Author Topic: Kako se može direktno aplicirati na MSC......bez agencije???  (Read 11522 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kopex

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Kako se može direktno aplicirati na MSC......bez agencije???

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Jel tako teško otvoriti novi topic? Šta ovo pitanje ima veze sa QUESTIONNAIRE-om?

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Kupis goluba, napises pismo,uz to stavis u attachment i svoj CV, das ga golubu, i posaljes goluba na adresu MSC Hedquartersa...  -()-
Ili jednostavnos odes na Google, upises MSC Carerrs, i izbaci ti recimo ovako nesto : http://www.msccruisesusa.com/us_en/About-MSC-Cruises/Careers/Overview.aspx , meni je trebalo cak 7 sekundi da to nadjem, a cak mi ni ne treba posao u MSC-u.

Mrvica volje i truda?  -()- +U+
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline kopex

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
To sam već odradio ali nema nikakvog odgovora već 10 dana pa mislim da je to moje obraćanje njima prošlo kao i golub kojeg sam poslao.
Mislio sam da li ima neki direktan mejl regrutera ili slično.
Jeste da sam Crnogorac ali nisam baš toliko lijen.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Ako si aplicirao na njihovoj stranici i nisu te kontaktirali, znaci da ih nisi zainteresovao. Ne postoji drugi mejl na koji mozes slati, ide se ili preko agencije ili da apliciras na njihovoj stranici, sto si vec ucinio. Nije to Balkan pa da moze ispod zita. :neceici:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Kod MSC-a se moze prijaviti na njihovoj stranici. Tvoja molba ce biti razmatrana jedino ako si imao prethodno iskustvo rada na brodu i to sa dobrim ocenama. Za pocetnika jedino preko agencija se moze aplicirati. Agencije su razne sto sa ex-JU podrucja ili drugih drzava istocnog bloka. Sretno i mirno more.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Ne znam dali je neko vec ovaj sajt izreklamirao na forumu ali eto da prijavim. https://www.careers.msccruises.com/#/ pre par meseci su otvorili ovaj sajt, napravi se portfolio na njemu i odrade se intervjui i neki testovi mislim. u svakom slucaju vredi da se proba.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Ja sam aplicirao direkt preko MSC website,  odradio intervju, dobio posao alI sva zavrsnica ide preko agencije. Tako da cak prvi korak odradite samostalno, MSC dajemagenciji da odradi zadnji korak kao sto su STCW I medical. :yahoo:

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Pa dobro, i to je bolje. Ipak imash veci uvid u procesu, ne stavljaju te na te liste za intervju, ne zovu te na obuke pred glavni intervju, pa nekad te ne pozovu na intervju ako imaju dovoljno kandidata. Jesi dobio brod i datum?

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
evo pisi im na ovaj mail: mschr@mscctd.it

ja sam ga naso ovdje na f, poslo, odgovorili mi, iso na obuku (o njihovom trosku, normala). totalno zaobiso agenciju znaci. kasnije su me zavlacili za odlazak i mijenjali datume, a ja u medjuvremenu skontam nesto drugo, al uglavnom, nije nemoguce ko sto te raja prepada

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
evo ova cura je cak i detaljnije to sve spakovala, mozes birat:

evo vam neke adrese, nadam se da ce pomoci nekom:
mschr@mscctd.it general email
sromeo@mscctd.it za shop
fizzo@mscsorrento.com ta recepciju
msavoia@mscsorrento.com za ekskurzije
Nema na cemu :P

ja mislim da je nemoguce vise izguglat nesto sto neko nije ubacio ovdje na ovaj forum :D

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
uh, pa ja tek sad skonto kolko je stara ova tema, ja se kopexu obracam :D izvinite!

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Ne znam sta da kazem, nisam pametan. Ja sam cijelo vrijeme kontaktirao sa glavnim odgovornim za Photo Department na MSC-u, gdje mi je on rekao da ce javiti datum I brod, medjutim stigao mi e-mail od agencije gdje si mi poslalI papire za ljekarski I jos neku formu da ispunim.  -()-

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
kad to druze? to sad nekad u novije vrijeme?

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
kontam da mozda ide puno fotografa s balkana sad nekad, pa te spakovali s njima u proces