Author Topic: Nemojte da ?ekate 100 godina na odgovor i ukrcaj, zovite kompaniju telefonom!  (Read 17605 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile


"ne po jajca đole" hahahah :rofl:
Once a sailor, always a sailor.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Hahaha, i ja sam se iskidao od smeha kad sam to pročitao.  :run:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline djokic11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Evo ja sam nakon godinu dana ,pokusao da posaljem mail u Napulj jer mi se cini da je to malo previse vremena za cekanje. Nisam cak ni odgovor dobio,iako mislim da sam lepo,kulturno pitao imaju li bilo kakvu konkretniju informaciju, posto je za 12 meseci nisam dobio. Uopste, mislim da nisam bio nestrpljiv vec da je godinu dana malo duzi period cak i ako apliciras na Mars da putujes .Po iskustvima drugih ljudi vidim da se nekada odlazilo brze,razumem i da je bar manji department ali sto je previse ,previse je. Ako sam ja sve ovo vreme mogao da se pojavljujem kad je trebalo na razgovore,treninge, u ambasadu , na lekarski i dam novac smatram da sam svoj deo obaveza odradio odgovorno. Moj mail su forwardovali mojoj agenciji,agencija forwardovala dalje meni bez ikakvog objasnjenja. Cini mi se da ni to bas nije u redu,jer nikoga nisam zivkao i smarao ,sedeo sam kuci i cekao vise od 360 dana. Tako da tacno je,nema svrhe zivkati bilo koga, ali mozda bi svi oni zajedno mogli da rade posao malo drugacije, jer nekad se nije ovoliko cekalo. Ili da nam kazu ako treba da apliciramo na drugo mesto ( uprkos svim troskovima ) ne da nam zivot prolazi. Fair enough.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Suosjećam sa svima koji čekaju dugo, osobno sam čekao maksimalno pola godine od intervjua a smatram da je i to bilo previše - a kad vidim da neki čekaju godinu dana, padne mi mrak na oči. Još je lako ako netko ima posao za to vrijeme, što većina Vas nema, jer inače ne bi većina ni išla na brod... Ali - smatram da nećete ništa postići zvanjem kompanije ili slanjem mailova ako niste od starta aplicirali isključivo preko kompanije. Osoba koju trebate gnjaviti je Vaš agent, on je taj koji mora zvati kompaniju i pitati za Vaš ukrcaj. Moje mišljenje je, ako ga što više "gnjavite", prije će mu dop*zditi i dati će sve od sebe da Vas se što prije riješi i pošalje na brod. Znam iz prve ruke da agent ima utjecaj na brzinu ukrcaja, jer možda Vas čeka 20 za jednu poziciju - kompanija traži 5-oricu, vjerujem da agent igra ulogu oko odabira ove 5-orice. Sretno svima i ne očajavajte, poslije kiše dolazi... oluja na brodu  :rofl:
Once a sailor, always a sailor.

Offline djokic11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Ja sam slao mail, jer sam kontao nakon toliko vremena nemam sta da izgubim ako pokusam. Ali nista time nisam dobio,video da nema smisla i jos se iznervirao samo  oT

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Jel si već radio za tu kompaniju? Ako jesi, pozovi ih telefonom! Probaj, ništa ne gubiš!
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline djokic11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Nisam,cekam na prvi ukrcaj :)

Offline Vucko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
  • Company: Celebrity, Viking, River Advice
Potpuno razumem Ivana ali dzabe druze.

Slao mejlove kompaniji jer broja telefona nema,rekli mi MUUU,nemamo pojma ko si i sta hoces,obrati se agentu,agent kaze cekaj cekaj,cak se i malo pokacio s njima i na kraju, posle 10 meseci ista ta agencija mi je javila datum ukrcaja tako da... sorry but je*i ga,jedino preko agencije.



P.S I da,dok ne budem imao rezevisanu kartu i ugovor u rukama, nista nije sigurno ;)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #38 on: 06/April/2015 »
Zovi sad neku nasu firmu gde si se prijavio za posao i ista ta sekretarica ce ti reci SKK ti hoces i ko si uopste a kamoli tamo te kompanije koje imaju hiljade zaposlenih i vise hiljada njih koji su se kandidovali za posao. Ne ocekujte da oni za svakog imaju sve u glavi, ko si, sta si, odakle i sta hoces, postavite se u njihovoj kozi.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Pa nek se oni stave u našu kožu, da sedimo pored telefona/laptopa i da čekamo godinu dana. Svako gleda iz svoje pozicije i ugla.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #40 on: 06/April/2015 »
Oni ne zavise od tebe nego ti od njih, tako gledaju i tako se ponasaju jer imaju takvu moc i moze im se. Shvatam ja tebe skroz i ja bih voleo da to funkcionise kalo treba, ali to ce biti nekada, u nekom drugom vremenu a mozda ni tad....
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Čovjek shvati koliko je beznačajan tek kada dođe na brod. Kada vidi da šefovi pokazuju veću zahvalnost npr. Indijcu koji jede rižu prstima, tekuća voda i kupatilo su mu misaone imenice, ili Filipincu, koji je npr visok metar i 20 i smrdi mu iz usta, ali koji obavljaju posao korektno i na vrijeme.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bender28

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Evo ja se nalazim u sličnoj situaciji i smatram da je sve preko pola godine pretjerivanje i iskorištavanje ljudi sa ovog našeg propalog balkana gdje ljudi nemaju izbora i često potroše svu ušteđevinu da bi otišli na brod i onda sjede kod kuće i čekaju mesecima.

CEO je točno rekao u jednoj temi "greška je staviti život na standby čim se prijavite za brod"

Čekat ću još tjedan dana i zvati direktno kompaniju tj. direktora s kojim sam imao intervju preko skypa, znam da će me u agenciji dobro ispiliti i možda staviti na zadnje mjesto na listu ali neka, život mora ići dalje, pa čak i kad bi mi rekli da više nisam poželjan ja moram znati na čemu sam.
Da na ovom trulom balkanu ima posla, nebih ja čekao toliko meseci već bi otpilio i agenciju i kompaniju ali da ima posla (za solidne pare) onda se verovatno ni oni nebi tako ponašali prema nama.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Nažalost, svi smo mi zamenljivi i oni su svesni toga.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Da ali ako ćemo tako, svi su zamenjivi, i šefovi, menadžeri, direktori, regruteri, agencije, vlasnici agencija, kompanije, vlasnici kompanija...svi do jednog!

A koliko mi zavisimo od njih, toliko zavise i oni od nas ako ćemo realno. Svako ko je imao bilo kakav privatni biznis zna koliko je zavisan od (dobrog) radnika i koliko mu bez njega svi biznis planovi propadaju i tope se ko mehur od sapunice. Prema tome, postoji međusobna zavisnost poslodavaca (kompanija) i radnika. Niti možemo mi bez njih niti oni bez nas!
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo: