neko da je već na tom brodu ili da ide na njega???

Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Evo moje iskustvo----> Aplicirao sam direktno za poziciju Bartendera preko njihovog sajta, slican je kao C-Trac koji ima Royal, popuni se biografija, ima koliko se secam par opcija za upload CV-a, preporuka i jos par polja, zatim ima neki test engleskog, i jos neki personality test ako se dobro secam, nista tesko. Popunio sam aplikaciju iz ciste radoznalosti pre mesec dana i zvali su me posle nekoliko dana, trazili jos nekih par podataka i evaluation sa predhodnog ugovora, zakazali razgovor preko skypa,  procaskali o mom radnom iskustvu, drugi dao je bio o besnim i iznerviranim gostima i nekim improvizovanim losim situacijama, pa je zatim postavila pitanje o mom najboljem i najgorem iskustvu na brodu koje nije vezano za posao (tu sam zastao za sekund, malo me je izneadilo pitanje i svasta nesto proletelo kroz glavu....) poslednji deo su bili kokteli, vina i ostala alkoholna pica, USPH (gde sam ja odmah prevrnuo ocima  oT , a ona pocela da se smeje)..itd.. Dakle totalno jedna opustena prica sa regruterkom od 30 min. Odmah je rekla da sam dobio posao bartendera i neku okvirnu platu uslove i tome slicno... Do duse jurim neke druge kompanije pa ako od toga ne bude nista icicu na MSC. Tako da, kome treba posao neka proba istim koracima dritktno sa njihovog sajta.

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Ja sam se prije koji dan ulogirao preko njihove web stranice i krenuo riješavati sve što se treba riješiti. Djeluje mi ozbiljnije od npr. C-TRAC-a i Kouzona preko kojih već pola godine čekam samo na glavni intervju, o LOE da se ne govori. Ovi su mi prvo tražili online application (CV i tako to), zatim online test (pitaju onako o situacijama na kruzeru, što biste napravili da se gost dođe požaliti na nešto blabla), onda su mi mailom javili da trebam riješiti test engleskog koji sam danas riješio i sad mi samo preostaje intervju koji nemam pojma kako će izgledat, ali djeluje mi kao da će ići brže nego preko Kouzona. Može se i dodat motivacijsko pismo, ali nije obavezno. Jedino mi nije jasno hoće li sad ovo biti direktno apliciranje ili će ipak neka agencija tu upetljati svoje prste...

Prijavio sam se za poziciju International Host.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zanimljivo. Javi sta bude.  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Bruno, ako si se prijavio direkt preko MSC Careers onda niti jedna agencija nema nista sa tvojom aplikacijom vec kancelarija Msc koja se nalazi u Sorrentu u Italiji. Zivio :uzdravlje:

Offline Bruno3

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Evo ja sam upravo imao intervju, trajao je 20 minuta. Pročačkali smo moje radno iskustvo, pitala me zašto sam se odlučio prijaviti, koja je razlika između International Host i običnog Pursera (za te dvije pozicije sam se prijavio). Pitala me koju plaću očekujem i rekla mi da International Host imaju 1400€ što mi se učinilo malo jer ipak moraš znati više jezika, ali je rekla da se promocijom dobiva viša plaća (a koliko ju je lako ili teško dobiti je prešutjela  :tuctuc:).
Razgovarali smo po nekoliko minuta na svim jezicima koje sam naveo da govorim (engleski, talijanski, španjolski, francuski) i bez lažne skromnosti mislim da sam rasturio, što zbog jezika, što zbog radnog iskustva (recepcija, profesor jezika), što zbog retardiranog smješka kojeg nisam skidao s lica  oT
Pitala me i kad sam spreman raditi, ja govorim odmah  :D iako imam još neke stvari za obaviti na kopnu, ali to će me čekati i kad se vratim.
Sve u svemu, zadovoljan sam i rekli su mi se javiti kroz tjedan dana.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
inace, oko toga dali nema veze sa agencijom, i nije tacno. nekad se dogodi u nekim zemljama gde msc imaju hiring partnera, da posle prolaska intervju vas prosljede kod njih da bi vam oni pomogli oko sredjivanja papira. dobra stvar u tom slucaju je da vi josh uvek imate kontakt sa msc-om direktno pa ako vas nesto drka agencija mozete sa njim srediti.